Skocz do zawartości

Który wzmacniacz?


Butcher84

Recommended Posts

11 minut temu, marcinmarcin napisał:

No i znowu pokazujesz jak się znasz :) jakbym Ci wypłaszczył wykres jak na ASR to byś sikał po nogach z radości jaki piękny...

Dla mnie piękny bo po korekcie modów pomieszczenia (te 3 pierwsze górki na basie) mam pełne pasmo z równomiernym przebiegiem z 2 kolumn 

Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Piękny jest brak istotnych różnic na dwóch wzmacniaczach zbudowanych w kompletnie różnych technologiach. Ok, bazowo mogą być pewne różnice w górnym pasmie bo pewnie Atoll inaczej domyślnie stroi, ale po korekcie widać jak jest.

Natomiast absolutnie nie zachwycam się Twoimi głośnikami, a może tylko ich ustawieniem, które powoduje że w okolicach 130Hz masz krater po bombie atomowej na ~15dB, którego żadna cyfrowa korekcja nie zasypie (a jedynie korekcja ustawienia lub ustroje).

 

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

7 minut temu, TomekN napisał:

Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Piękny jest brak istotnych różnic na dwóch wzmacniaczach zbudowanych w kompletnie różnych technologiach.

Zgadza się :D co do tego przyznaję - reszta pomiarów zniekształcenia, impuls itp itd też są zbliżone

7 minut temu, TomekN napisał:

Natomiast absolutnie nie zachwycam się Twoimi głośnikami, a raczej ich ustawieniem, które powoduje że w okolicach 130Hz masz krater po bombie atomowej na 13dB, którego żadna korekcja nie zasypie.

Nawet tego nie próbuje zasypywać EQ - mam tylko ujemne korekty na górki - i minimalne wyrównanie obu kolumn w okolicach 500-800 które poprawia stereofonie. Takich dołków wbrew pozorom nie słychać... Górki za to dają się niemiłosiernie we znaki - tutaj sporym dudnieniem przy wyższych poziomach i jednolitym zamulonym basem(przed korektą)

7 minut temu, Arekszcz napisał:

a mimo to jeden jedzie inaczej i drugi 

dokładnie, różnica była moim zdaniem naprawdę spora, pomiary były dla mnie zaskoczeniem. nie wiem który z parametrów jeszcze może mocno wpływać na charakter dźwięku. Widać jednak że obydwa wzmacniacze przenoszą pasmo poprawnie.

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TomekN napisał:

No właśnie - nie słychać i to jest problem 😉 Zresztą chyba czytałeś legendarny już wątek o poszukiwaniu straconego basu 😅

Uwierz mi że nie narzekam :) tak wyglądają kanały L i R po korekcie

LiR.jpg

a tak wygląda przebieg fazy ;)

 

 Faza.jpg

Jako ciekawostka - widać że są większe różnice między L i R niż między Cyrusem i Atollem. Nie byłbym sobą gdybym nie przestawił kolumn :D oczywiście wykres nic się nie zmienił... mniejsza ilość basu z R jest spowodowane tym że z prawej mam wejście do pokoju - no i bas ucieka :D 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Arekszcz napisał:

Jaaaa ale masakra to trochę tak jak vw i audi silniki takie same producent jeden a jednak różnica jest aczkolwiek tez ktoś może powiedzieć ze tylko optyczna a mimo to jeden jedzie inaczej i drugi 

Pomiędzy dwoma modelami tego samego producenta wzmacniaczy też mogą być pewne różnice (np. techniczne Hypex UcD vs Hypex nCore czy np. funkcjonalne - komfort obsługi) ale co z tego? Lepsze / droższe samochody kupujemy głównie ze względu na jakość ich wykonania i komfort jaki zapewniają, a nie ze względu na to, że dany silnik 2.0L ma o 1,3 KM więcej, niż silnik 2.0L w analogicznym modelu innej marki. Czy te 1,3 KM różnicy ma jakiekolwiek realne znaczenie w jeździe po mieście, albo po autostradzie? Że jeden samochód jeździ przez to bardziej szczegółowo, a drugi bardziej analogowo i muzykalnie? 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekN napisał:

