Skocz do zawartości

Zestaw audio do 2.5k


rogi

Recommended Posts

Hej!

Rozglądam się za zestawem audio do słuchania muzyki głównie z PC (z biegiem czasu również z gramofonu (kwota w której chce kupić gramofon oscyluje do ~1,5k). Pokój w jakim miały by stać kolumny to około ~12m^2, i mimo że niedługo będę się przenosił to metraż nie powinien przekraczać 20m^2. Muzyka jakiej głównie słucham to Techno/Rave/House/Rap/Synth-pop, rzadziej Rock/Metal. Muzyka odtwarzana jest w tym momencie ze spotify/ czasami pliki FLAC, ale w mam zamiar wykupić tidal hifi (o ile to ma jakieś znaczenie). O ile znalazłem już (chyba?) kolumny którymi byłbym zainteresowany to w temacie wzmacniaczy jestem zupełnie zielony. Moje typy to Klipsch R-51m lub Bowers & Wilkins 607 S2 Anniversary Edition lub KEF Q150, niestety nie jestem w stanie odsłuchać żadnych z nich.

Ponieważ jestem totalnie zielony w świecie audio rodzi się kilka pytań. Czy Zestaw kolumn oraz wzmacniacz wystarczy mi do odtwarzania muzyki z komputera oraz w przyszłości z gramofonu? Jaki będzie najlepszy wzmacniacz do głośników wymienionych powyżej? Lub Czy polecacie zestaw innych głośników wraz wzmacniaczem w wymienionej kwocie (2.5k, chociaż jestem w stanie trochę nagiąć budżet).

Dziękuję z góry za odpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

W Twojej sytuacji, dobrym pomysłem może się okazać inwestycja w głośniki aktywne: https://www.tophifi.pl/multiroom/audio-pro/audio-pro-a26.html

AudioPro A26, nie dość że potrafią wszystko w zakresie streamingu, są nie duże, to będziesz mógł też podłączyć gramofon. Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Dzięki za tak szybką odpowiedź! Podane głośniki wyglądają porządnie, lecz raczej celowałbym w zestaw kolumn pasywnych oraz wzmacniacza w przypadku gdybym złapał bakcyla i chciał wymienić jedno z nich. Nie potrzebuje też wszelkich udogodnień jak airplay/spotify czy inne aplikacje. Tak jak napisałem wyżej, budżet mogę nadwyrężyć do okolic 3k. Czy któreś z kolumn wymieniłem wyżej w połączeniu ze wzmacniaczem Yamaha A-S301(s501 jeśli różnica będzie między nimi dość spora)/ Cambridge Audio Topaz SR20/Onkyo TX-8220 będzie dobrym połączeniem ?

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dobrze Ci radzę kup uzywany wydajny wzmacniacz stereo i dobre monitory.

Po prostu Twój budżet nie jest za duzy i lwią część zje wzmacniacz który i tak będzie słabszej klasy.

9 godzin temu, rogi napisał:

Bowers & Wilkins 607 S2 Anniversary Edition

Te są wyraxnie droższe od konkurencji. Ale to nadal małe monitory.

Klipscha i KEF Q 150 odradzam od razu.

Ewentualnie Topping MX3 albo SMSL Q5 PRO + ELAC B6.2 lub KEF Q 350, Dali Oberon 3

Zapraszam po wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W zakładanym budżecie najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o wzmacniacz byłby Topping MX3, który zapewni dynamiczne i przestrzenne brzmeinie. Urządzenie posiada wbudowanego DACa oraz moduł bt, w związku z czym bez najmniejszego problemu połączysz się z telefonem czy TV. 
Bardzo częstym wyborem w przypadku tego wzmacniacza są Heco Aurora 300, Polk Audio S20e czy Kef Q350. Heco zapewnią delikatne, muzykalne brzmienie. Polk AUdio zapewnią zdecydowanie najmocniejszą podstawę basową oraz mocniejszą górę. Kef to czystość dźwięku, szybki i zróżnicowany bas oraz neutralna średnica. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dziękuję wszystkim za tak liczne odpowiedzi i sugestie.

