Skocz do zawartości

Wybór odtwarzacza sieciowego


Cezarr

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

3 godziny temu, JohnDoe napisał:

Sam transport sieciowy to co innego (chociaż może być w tym samym pudełku)

@JohnDoe łapiąc Cię za słówka co znaczy dla Ciebie sam transport sieciowy ? jest urządzenie na rynku które jest dobre a nie posiada DACa ? Jeśli posiadasz dobry wzmacniacz z wbudowanym dobrym DACiem to po co kupować wypasiony streamer który też ma DACa i płacić za niego ?

Wiem że założyciel tematu szuka ogólnie streamera ale jesteś w stanie odpowiedzieć na w/w  ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maskun napisał:

@JohnDoe łapiąc Cię za słówka co znaczy dla Ciebie sam transport sieciowy ? jest urządzenie na rynku które jest dobre a nie posiada DACa ? Jeśli posiadasz dobry wzmacniacz z wbudowanym dobrym DACiem to po co kupować wypasiony streamer który też ma DACa i płacić za niego ?

Wiem że założyciel tematu szuka ogólnie streamera ale jesteś w stanie odpowiedzieć na w/w  ?

Chodziło mi bardziej o to co ludzie czasem porównują nie mając pojęcia lub zapominając o tym, że porównują właśnie DAC. Transportem sieciowym jest każde urządzenie bez DAC lub mogące pracować w trybie transportu (z pominięciem DAC na pokładzie). 

Masz rację, po co kupować wypasiony streamer z DAC jeśli dobry DAC już mamy. Chyba jest mało takich urządzeń bez DAC ale są (Sotm, RPI, poszukaj więcej i mi pokaż bo też jestem ciekawy?) Gdyby przykładowy Node był sprzedawany także w wersji bez DAC to też miałby sporo nabywców a tak to trzeba kupować go z tym słabym DAC który na papierze jest jeszcze gorszy niż w Chromecast.  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Cezarr napisał:

Pytam ogólnie 

Arcam rDAC. Stary ale jary. Mozna w tej cenie dostać z zasilaczem.

 

7 godzin temu, maskun napisał:

@JohnDoe łapiąc Cię za słówka co znaczy dla Ciebie sam transport sieciowy ? jest urządzenie na rynku które jest dobre a nie posiada DACa ? Jeśli posiadasz dobry wzmacniacz z wbudowanym dobrym DACiem to po co kupować wypasiony streamer który też ma DACa i płacić za niego ?

Wiem że założyciel tematu szuka ogólnie streamera ale jesteś w stanie odpowiedzieć na w/w  ?

Transportem sieciowym jest Malina z nakładką digi ONE na przykład. Dalej SOtM czy Project Stream Box S2 Ultra.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Tak? Daj jakiś argument lub porównanie do czegoś :)

Nic nie muszę, każdy kto miał z tym styczność to ci powie, że aplikacja do Tidala jest super ( lepszej się nie znajdzie) ale DAC to porażka. Nie wiem też czy poprawiło się skanowanie dysków sieciowych (np. Synology), bo z tym też był problem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarr napisał:

Propouje zakończyć temat. Wszystkim dziękuję  za sugestie .  Uparlem się  na Marantza na 6006 i kupiłem.  Po pierszych odsluchah jak dla mnie rewelacja.  Pozdrawiam. 

Zanim porzucisz forum mam prośbę. Moglbys tu lub np. W tematach klubowych  opisać porownanie wzmacniaczy?

Dokladnie chodzi mi jak wypada yaqin na tle marantza tym bardziej ze rowniez jestem w posiadaniu pewnego (budżetowego) marantza ktory to napedza tez tannoy dc6t se! I rowniez wacham sie czy nie zaatakowac yaqin-a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy poprzednim sieciowcu marantz pm 8005 grał bardziej przejrzyście ,za to Yaqin był cieplejszy. Pod nowego Marantza na 6006 podpiąlem dwa wzmacniacze jednocześnie  (sieciowiec ma dwa wyjścia pod wzmacniacz ) i bylem bardzo zaskoczony bo zagraly bardzo podobnie  ,Yaqin był odrobinę gładszy na górze.  Natomiast stary CD denona bardzo zyskał na brzmieniu  przez sieciowca . TV, Youtube  słabo na obu wzmacniacz.  Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tomasz S. napisał:

 Chromecast Audio już kosztuje więcej bo jest coraz słabiej dostępny. Trzeba było kupić na zapas :)

Faktycznie, chyba wypadłem z obiegu. 😀 Teraz widzę, że trzeba położyć ok. 300 pln. Tak czy siak za ponad 2 tyś idzie kupić już dużo lepszego DAC-a niż ten w Node.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, paul klacska napisał:

Faktycznie, chyba wypadłem z obiegu. 😀 Teraz widzę, że trzeba położyć ok. 300 pln. Tak czy siak za ponad 2 tyś idzie kupić już dużo lepszego DAC-a niż ten w Node.

A możesz rzucić jakieś przykłady? Mam ten streamer i zastanawiam się jaki DAC do niego mógłbym w przyszłości kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, JaZz napisał:

Czy w cenie node-a, kupię coś lepszego? W sensie  oddzielnie transport i dac, lub combo - bez różnicy. 

Malina i Arcam rDAC na przykład. Miałem Node 2i ale to grało dla mnie lepiej.

10 godzin temu, JaZz napisał:

Aha i Malinka odpada

Teraz doczytałem.

:P

Może Onkyo 6170 jak się w końcu pokażę? Na prawdę grał bardzo dobrze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, seba3002 napisał:

A możesz rzucić jakieś przykłady? Mam ten streamer i zastanawiam się jaki DAC do niego mógłbym w przyszłości kupić.

W budżecie 700zł masz dwa przyzwoite dace - Topping E30 i SMSL 10 MK2 (oba na AKM). Grają podobnie do SMSL 300 i lepiej moim zdaniem od 500, czy Toppinga 50.

E30 działa fajnie z Chromecast - bo splitterem optycznym mam wpięte po optyku zarówno Chromecast Audio jak i TV i się to nie gryzie. Jest priorytet 44,1 jak idą dwa sygnały. Nic nie trzaska :D No i ma bardzo dobry dźwięk po USB

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

W budżecie 700zł masz dwa przyzwoite dace - Topping E30 i SMSL 10 MK2 (oba na AKM). Grają podobnie do SMSL 300 i lepiej moim zdaniem od 500, czy Toppinga 50.

No dobra, ale czy te DACi poprawią coś w stosunku do tego zaimplementowanego w Nodzie? A jeśli tak to czego mogę się spodziewać? 

 

3 godziny temu, paul klacska napisał:

A jaki budżet?

Powiedzmy że do 1000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seba3002 napisał:

I co ten DAC wniesie do mojego systemu ? Przypomnę - kolumny to dynaudio excite x18, wzmacniacz to marantz ki pearl lite, źródło node 2i. 

Na pewno jest lepszy niż ten w Node. Bardzo dużo ludzi używa polączenia Node+Hegel i nie narzekają. 

Zresztą jak nie potrzebujesz pilota , to możesz zainteresować się modelem HD10.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...