Pomiędzy dwoma modelami tego samego producenta wzmacniaczy też mogą być pewne różnice (np. techniczne Hypex UcD vs Hypex nCore czy np. funkcjonalne - komfort obsługi) ale co z tego? Lepsze / droższe samochody kupujemy głównie ze względu na jakość ich wykonania i komfort jaki zapewniają, a nie ze względu na to, że dany silnik 2.0L ma o 1,3 KM więcej, niż silnik 2.0L w analogicznym modelu innej marki. Czy te 1,3 KM różnicy ma jakiekolwiek realne znaczenie w jeździe po mieście, albo po autostradzie? Że jeden samochód jeździ przez to bardziej szczegółowo, a drugi bardziej analogowo i muzykalnie? 😉 

A no widzisz dwa te same silniki jednego producenta i jeden ma 140km a drugi 170 a z trzeciej stajni będzie miał 177 i niby to samo a jednak jeden jedzie płynniej drugi nie bo są drobne różnice które sprawiają iż dwa motory różnie pracują 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Felix1 napisał:

Opisywałeś rzeczy, które są mało istotne i nie odniosłeś się do tego, co napisałem wcześniej.

Mało istotne może z Twojej perspektywy. Dla mnie to optymalna droga rozwoju domowego systemu AV.

3 godziny temu, Felix1 napisał:

Wielu parametrów nadal tam brakuje, a wszystkie pomiary wykonywane są przy obciążeniu rezystancyjnym, pomijając tym samym wpływ przebiegu impedancji kolumny na pracę wzmacniacza.

To możesz zalogujesz się tam i napiszesz o tym we własnym imieniu. Co Ty na to?
Daj lekcję poprawnych pomiarów nieukom bez doświadczenia!

3 godziny temu, Felix1 napisał:

Nie, ASR nie jest otwarty na sugestie. To koło wzajemnej adoracji, które miesza z błotem każdego, kto się próbować podważać wiarę w sinad.

Nikt tam nie miesza nikogo z błotem. I nie chodzi sricte o wiarę w SINAD, tylko o wiarę w naukę i technikę zamiast w magię oraz w obiektywne testy i pomiary - zamiast audiofilskie odsłuchowe "wrażenia". O samych podejściach też się tam dyskutuje. Polecam przeczytać np. te wątki: ten, ten, ten i ten.

3 godziny temu, Felix1 napisał:

Nigdy nie potrafię zrozumieć, dlaczego członkowie kościoła ASR nie mogą zrozumieć, że to działa w dwie strony. 

Dlaczego zakładasz, że skoro dwa wzmacniacze mają taki sam sinad, to brzmią tak samo, jeżeli wszyscy mówią, że brzmią inaczej? Skąd założenie, że wszyscy słyszący się mylą, a nie ze brakuje pomiaru jakiegoś istotnego parametru, bądź pomiary nie zostały wykonane właściwie? 

Sam SINAD na odpowiednim poziomie nie zapewnia, że dwa DACi czy dwa wzmacniacze będą brzmieć tak samo. Jednak jeśli wszystkie lub prawie wszystkie mierzalne parametry wpadną w zakres transparentności, to będą. Opiera się to nie tylko na nauce i wiedzy o ludzkim słuchu, ale dodatkowo często jest udowodnione eksperymentami, np. podwójnie ślepymi testami. Tak więc jest tu uwzględniony zarówno czynnik "obiektywny", jak i "subiektywny" - ale obiektywny sposób.

