Skocz do zawartości

Wybór odtwarzacza sieciowego


Cezarr

Recommended Posts

Witam.Chce zmienić odtwarzacz sieciowy na coś leprzego pod względem dźwięku ,  moj obecny yamaha xvad-10 .  Bedzie gral  z Marantz pm 8005 ,Yaqin mc 30, kolumny Tannoy dc6t se. Co mozecie polecić do kwoty ok 2500 zł . Słucham muzyki  z  głównie z Tidala ,Spotyfy  sterowanie ze smartfona .   Moje typy t o: Marantz 6006 , Denon dnp 800 , a moze nowy Magnat mmc 7300 , Audiolab 6000n  . Co byscie radzili ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie wiem jaki masz tam DAC w swoim pm 8005 i czy zamierzasz go używać razem z nowym streamerem? Czy to ma być sam transport sieciowy bez DAC, czy raczej odtwarzacz sieciowy z DAC?  Jeśli masz super DAC (nie musi być kosmicznie drogi) to możesz sobie grać nawet z chromecast i będzie bardzo dobrze. Moim zdaniem porządny DAC robi największą robotę jeśli chodzi o stream z sieci czy plików własnych. Nie warto się pakować w zakup odtwarzacza sieciowego z kiepskim DAC'kiem na pokładzie.  Można natomiast kupić tani transport sieciowy + dobry DAC i wtedy to ma sens.

Zaraz się posypią odpowiedzi, że transporty sieciowe grają różnie.      - Z kiepskimi DAC'kami, (np. takimi które słabo ogarniają jitter) może i grają różnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon i Marantz to takie same urządzenia. Ich soft chodź dzwiek jest delikatnie inny.

Żaden z tych odtwarzaczy nie jest szałowy.

Moim zdaniem zainwestuj w Malinkę z dobrym wyjściem cyfrowym i na przykład w uzywany Arcam rDAC. Zagra to lepiej od wszystkich odtwarzaczy tu wymienionych.

Albo poluj , chodź będzie to ciezkie, na używany Cambridge CXN.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Ze wszystkich streamerów brałbym pod uwagę 2 opcje: Magnat MMS730 lub Audiolab 6000n. Niemniej jednak warto byłoby wspomnieć o możliwości rozbudowy. Możesz kupić w chwili obecnej DACa takiego jak np. Topping D70s MQA, a w przyszłości dokupić do niego transport sieciowy taki jak malinka czy znacznie lepszy SOtM SMS200 lub Pro Ject Stream Box S2 Ultra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

W tej cenie to chyba Bluesound Node 2i?

Pozdrawiam,

Michał

Też jestem tego zdania. Mam go połączonego z marantzem ki Pearl lite ale to chyba wzmacniacz podobny do 8005 (ani jeden ani drugi nie posiadają DACa @JohnDoe). Bardzo dobra, intuicyjna aplikacja, którą wszyscy chwalą, DAC na pokładzie (chociaż podobno taki sobie - ja z niego korzystam i nie narzekam 🙂). Także naprawdę bardzo fajne urządzenie. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

ani jeden ani drugi nie posiadają DACa

A to przepraszam, coś pomyliłem ;)

Ja też bym brał Node (kiedyś miałem) ze względu na niezawodną obsługę i wygodę. Lepszy DAC można dokupić za jakiś czas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, paul klacska napisał:

I to jeszcze jak, no ale chłopcy muszą o czymś pisać bo zmianie zasilania na liniowe w takim RPI. 😀😀😀😀 Też jestem zdania, że cała zabawa zaczyna się od DAC-a.

Rok 1990: "cała zabawa zaczyna się od streamera"
Rok 2000: "cała zabawa zaczyna się od DACa"
Rok 2010: "cała zabawa zaczyna się od wzmacniacza"
Rok 2020: "cała zabawa zaczyna się od kolumn"

😁 Tak to bardziej widzę (generalizując)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Przeszacowana jest na forach rola odtwarzaczy. 

To wynika z niedoinformowania lub niezrozumienia działania tych urządzeń.

Odtwarzacz (czy też player) - to dla mnie urządzenie z DAC na pokładzie. Sam transport sieciowy to co innego (chociaż może być w tym samym pudełku).

Testując / porównując brzmienie odtwarzaczy niektórzy nie zdają sobie sprawy, że tak właściwie testują DAC. 

Najwięcej zamieszania widziałem wokół RPI i jej milionem cudownych nakładek z których każda brzmi inaczej.

Każdy transport sieciowy czy też odtwarzacz jeśli jest poddawany testom / porównaniom - powinno to być zrobione w trybie bit-perfect aby wyeliminować ewentualne zmiany wprowadzane przez DSP/EQ czy też inne sztuczki z upsamplingiem czy zegarami. Inaczej takie porównania nie mają najmniejszego sensu. Czasem nawet nie jesteśmy świadomi co dane urządzenie robi w środku z cyfrowym streamem. Dlatego bit-test oferowany przykładowo przez firmę RME jest bardzo przydatnym rozwiązaniem.

Cóż, sporo ludzi nawet nie wie co to jest bit-perfect i po co bit-testy.

 

@Cezarr proponuję Ci kup teraz Node. Po przesiadce z archaicznego MusicCast od Yamaha - będziesz miło zaskoczony jaką frajdę można mieć z użytkowania aplikacji streamera. Jeśli w przyszłości zapragniesz lepszego DAC to sobie dokupisz. Odnośnie DAC - jaki wybrać, załóż nowy wątek lub poczytaj istniejące bo tutaj raczej Ci nikt nie doradzi.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, seba3002 napisał:

Mi w tej cenie kolega z forum polecał topping d50s

Ja słuchałem D50 bez s i mimo że wiem w teorii że dac nic nie wnoszą 😁to był to dźwięk suchy i ostry. Topping E30 z Akm dużo bardziej mi się podoba, podobnie jak SMSL 10mk2 czy 300. Wszystkie wymienione są podobne do siebie

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...