Skocz do zawartości

Który wzmacniacz?


Butcher84

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

2 minuty temu, seba3002 napisał:

Możesz wyjaśnić co masz na myśli?

Oczywiście , porównywałem go z arcamem i góra dużo słabszatak jak scena i dynamika , szczegółowość ... po podłączeniu arcama słyszałem detale których marantz nigdy nie pokazał o tzw muzykalności żwawości nie wspominajac , marantz gra ładnie ma swoją klasę ale wystarczyło porównanie z rak mało tu wspominanym arcamem i zginął . Naturalnie jest to moje subiektywne odczucie . Oczywiście podłączałem marantza u kolegi mającego amplituner onkyo i tam pokonał ampa onkyo ale ze tak powiem dla mnie trochę jak z vw jedzie na wyrobionych ileś lat temu opiniach . Jednocześnie nie neguje fascynacji tym sprzętem ale każdy ma inny słuch i czego innego oczekuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pm 8006

I mogę tez dodać ze mówiono mi ze kable rozjaśniają ściemniają itp otóż posiadałem melodike po niej mam qed i kimber i z czystym sumieniem mogę powiedzieć ze może poprawiaja ale chyba te powyżej 1tys bo te które miałem tj kwoty do 500pln ( qed , kimber) i melodika 100 nie było różnic może słuch mam zły ale jestem po knochowaniu uszu wiec słyszę ciut lepiej i niestety poza doba reklama sprzedawców itp nic kable nie wniosly

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem Ci, że bardzo zainteresowało mnie to co napisałeś. Mam marantza (co prawda starszy ale myślę, że porównywalny model) i w życiu bym nie powiedział, że brak mu detali. Wręcz przeciwnie - detali jest w nim tyle, że pewnie dla niejednej osoby byłoby ich aż za dużo 🙂. Z tym że my mówimy tutaj o wzmacniaczach za 5000 a kolega cały budzet ma w tych granicach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kasę to ok nie zauważyłem jego środków . Wracając do detali tez uważałem ze jest super ale po podłączeniu arcama i dwu dniowych odsluchach pierwsze co zrobiłem to wystawiłem na sprzedaż marantza , prawda może tez być taka ze Twój model jest starszy a ulepszanie i poprawianie / udoskonalanie nie zawsze wychodzi... i może nie zdziwiłbym się gdyby Twój zagrał lepiej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Arekszcz napisał:

i może nie zdziwiłbym się gdyby Twój zagrał lepiej 

Nie sądzę 🙂. Może po prostu inaczej odbieramy pewne rzeczy a dwa być może ja nie jestem fanem zbyt dużej rozdzielczości a Ty coś takiego uwielbiasz. Chętnie bym tego arcama przetestował ale cena 5000 raczej mnie odstrasza no i przez jakiś czas wolałbym cieszyć się tym co mam 🙂

A wracając do tematu - skoro autor przeskoczył na wyższy budżet, może warto byłoby udać się na odsłuch 🙂. W cenie 5k można zbudować już naprawdę fajny zestaw. A gdyby autor wątku pokusił się o uztwki to już w ogóle można szaleć 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

Jakby zabrzmiał tak samo, to byłby chyba cud;)

Pewnie, ale tutaj różnica była kolosalna w wielu aspektach. A często wzmacniacze które mialem zachowywały swój pewien charakter mimo zmiany kolumn

Całkiem mnie ciekawi jakby 7005 albo 8006 zgrały się z ostrymi i detalicznymi Quadralami które mam. Może właśnie byłaby synergia. Póki co One z nimi najlepiej się zgrał. 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to napisałeś , wkurza mnie tu jedna sprawa sprzedawcy którzy pomagają ciagle męczą to samo polecają jedno drugie a tak naprawdę sprzętu jest masa uszy każdy ma inne i tak serio to dziwie się ze słucha się ludzi którzy robią odsłuchy w wypasionych akustycznie pomieszczeniach zamiast takich którzy kupili coś i im podpasowalo u nich w domu . Idę o zakład ze większość z tych którzy kupili słuchając tych podpowiedzi handlarzy są nie zadowolenie lub już sprzedali swój sprzęt . Kraft się stara ale tez widzę ze trochę ludzi go gani aczkolwiek to jest sensowna pomoc i uważam ze lepiej żeby taki sklep  wysyłał np do niego sprzęt na testy żeby było porównanie domowe sprzętów od 1 do np 30tys niż takie czcze gadanie 

11 minut temu, Kraft napisał:

Jakby zabrzmiał tak samo, to byłby chyba cud;)

Spróbować cudów Panie Kraft jak to jest z tymi listwami zasilającym  z filtrami ?