Działałoby to w dwie strony, gdyby osoby które twierdzą że słyszą różne brzmienie, mogły to jakoś udowodnić. Np. "subiektywnie" (ale w obiektywny sposób, np. ABX) lub po prostu "obiektywnie" - np. wykres z REWa. Niestety, w orężu subiektywistów najczęściej są tylko fantazyjne epitety i przekonanie o doskonałości własnego słuchu. Argebargle X1000 jest lepszy, przecież słyszę 😉 #argebargle

3 godziny temu, Felix1 napisał:

Abstrahuję już od tego, że ja kupuje sprzęt, żeby słychać na nim muzyki. Jeżeli wzmacniacz a brzmi dla mnie lepiej, niż wzmacniacz b, to kupię a. Nawet, jeżeli z pomiarów wynika co innego i ulegam złudzeniu. Dlaczego? Bo na co dzień będę na tym słuchał muzyki, a nie patrzył na pomiary.

I w ten sposób właśnie ludzie dają się naciągać na drogie interkonekty, drogie kable głośnikowe, kable bi-wire, drogie kable zasilające, niepotrzebne listwy filtrujące i całą masę innych audiofilskich bzdur, dzięki którym ulegają złudzeniu, że coś poprawili w brzmieniu. W przypadku DACów i wzmacniaczy zasada właściwie jest analogiczna. Po czym kilka tygodni czy miesięcy później "złudzenie" mija i trzeba wybrać się ponownie na zakupy 😉 Aby po rozpakowaniu w domu nowego klocka zapewnić mózgowi świeże pobudki do złudzenia... 😉 

3 godziny temu, Felix1 napisał:

Świetna analogią. [...] Najwyżej pisze się w teście, że samochód a lepiej się prowadzi od samochodu b.

Ale czy rzeczywiście lepiej się prowadzi? A może to tylko subiektywne wrażenie testującego, a inny testujący będzie miał dokładnie przeciwną opinię (bo np. woli samochody lekko nadsterowne?). Masz rację - testy samochodów z kolorowych magazynów są dość dobrą analogią do testów sprzętu audio z audiofilskich magazynów 😁 - Niejasne kryteria oceny, głównie subiektywne odczucia i do tego pewnie jakieśtam relacje biznesowo-reklamowe z producentem / dystrybutorem 😉

 

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Felix1 napisał:

Mało istotne z punktu widzenia tego, co sam głosisz.
Bo skoro nie słychać różnicy, to po co? Chcesz powiedzieć, że wydałeś kasę na 11 kanałów hypexa, żeby zaoszczędzić na prądzie?

Odpisywałem w poście #41. Którego punktu nie rozumiesz, że pytasz ponownie?

3 godziny temu, Felix1 napisał:

Prawda jest taka, że osoby które to słyszą w większości przypadków mają w nosie to, co ty myślisz i nie chce Im się w to bawić. 

No tak... "Mam to w nosie, nie chcę mi się bawić w testy i eksperymenty." -- typowa odpowiedź audiofila poproszonego o jakiś obiektywny argument za jego teorią 🙂

3 godziny temu, Felix1 napisał:

Może kiedyś zrozumiesz, że ludzie mają swój rozum. I uszy.

To skąd tyle pytań o kable? Skąd w ogóle na rynku drogie kable? Skąd kable głośnikowe za $50.000 i $100.000 ? Skąd takie audiofilskie dodatki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekszcz gdzie teraz na start jest -30 % na Arcama?

Bo to juz historia z tego co kojarzę. Pandemia zweryfikowała dośc znacząco rabaty.

Butcher84, przykro mi że tak kończy się Twój watek. Ale jesli dyskusja jest "gorąca" to nie ugasi jej nikt.

Dnia 19.03.2021 o 21:27, Butcher84 napisał:

Witam! 
Ktory wzmacniacz będzie lepszy?