4 godziny temu, S4Home napisał:

W tej cenie dobrze Ci radzę kup uzywany wydajny wzmacniacz stereo i dobre monitory.

Bardzo chętnie bym podążył tą ścieżką, ale zupełnie się nie znam co jest godne uwagi a co nie. Modele które wypisałem powyżej znalazłem w innych wątkach/ na innych forach.

Zależy mi przede wszystkich na przyzwoitym dźwięku, i o ile widzę że w tym przedziale jest kilka kolumn godnych uwagi, to ze wzmacniaczami już ciężej. Jaki jest oscylacyjny koszt 'przyzwoitego' wzmacniacza który mi w takim razie starczy na odrobinę dłużej? Czy taki marantz mcr603 w połączeniu z Bowers & Wilkins 607 S2 będzie dobrym zestawem na start? Czy może zmiana na odrobine droższe kolumny wpłynie znacząco na jakośc uzyskanego dźwięku? Jaki jest mniej-więcej koszt takiego zestawu audio (wzmacniacz + kolumny) przy którym uzyskam już dźwięk który będzie godny polecenia?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rogi napisał:

Hej!

Rozglądam się za zestawem audio do słuchania muzyki głównie z PC (z biegiem czasu również z gramofonu (kwota w której chce kupić gramofon oscyluje do ~1,5k). Pokój w jakim miały by stać kolumny to około ~12m^2, i mimo że niedługo będę się przenosił to metraż nie powinien przekraczać 20m^2. Muzyka jakiej głównie słucham to Techno/Rave/House/Rap/Synth-pop, rzadziej Rock/Metal. Muzyka odtwarzana jest w tym momencie ze spotify/ czasami pliki FLAC, ale w mam zamiar wykupić tidal hifi (o ile to ma jakieś znaczenie). O ile znalazłem już (chyba?) kolumny którymi byłbym zainteresowany to w temacie wzmacniaczy jestem zupełnie zielony. Moje typy to Klipsch R-51m lub Bowers & Wilkins 607 S2 Anniversary Edition lub KEF Q150, niestety nie jestem w stanie odsłuchać żadnych z nich.

Budowanie zestawu ze wzmacniaczem pod PCta raczej mija się z sensem, bo pomijając większy poziom skomplikowania (czyli więcej źródeł potencjalnych problemów, a przy tym niewygodę) jest stosunkowo niewiele głośników pasywnych (zwłaszcza w tym przedziale cenowym), które nadają się do odsłuchu bliskiego pola. Wymienione przez ciebie Bowers & Wilkins 607 się do tego nie nadają, a od Klipsha trzymałbym się z daleka.


W przedziale cenowym do 2.5k szukałbym przyzwoitych monitorów aktywnych i połączył je z dobrym przetwornikiem DAC. Za te pieniądze jest to do zrobienia. Jakieś monitory od Edifier albo JBL 308P MKII + Topping E30 i masz całkiem fajny zestaw. Za te pieniądze i tak nie kupisz zestawu głośniki + wzmacniacz, który miałby potencjał do późniejszej rozbudowy o droższe komponenty.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Podsumowując powyższe uwagi chyba najlepszym rozwiązaniem będzie DAC + para monitorów. Wyżej został wymieniony topping e30 oraz MX3, który z nich lepiej by się sprawdził w przypadku muzyki której słucham (Techno/Rave/House/Rap/Synth-pop) ? Odnośnie monitorów to znalazłem polecane Magnat Multi Monitor 220 oraz Edifier S2000mkIII, lub może macie jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Już byłem krok od kupna toppinga e30 w zestawie z zestawem kolumn Presonus e8 xt, lecz w ostatniej chwili naszła mnie pewna refleksja.

