Skocz do zawartości

Kolumny do Yamaha RX-A2080


ayala73

Recommended Posts

Witam.

Jestem posiadaczem w/w amplitunera i chciałbym poprosić o radę co do głośników. W tej chwili mam zestaw 5.1 Taga Harmony Platinum (który posiadam już jakieś 12 lat) i na tą chwilę interesują mnie głośniki które z tym ampli zagrały by fajnie w stereo, a później do rozbudowy do 5.1.4 (co prawda mam już dwa atmosy Klipsch i chciałbym je zostawić, ale czytałem że w stereo Klipsch to marny wybór). Pomieszczenie w którym docelowo mają grać ma 31m2, z tym że to jest prostokąt 3,7 x 8.7 metra. miejsce odsłuchowe znajduje się w odległości ok 5 metrów od kolumn. Lubię posłuchać każdej muzyki z naciskiem na rock,  ale słucham i popu i blusa i nawet jazzu, zależy od nastroju. Budżet mogę dociągnąć do 5 tyś., ale nie ukrywam że czym taniej tym lepiej (np.3 tys. ?) Nie jestem jakimś specjalnym audiofilem, bardziej interesuje mnie kino i system atmos, ale w stereo też lubię posłuchać. Z góry dziękuję za rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Klipsch świetnie sprawdzają się w kinie domowym ale w stereo bardzo często okazują się za ostre ( mają za dużo góry i mało środka). W przypadku Yamahy 2080 możesz pomyśleć nad Focal Chora 826, które zapewnią brzmienie przestrzenne z dynamicznym dołem oraz czystą ale nie męczącą górę. Alternatywą mogą być Monitor Audio Bronze 500, które zapewnią mocniejszy bas oraz pełniejszą średnicę. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Klipsch świetnie sprawdzają się w kinie domowym ale w stereo bardzo często okazują się za ostre ( mają za dużo góry i mało środka). W przypadku Yamahy 2080 możesz pomyśleć nad Focal Chora 826, które zapewnią brzmienie przestrzenne z dynamicznym dołem oraz czystą ale nie męczącą górę. Alternatywą mogą być Monitor Audio Bronze 500, które zapewnią mocniejszy bas oraz pełniejszą średnicę. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Dzięki ślicznie za odpowiedź, właśnie boję się męczącej góry, lubię jak wysokie słychać, ale wiem jak mogą być męczące gdy jest ich za dużo. Lubię jak słychać doły i nie trzeba włączać suba, aby  były. Po dłuższym posluchaniu moich kolumn Taga  coraz bardziej mi czegoś brakuje. Wszystkie dźwięki są jakby zlane, zaczyna mi brakować cykania wysokich no i bardziej słyszalnych średnich. Niestety w mojej okolicy jest tylko jeden sklep ze sprzętem audio i widzę że mają Dali Oberon 7,  kilka modeli klipsch-ów, polk signature s60e, jamo concert c97 II i S805 oraz, Tonay Platinum F6 i Wilson Estrada 5.0. Mam zamiar jutro się tam wybrać i może mają możliwość odsłuchu, jest ich trochę więc które radzicie odrzucić, a które warto posłuchać. Tak jak pisałem wcześniej, że potrzebne mi są Kolumny by zagrały bardzo dobrze w kinie ale i w stereo by z przyjemnością się je słuchało. Z tego co czytałem przed zakupem Rx-a2080, stereo w nim jast jak najbardziej ok. Czytałem również na temat Heco Aurora 700 opinie bardzo pozytywne 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco mały budżet bo ten amplituner może więcej.

Jamo odpuść, Tannoy F6 też są średnio udane.

Jeśli same fronty to polecam faktycznie Focale, ewentualnie QAcustic 3050i ktore na prawdę dobrze grają z Yamaha.

Także aurora 700 będa lepsze od tych które wymieniłeś. I od razu masz kawałek budżetu na resztę.

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2021 o 13:58, ayala73 napisał:

Lubię jak słychać doły i nie trzeba włączać suba, aby  były.

A tak z ciekawości - czy aby słuchać kolumn w pełnym pasmie bez suba, trzeba zastosować różne ustawienia? Czy też odcięcie nie działa np. w opcji stereo? Pytam, bo talk myslę, że jak nie włączę suba, to i tak odcięcie np. na 80 Hz nie pozwoli frontom grac dołem. Dobrze myślę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak to zrobisz przy kalibracji.

Albo ustawieniach. Jeśli będzie i kalibracja go wykryje to późniejsze zgaszenie nic nie da.

Możesz ustawić obie tryp stereo na którymś z guzików scene. Gdzie sub jest wyłączony a fronty grają pełne pasmo.

A pod innym scene na przykład ustawienia kinowe.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...