Marantz PM5005

Yamaha a-s301

Kolumny Fyne Audio F 301 

kable kimber 4pr 

salon Ok 25m

Każdy rodzaj muzyki

Z tych dwóch pod Fyne bardziej pasuje Marantz. Ale polecam Ci kupić uzywany wyższy model. Bedzie znacznie lepiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Felix1 napisał:

I tak np. uważam, że interkonekty jak najbardziej mają wpływ na dźwięk (niskie sygnały są podatne na zakłócenia), ale już kable głośnikowe jeżeli mają wpływ, to minimalny, a kable sieciowe moim zdaniem żaden

Ja to napisałem??? 

Nie 😁 ale w pełni się z Tobą zgadzam. Interkonekt dużo zmienia u mnie. głośnikowego a tym bardziej sieciowki nie słyszę... 

ASR z fajnego sensownego miejsca którym mógłby być przemienia się w rodzaj sekty... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, TomekN napisał:

Natomiast absolutnie nie zachwycam się Twoimi głośnikami, a może tylko ich ustawieniem, które powoduje że w okolicach 130Hz masz krater po bombie atomowej na ~15dB, którego żadna cyfrowa korekcja nie zasypie (a jedynie korekcja ustawienia lub ustroje).

Tomek , czy mógłbyś wkleić jak wygląda to u Ciebie / REW / ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Felix1 napisał:

Czyżbyś nie miał argumentu na samochodową analogię i uważał, że jednak ASR mierzy wszystkie możliwe parametry?

Jeden jest niemierzalny, i to ten najbardziej istotny, czyli czynnik ludzki. Dlaczego spośród kilku grających systemów z tej samej półki wybieramy ten jeden? Dlaczego graja u nas różne systemy, o różnej prezentacji dźwięku ? Dlaczego dla jednej osoby dana prezentacja jest tą wymarzoną , a ktoś inny uznaje , że to nie jego dźwięk. System audio to całość , to My z naszymi wzorcami dźwiękowymi , wzmacniacz , pre , kolumny , pomieszczenie , dużo zmiennych. Jeżeli coś wychodzi na pomiarach idealnie , a nie wstrzeli się w nasz zakodowany wzór dźwięku , dający nam największa przyjemność z odsłuchu, to nie zaakceptujemy tego.  Wielokrotnie były prezentowane całkiem odmienne wrażenia z odsłuchu tego samego sprzętu , dlaczego ? Jak by zebrać te kolumny , integry , wzmacniacze od ludzi i pomierzyć , to wyjdzie na pomiarach identycznie , bo to ten sam sprzęt . Skąd więc takie różnice w opiniach ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Felix1 napisał:

Czynnik ludzki pomijamy w tym wypadku.

Z tym , że jak go pominiemy, to dyskusja jest już czysto akademicka. Możemy opierać się na pomiarach, co nic kompletnie nie daje , bo każdy i tak zinterpretuje brzmienie po swojemu. Jak już tutaj było napisane , nie słuchamy pomiarów, tylko fal dźwiękowych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Felix1 napisał:

Dobrze, skoro nie możesz zrozumieć, że już się do tego odnosiłem wcześniej...

1. Co to znaczy "niewystarczająca" moc? Do czego? To jest kino domowe. Kanały efektowe w normalnych warunkach pobierają znikomą moc, więc moc będzie wystarczająca. Czy nie wierzysz, że producent tego cuda wie co robi?

2. Przecież to i tak nie będzie słyszalne, więc po co?

3. Jedyny wiarygodny argument. Tylko czy warto wydawać kasę na 11 końcówek hypexa, żeby zaoszczędzić trochę prądu? Co do ciepła, to wystarczy żebyś zapewnił AVR połowę tego miejsca, które zajmują te końcówki i nie będzie ono problemem. Znowu - producent to policzył i wie co robi.

4. No i znowu - skoro według Ciebie nie ma różnicy i tego nie słychać, to po co? Żeby wydać bez sensu kasę? Czy żeby wieczorami oglądać do poduszki wykresy z pomiarów Amira i cieszyć się, że hypexy mają lepszy SINAD niż końcówki w Denonie? Co prawda nie słychać tego, ale...