Dnia 19.03.2021 o 12:04, Dzik napisał:

Budowanie zestawu ze wzmacniaczem pod PCta raczej mija się z sensem, bo pomijając większy poziom skomplikowania (czyli więcej źródeł potencjalnych problemów, a przy tym niewygodę)

Podczas budowania zestawu pod PCta kierowałem się tym że będę odtwarzał pliki FLAC co da mi lepszą jakość niż streaming. Podejrzewam że to jednak było złudne przekonanie, i to że nie potrzebuje wszelkich bajerów jak bluetooth/spotify/tidal może okazać się złudne. Tak więc chciałbym trochę zmienić zapytanie i prosić o trochę inną poradę, lecz nie chce zakładać nowego tematu, a edytować pierwszego postu nie mogę.

Szukam zestawu audio w granicach 4 tysięcy, na którym chciałbym odtwarzać głównie muzykę ze spotify/tidal(żebym mógł wyciągnąć jakoś dźwięku z tidal hifi)/youtube (przez bluetooth bo chyba nie ma innej możliwości)/gramofonu (audio technica lp120 lub coś w podobnym przedziale cenowym). Co by mi było potrzebne w takim zestawie? Kolumny + amplituner? Kolumny + wzmacniacz + ...? Pokój to dalej ~12m^2w kształcie kwadratu. Chciałbym żeby do takiego zestawu można było w przyszłości dołączyć subwoofer w przypadku gdybym zmieniał pomieszczenie osłuchu na większe.

Czy to co napisałem w ogóle ma jakiś sens? Z góry przepraszam jeśli napisałem jakąś głupotę, ale ciągle na tym forum znajduję coraz więcej rzeczy o których nie wiem a mają duże znaczenie na ostateczny zestaw/ output z niego.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rogi napisał:

Podczas budowania zestawu pod PCta kierowałem się tym że będę odtwarzał pliki FLAC co da mi lepszą jakość niż streaming. Podejrzewam że to jednak było złudne przekonanie, i to że nie potrzebuje wszelkich bajerów jak bluetooth/spotify/tidal może okazać się złudne.

Nie było to do końca złudne przekonanie. Słuchanie plików FLAC z dysku przełoży się na lepszą jakość, jeśli będą to pliki zripowane z dobrego źródła. Szczegóły w tym temacie.

Super jakość Tidala czy innych platform streamingowych to marketingowa ściema. W każdym razie, DAC + dobre monitory aktywne w zupełności do tego wystarczą.

Amplituner to się kupuje głównie do zestawu kina domowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie opcje powyżej są generalnie dobre. Pamiętaj że streaming z Tidala możesz puszczac właśnie z PC. Ja używam laptopa, ale akurat dlatego że miałem dostępny, dobry nieużywany  laptop, a PC mam w oddzielnym pomieszczeniu. Jezeki chciałbyś sterować komórką to póki co najlepsze rozwiązanie to Chromecast Audio wpięty kablem optycznym do Daca. Jeszcze można je kupić czasem używane 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dzik napisał:

Nie było to do końca złudne przekonanie. Słuchanie plików FLAC z dysku przełoży się na lepszą jakość, jeśli będą to pliki zripowane z dobrego źródła. Szczegóły w tym temacie.

Super materiał. Ogólnie czy jakość audio będzie się różnić w zależności czy surce to chromecast czy laptop/pc (pewnie zależy to od karty dźwiękowej)?

Oba proponowane rozwiązania (DAC+ monitory) to koszt około 2 tysięcy, tak jak pisałem wcześniej mój budżet trochę się poszerzył i teraz jest celuje w okolice 4 tysięcy.

Zależy mi żebym mógł do niego podłączyć zarówno gramofon jak i pc/laptopa( lub coś przez co bym mógł odtwarzać/streamować spotify/tidal/yt itp).

Jeszcze raz dzięki za tak liczne odpowiedzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rogi napisał:

Super materiał. Ogólnie czy jakość audio będzie się różnić w zależności czy surce to chromecast czy laptop/pc (pewnie zależy to od karty dźwiękowej)?

Oba proponowane rozwiązania (DAC+ monitory) to koszt około 2 tysięcy, tak jak pisałem wcześniej mój budżet trochę się poszerzył i teraz jest celuje w okolice 4 tysięcy.

