Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ponieważ wszystko co znajdowałem w sieci było bardzo duże, to troszkę sie załamałem.

Ale na alledrogo wpadła mi w oko mała obudowa od radia tranzystorowego. Mała i o ciekawym kształcie ;)

I dzisiaj przyszła. Oto wieża dl księżniczki Malinki i jej waginosceptycznego pomocnika Allo 🤣

Połączeni wspólnotą pseudotęczy będą żyć sobie na górze a na dole będzie ich spokoju pilnował straszny i brzydki Nostromo.

DSC00169_DxO.thumb.jpg.4afe15a2822ee8fab840d21ad0157313.jpg

 

DSC00170_DxO.thumb.jpg.a4fefc86f34fa4bf69194324f34164b4.jpg

 

DSC00171_DxO.thumb.jpg.fdb60da4f982389e6c3e453305cef097.jpg

 

 

 

DSC00172_DxO.jpg

DSC00173_DxO.jpg

DSC00174_DxO.jpg

DSC00175_DxO.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, gienas napisał:

A okrągły ekran? Są takie ? ;)

 

byłoby cuuudo ale nie znalazłem :( - można by zastąpić jakimś programem który zawężałby wyświetlany obraz ale... nie wiem czy jest sens

 

niestety góra jest w gorszym stanie niz reszta. To niestety jest jakaś okleina. Nie wiem czy to można bezpiecznie zerwać i jak ? Podgrzać?

DSC00176_DxO.thumb.jpg.9e460ff5f78a51bff67ce05b5b06d576.jpg

 

Czy to jest dobre umieszczenie zasilacza?

Jest naprzeciwko wlotu powietrza, przesłonięty siateczką

 

DSC00177_DxO.thumb.jpg.5859b13a89dd50e3f14519fdedc2569b.jpg

@MariuszZ albo @nowy78 ?

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Czy to jest dobre umieszczenie zasilacza?

Zależy co będzie nad nim. Powinna być zapewniona cyrkulacja powietrza, żeby miał czym oddychać. Będzie więcej powietrza w muzyce 😉

Tak jak jest to mi się wydaje OK. Jak możesz to pod zasilaczem, a precyzyjniej pod radiatorem wywierć kilka otworków dla poprawienia ciągu w kominie. 

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Czy te kondensatory to się jakoś specjalnie grzeją czy moga być częściowo od góry przysłonięte listewką ?

Nic się nie wydarzy ale będzie im ciepłej więc szybciej "wyschną" i zamiast 15 lat pożyją 12 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeje się głównie radiator. Pozostałymi elementami bym się nie przejmował ale zawsze możesz sprawdzić po podłączeniu obciążenia czy nie jest za gorąco.

Kiedyś w tych obudowach były lampy i nikt nie kwękał, że ciepła trochę generują, a różnica między dziś, a kiedyś na powierzchni grzejących elementow to jakieś 200 stopni? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory mają napisaną max temperaturę pracy.  Ale malina pracuje w bardziej zamkniętych obudowach więc nie masz się co martwić o temperatury.

Poza tym do maliny zawsze można dołożyć monitoring temperatur, i wykorzystać to okrągłe okienko...

Edytowano przez gienas
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Fafniak napisał:

ale po co?

Kiedyś radyjko to był tuner i wzmak w jednym. Miałem taki plan kiedyś, żeby wzmacniacz lampowy wrzucić do takiej obudowy z wycięciem na froncie, tak by lampy było widać i tak mi się skojarzyło, że można dalej pójść i dołożyć streamer jak u Ciebie.

Twój pomysł i wykonanie są rewelacyjne i nie musisz nic dokładać chociażby dlatego, że masz fajny wzmacniacz cieszący i ucho i oko ale jak ktoś jeszcze nie ma to nawet jakiś mały moduł Hypexa tam by można upchnąć i mieć namiastkę retro sprzętu niewielkim nakładem.

Dzielimy się pomysłami tu, radzimy, nie tylko chwalimy tym co mamy. Prawda? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...