1. Wraz z użyciem coraz większej liczby kanałów spada dostępna dla nich moc. Ja tych kanałów używam dużo, bo aż 11, a dodatkowo na niektórych z nich mam dość wymagające kolumny. I choć być może w aktualnym lokum moc dostępna z amplitunera mogłaby być wystarczająca, to mam na uwadze przeprowadzkę do większego w niedalekiej przyszłości, gdzie ten zapas mocy może mi się przydać. Tak jak już pisałem wcześniej, jest to dla mnie inwestycja wieloletnia.

2. SINAD na wbudowanych wzmacniaczach to ok. 88dB. Choć ta wartość nadal może być uznana za transparentną, to jednak zbliża się już do granicy słyszalnych zniekształceń. A tak przy okazji, szum / hiss z moich końcówek nawet na ucho przystawione do kolumn jest mniejszy.

3. W długofalowej perspektywie ta oszczędność może być niebagatelna. Zwłaszcza gdy się porówna z wariantem zewnętrznego wzmacniacza na 11-kanałów w klasie A/B (np. dwie duże Emotivy), a z powodów #1 i #2 to byłoby dla mnie alternatywą. Wytwarzane ciepło przez takie dwa duże "piece" też byłoby niebagatelne... i wymagałoby kolejne ilości prądu na klimatyzację. Dlatego u mnie jest tylko klasa D.

4. Na przykład po to, aby w przyszłości łatwo wymienić amplituner na procesor dźwięku, albo chociaż na jakiś lepszy z DL. Przez pewien czas rozważałem Marantza AV8805, jak również NADa M17 oraz NADa T778 (ze względu na DL), ale relatywnie dużo tańszy Denon x3700 wypada obiektywnie lepiej niż wszystkie te sprzęty. Jak pojawi się na rynku jakiś dobry procesor AV (najchętniej z Diraciem) to zastąpi mojego Denona. Wówczas końcówki mocy będą jak znalazł, prawda?

 

2 godziny temu, Felix1 napisał:

Stąd, że są na to klienci. Jeżeli kogoś stać na kable za 50k$ i chce je kupić, to jaki problem?

A skąd na rynku zegarki za kosmiczne pieniądze? Czy one lepiej pokazują czas? Nie. Czy wyglądają lepiej niż zegarki za 1% ich ceny? Też niekoniecznie.

Potraktuj te kable jako biżuterię...

Gdyby traktować to wszystko jako biżuterię - to OK, nie widzę żadnego problemu w takim podejściem.

Problem w tym, że te rzeczy nie są sprzedawane jako biżuteria. Widziałeś gdzieś reklamę w stylu: "Kup nasz śliczny kabelek - będziesz miał elegancki system audio, który będzie cieszył oko codziennie!"? "Kup nasz wzmacniacz lampowy z wystającymi żarówkami - zainwestuj w swój styl i prestiż przed kolegami!"?

No nie, tak nie ma. Tymczasem te rzeczy są reklamowane i polecane jako słyszalnie poprawiające brzmienie, albo w ogóle zapewniające "cudowne" brzmienie. Czyli tak, gdyby drogie zegarki mierzyły czas dokładniej niż zegar atomowy, albo zapewniały właścicielowi inny upływ czasu. "Kup nasz zegarek, a czas będzie płynął Ci wolniej! Po 5 latach będziesz młodszy o całe 45 minut! WYPOŻYCZ GO NA 2 TYGODNIE I SAM ZOBACZYSZ!"

Akurat byłem kiedyś członkiem forum zegarkowego i słowo daje - nic takiego tam się nie zdarza i nikt w takie rzeczy by nie uwierzył.

2 godziny temu, Felix1 napisał:

Ciekawe również czemu całkowicie pominąłeś ostatnią część mojej poprzedniej wypowiedzi. Czyżbyś nie wiedział, jakie parametry wpływają na scenę? Czyżbyś nie miał argumentu na samochodową analogię i uważał, że jednak ASR mierzy wszystkie możliwe parametry?