Zależy mi żebym mógł do niego podłączyć zarówno gramofon jak i pc/laptopa( lub coś przez co bym mógł odtwarzać/streamować spotify/tidal/yt itp).

Jeszcze raz dzięki za tak liczne odpowiedzi!

Jakość muzyki nie zależy o tego, czy słuchasz z Tidala, Chromecasta, płyty CD, kasety magnetofonowej, płyty winylowej, czy pliku FLAC kupionego np. na Bancampie. Jakość muzyki zależy od jakości samego nagrania, natomiast nośnik jest rzeczą drugorzędną (chociaż formaty analogowe mają swoją sygnaturę dźwięku). Najlepszą jakość, sporo lepszą niż z platform streamingowych, uzyskasz kupując stare wydania na nośnikach fizycznych albo nowe wydania analogowe - możesz ich słuchać z nośnika albo zripować do formatu bezstratnego (jak FLAC) i puszczać z kompa.

Musisz się zdecydować, czego właściwie chcesz, bo wszystkiego mieć nie można. Jeśli chodzi o zestaw typowo pod PC, to trzymałbym się zestawu monitorów aktywnych i DACa.

Jeżeli masz więcej miejsca, czyli możesz ustawić głośniki dalej od komputera, a także w pewnej odległości od ściany, to możesz myśleć o głośnikach podstawkowych i wzmacniaczu i połączyć zestaw z komputerem za pomocą DACa.

Gramofon możesz podłączyć pod komputer, ale potrzebujesz przedwzmacniacz i jakiś interfejs audio z przetwornikiem analogowo-cyfrowym. Wiele gramofonów ma dziś już wbudowany jakiś przedwzmacniacz, niektóre mają nawet wejście USB, ale akurat tymi z wejściem USB nie warto się interesować, bo są kiepskiej jakości. Lepiej kupić gramofon i jakiś interfejs audio.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomekN napisał:

To może od razu kompletować Ci zestaw tak w okolicach 5-6 tys., bo na pewno się jeszcze poszerzy 😁

Troche tak jest... Im więcej czytam tym jestem skory więcej wyłożyć.

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Jakość muzyki nie zależy o tego, czy słuchasz z Tidala, Chromecasta, płyty CD, kasety magnetofonowej, płyty winylowej, czy pliku FLAC kupionego np. na Bancampie. Jakość muzyki zależy od jakości samego nagrania, natomiast nośnik jest rzeczą drugorzędną (chociaż formaty analogowe mają swoją sygnaturę dźwięku). Najlepszą jakość, sporo lepszą niż z platform streamingowych, uzyskasz kupując stare wydania na nośnikach fizycznych albo nowe wydania analogowe - możesz ich słuchać z nośnika albo zripować do formatu bezstratnego (jak FLAC) i puszczać z kompa.

Akurat tutaj jestem w posiadaniu małej biblioteki analogów, a w dodatku część z nich jest odrobinę starsza i zadbana więc jakość powinna być całkiem przyjemna.

2 godziny temu, Dzik napisał:

Jeżeli masz więcej miejsca, czyli możesz ustawić głośniki dalej od komputera, a także w pewnej odległości od ściany, to możesz myśleć o głośnikach podstawkowych i wzmacniaczu i połączyć zestaw z komputerem za pomocą DACa.

Jestem w stanie przearanżować wnętrze żeby kolumny stały w dość dobrej odległości zarówno od ściany i od komputera. Więc myślę że jak najbardziej bym poszedł w taki zestaw, a potem dokupił jakieś aktywne monitory osobno do komputera (jeśli będę potrzebował bo stąd muzyki teraz słucham głównie na słuchawkach).

Czy w takim przypadku taki zestaw będzie działał?
laptop->dac->wzmacniacz-> kolumny

oraz 

gramofon (pewnie z wbudowanym przedwzmacniaczem) -> wzmacniacz -> kolumny?

