Skocz do zawartości

NAD 3240 plus Node 2i czy PowerNode2 ?


Ravfr Ravfr

Recommended Posts

Dzień dobry, proszę o pomoc.  

Chciałbym kupić budżetowy odtwarzacz sieciowy w cenie ok 2500 zł, przed odsłuchem wstępnie padło na Bluesounda Node 2i. 
Jako, że mam stareńkiego ale wciąż jarego NADa 3240PE i bardzo go lubię, na tą chwilę skłaniałbym się ku zakupowi samego streamera traktując go jako zaczyn do pójścia w nowe, cyfrowe.
Jako, że na moje nieszczęście w Nodzie i PowerNodzie dłubali panowie z NADa, zastanawiam się też nad zakupem PowerNoda 2i. 

I tu pojawia się pytanie pierwsze - wiem, że Node wymaga zasilacza liniowego, żeby lepiej brzmieć, czy PowerNode też ?  

Drugie pytanie, zadawane nie ukrywam z lekką nieśmiałością bo nie sądzę, żeby ktoś próbował takiego mezaliansu, czy NAD 3240 plus Node 2i czy PowerNode2 ? 

Trzecie -  coś w podobnych pieniądzach? Używane też, aczkolwiek wolałbym nówkę.  

 

Obecne głośniki to też low budget czyli monitorki Pylona Opale, muzyka przede wszystkim z Tidal Hi-Fi obecnie przez BT z telefonu, czasami z kompa po kablu analogowym z zewnętrznej kart Sounblaster Omni.  
Muzyka głównie klasyczny łomot - Metallica, Slayer ale, i Pink Floyd czy Bonamassa zdarzają się , pomieszczenie - pokój 18m.    
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Miałem kilka lat temu NADA 3240PE i również byłem z niego bardzo zadowolony. Jest to muzykalne brzmienie z mocniejszym dołem. Warto tylko wyłączyć soft clipping. Nie mamy w ofercie Node2i ale zdarzają się klienci, którzy przychodzą do nas na odsłuch z tym streamerem. Obawiam się, że finalny efekt może być trochę mdły ale warto byłoby samemu posłuchać i ocenić. 
Jeśli chciałbyś postawić na lepszą dynamikę oraz precyzję to polecam koniecznie posłuchać Audiolab 6000n lub Marantz NA6006. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...