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marcinmarcin napisał:

Pm6006 miałem może miesiąc dwa, faktycznie miał takie trochę mdłe brzmienie, ale to naprawdę powinno się mówić o brzmieniu zestawów. Cyrus One słuchałem na 3 kolumnach i na każdych grał zupełnie inaczej...

Ale kolega pisze o marantzu pm 8006. 

A co do Cyrusa one. Ja słuchałem na nim 9 par kolumn  w domu😉 i jeszcze kilka w salonie. I raczej byłbym skłonny stwierdzić, że to kolumny grają inaczej a nie, że wzmacniacz zmienia swój charakter w zależności od paczek. Ale uważam, że w cenie do 2600 Cyrusek to fajna propozycja tylko jego obecna cena moim zdaniem jest odrobinkę przesadzona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Arekszcz napisał:

Super to napisałeś , wkurza mnie tu jedna sprawa sprzedawcy którzy pomagają ciagle męczą to samo polecają jedno drugie a tak naprawdę sprzętu jest masa

Ale są podpisani uczciwie jako sprzedawcy więc chyba każdy ma świadomość, że oni nie są tutaj żeby bezinteresownie pomagać, tylko są tutaj w pracy i próbują coś swojego sprzedać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jednak czy nie uważasz ze propozycja np dot Krafta (oczywiście stosując lokowanie produktu i dystrybutora ) byłaby bardziej rzetelna , cieszę się ze stoisz po stronie sprzedawców jednak ja uważam ze forum jest po to żeby ktoś kto odkładał pieniądze wydał je z satysfakcjonującym rezultatem niż wydał i dalej szukał swojego brzmienia oczywiście można wypożyczyć itp ale robotę opinii powinni tworzyć Kowalscy. Wiesz to troszkę jak z tym gdy kupujesz auto wyniki spalania producenta samochodów a później codzienne użytkowanie ze spalaniem odbiegającym od danych firmowych . 

Przed chwilą, Arekszcz napisał:

Rozumiem jednak czy nie uważasz ze propozycja np dot Krafta (oczywiście stosując lokowanie produktu i dystrybutora ) byłaby bardziej rzetelna , cieszę się ze stoisz po stronie sprzedawców jednak ja uważam ze forum jest po to żeby ktoś kto odkładał pieniądze wydał je z satysfakcjonującym rezultatem niż wydał i dalej szukał swojego brzmienia oczywiście można wypożyczyć itp ale robotę opinii powinni tworzyć Kowalscy. Wiesz to troszkę jak z tym gdy kupujesz auto wyniki spalania producenta samochodów a później codzienne użytkowanie ze spalaniem odbiegającym od danych firmowych . 

Sprzedać , wcisnąć , podpisani ok tylko wiesz powiedz mi ile tych sprzedawców ma pokój odsłuchowy w stylu typowego pokoju mieszkalnego ? Ilu używa kabli itp do odsłuchów które używa szary Kowalski? ... gdyby chociaż jeden tak miał to wtedy niech się wypowiada pomaga itp wtedy jestem za

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Arekszcz, ale nasza opinia jest  często bardziej subiektywna niż opinia Panów z branży. Jednym podoba się Cyrus a zrezygnowali z atolla, inni zrezygnowali z Cyrusa na rzecz marantza jeszcze inni ponad marantza stawiają arcama. Znowu inni powiedzą, że dobrego sprzętu należy szukać tylko i wyłącznie w vintage'u. I co ma pomyśleć sobie taki biedny Kowalski 🙂

Z doświadczenia wiem, że część osób szukających swojego pierwszego zestawu, kiedy już go dobierze, będzie się nim cieszyć przez długie lata a część (których dotknie choroba natręctw 😉) będzie zmieniać, ulepszać. Także generalnie jestem zdania, że jedyną drogą do wybrania swojego zestawu jest odsłuch a zdanie forumowiczów i branży należy tylko traktować jako wskazówki a nie jako pewnik. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Arekszcz napisał:

 :) ale z tymi pokojami odsłuchowymi mógłbyś się zgodzić ;)

Byłem w kilku salkach odsłuchowych. Akustyka w nich jest różna. Ale jakieś tam zdanie na temat sprzętu można w nich sobie wyrobić 🙂. Na szczęście wiele salonów oferuje wypożyczenie sprzętu, więc na zakupy w ciemno nie jesteśmy skazani. 

38 minut temu, HQ150 napisał:

Ale są podpisani uczciwie jako sprzedawcy więc chyba każdy ma świadomość, że oni nie są tutaj żeby bezinteresownie pomagać, tylko są tutaj w pracy i próbują coś swojego sprzedać.

O, i z tym zgadzam się w całej rozciągłości 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...