Czy będzie trzeba przepinać kable czy wtedy by wystarczyła zmiana source we wzmacniaczu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik ale to trochę mieszanie. Co ma loudness war do zestawu startowego. Tidal brzmi tak samo jak dostępne płyty. To nie etap zabawy w kolekcjonerskie wersje 🙂

2 minuty temu, rogi napisał:

Czy w takim przypadku taki zestaw będzie działał?
laptop->dac->wzmacniacz-> kolumny

oraz 

gramofon (pewnie z wbudowanym przedwzmacniaczem) -> wzmacniacz -> kolumny?

Czy będzie trzeba przepinać kable czy wtedy by wystarczyła zmiana source we wzmacniaczu ?

Będzie działać, wystarczy zmiana w source 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marcinmarcin napisał:

@Dzik ale to trochę mieszanie. Co ma loudness war do zestawu startowego. Tidal brzmi tak samo jak dostępne płyty. To nie etap zabawy w kolekcjonerskie wersje 🙂

Będzie działać, wystarczy zmiana w source 🙂

Jest to uproszczenie do poziomu nieprawdy. Albumy z dawnych lat brzmią lepiej w starszej wersji (podczas gdy na Tidalu są dostępne tylko najnowsze mastery, gorsze), natomiast nowe albumy co do zasady brzmią lepiej na analogowych wydaniach.

Co ma loudness war do zestawu startowego? Ma bardzo dużo -  nie tylko do zestawu startowego, ale do wszystkiego. Kiepskie źródło zabrzmi źle na audiofilskim zestawie i na budżetowym zestawie.

23 minuty temu, rogi napisał:

Czy w takim przypadku taki zestaw będzie działał?
laptop->dac->wzmacniacz-> kolumny

oraz 

gramofon (pewnie z wbudowanym przedwzmacniaczem) -> wzmacniacz -> kolumny?

Czy będzie trzeba przepinać kable czy wtedy by wystarczyła zmiana source we wzmacniaczu ?

Będzie działało i będzie można zmienić źródło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jak zwykle podepnę się pod temat :) 

Wharfedale Diamond 12.2 z Q5 - czy ktoś sprawdzał takie połączenie?

wszystko wskazuje na to, że wszędzie wychwalane diamenty mogą okazać się tańszą alternatywą dla kef q350 z którymi Q5 podobno zgrywa się bardzo dobrze.

Edytowano przez cky gex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Co powiecie na zestawy:

laptop source -> Topping E30 -> Yamaha A-S301 -> dali oberon 3/ kef q350

audio technica lp120 (referencyjny, nie mam jeszcze takiego (i z tego co czytałem też nie jest wybitny), chodzi głównie o sprawność podłączenia wszystkiego) ->  Yamaha A-S301 -> dali oberon 3/ kef q350

lub

laptop source -> Topping E30 -> Yamaha A-S501/cambridge audio topaz sr10v2 -> heco aurora 300

at lp120 -> Yamaha A-S501/cambridge audio topaz sr10v2 -> heco aurora 300

Lub macie jakieś inne sprawdzone połączenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rogi napisał:

audio technica lp120 (referencyjny, nie mam jeszcze takiego (i z tego co czytałem też nie jest wybitny)

Osoba z innego forum kupiła ten gramofon i nie ma na jego temat nic pozytywnego do powiedzenia. Odłożyłbym więcej pieniędzy.

Z wymienionych przez ciebie głośników Dali Oberon 3 są lepszą opcją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Dzik napisał:

Osoba z innego forum kupiła ten gramofon i nie ma na jego temat nic pozytywnego do powiedzenia. Odłożyłbym więcej pieniędzy.

Z wymienionych przez ciebie głośników Dali Oberon 3 są lepszą opcją.

Tak też właśnie czytałem, pewnie będę szukał jakiegoś technicsa z drugiej ręki.

Czy ta yamaha Yamaha A-S301 będzie dobrze współgrać? A może macie jeszcze jakieś inne propozycje kolumn/ wzmacniaczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...