Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Tannoy Revolution XT6F


Miroslaw Leszczynski

Recommended Posts

Witam wszystkich

Nadszedł czas na rewolucję w moim świecie HiFi.

Głośniki będą też grały w ramach Kina Domowego 5.1 opartego na Marantz SR5015 albo Yamaha V6A (decyzja jeszcze nie podjęta), ale słucham głównie muzyki a kino domowe będzie używane rzadziej. Aby pogodzić te dwa światy chcę kupić wzmacniacz zintegrowany który będzie obsługiwał właśnie XT6F, Jako źródło używam streamera z wyjściem optycznym. 

Tak więc szukam rekomendacji co do wzmacniacza :

  1. Pokój ok 25m2 (plus otwarcia na inne pokoje/aneksy)
  2. Słucham głownie rocka i współczesnej muzyki poważnej
  3. Musi mieć tryb HT bypass (żeby współgrał z KD)
  4. Wejście cyfrowe i dobrej jakości DAC
  5. Budżet do ok 4k
  6. Jestem bardzo otwarty na sprzęt używany
  7. Musi być czarny bo inaczej będę przez tydzień spał na sofie jak zakłócę wystrój salonu ;)

 

Z używanych rozważałem Arcam SA20 albo Hegel H80

Jeżeli zdecyduję się na Marantza jako amplituner do kino domowego to rozważam też PM8005 i NA8005 ale jeśli mogę to zamknąć w jednym pudełku to będzie lepiej.

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za porady

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli miałbym zaproponować sprzęt nowy to warto byłoby zwrócić uwagę na dynamiczne i precyzyjne brzmienie Cyrus One HD. Muzykalniejszy charakter brzmienia uzyskasz na Audiolab 6000a Play, który posiada wbudowany DAC oraz streamer także miałbyś wszystko w jednym urządzeniu. Możesz także postawić na końcówkę mocy taką jak Atoll AM100 Signature ale w tym przypadku źródłem musiałby być amplituner kina domowego.

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę,

No i misterny plan w pi..., Po czytaniu tysiąca opinii, rozmów z ludźmi co wiedzą lepiej etc. uznałem że skupię cały budżet na amplitunerze który ma też dobrą jakość stereo i będę się tym cieszył w dwóch trybach. Ewentualnie później wrócę do rozbudowy systemu o końcówkę mocy do kolumn podłogowych. No i teraz dylemat między NAD, Arcam i Anthem, ale to już inna grupa na forum :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...