Z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że o pomiarach głośników - a o to m.in. pytałeś - wiem relatywnie mało (i zresztą w tej sprawie mało się też na forum wypowiadam).
A po drugie, że w sprawie elektroniki (DACi, wzmacniacze) jedynie odbiłeś piłeczkę. To ja prosiłem -  że jeśli uważasz się za takiego fachowca od pomiarów - abyś łaskawie poinformował ASR czego im brakuje w pomiarach, poddając swoją opinię krytyce osób o znacznie większej wiedzy niż moja, tam obecnych. Ja specjalistą od pomiarów nie jestem, natomiast mam podstawy aby wierzyć i ufać osobom prezentującym pomiary na ASR. Ich wieloletnie, realne doświadczenie, w przeciwieństwie do Ciebie, jest jawne.

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Tomek , czy mógłbyś wkleić jak wygląda to u Ciebie / REW / ?

Wkleję jak zrobię finalne pomiary po finalnych ustawieniach. Na razie nadal czekam na R2c i nadal czekam na ustroje z pieprzonej firmy ZigZag, która obiecywała dostawę w 7 dni, a czekam już 40. Nie polecam!

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Felix1 napisał:

Ad. 1. Żeby temu Denonowi naprawdę zabrakło mocy, musiałbyś słuchać na szalonych poziomach głośności. Wiesz o tym. I cały czas "zapominasz", że kanały efektowe potrzebują realnie mało mocy.

Ad. 2. Czyli de facto przyznajesz, że ta różnica w SINAD nie jest słyszalna. Co z tego, że przystawiając ucho do głośnika słyszysz jakiś szum. Jeżeli nie słyszysz go z miejsca odsłuchowego, to on nie ma znaczenia. Jak puścisz jakiś sygnał, to tym bardziej go nie usłyszysz. Czyli nie jest on słyszalny.

Ad. 3. To teraz policz sobie koszt prądu pobieranego przez Denona przy maksymalnej mocy, policz to samo dla Hypexów, policz różnicę i porównaj ją do ceny tych hypexów. Ile lat grania będziesz potrzebował, żeby inwestycja się zwróciła?

Ad. 4. Ok, ten argument mogę zrozumieć. BTW - są dostępne dobre procesory z DL. Np. Arcam AVR40. Tylko Ty go nie kupisz, bo Amir nie umiał go prawidłowo zmierzyć i wyszły mu bzdury 🤣

Ad #1 i #2 - przyznaję, że końcówki mocy na 11-kanałów to może jest trochę overkill. Myślę, że mogłoby to grać u mnie na jednej tylko dwukanałowej końcówce mocy dla frontów (która i tak jest potrzebna do 7.2.4). No ale są jeszcze kwestie #3 i #4.

#3 To musiałbym jeszcze policzyć wzrost energii na klimatyzację. Tymczasem ekologia to bardziej postawa niż kalkulacja. Segregacja śmieci co do zasady tez się nie "opłaca".

#4 A tak, widziałem tę recenzję, chociaż całego wątku nie czytałem. Firma Amira jest dystrybutorem Arcama, więc test z negatywną rekomendacją nie budził u mnie niepokoju. Co Twoim zdaniem zostało tam nieprawidłowo zmierzone? Dlaczego o tym nie napiszesz na ASR? 

22 minuty temu, Felix1 napisał:

Dlatego powiedziałem, że ludzie mają swój rozum.

Więc jeśli kupują biżuterię w celu poprawy brzmienia, to nadal mają rozum, czy nie?

22 minuty temu, Felix1 napisał:

To tak z ciekawości zapytam, w co ludzie tam wierzą? Co nimi kieruje, że wydają po kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy na zegarek? Ego?

Ludzie kupują drogie zegarki z różnych powodów. Niektórzy dla prestiżu, niektórzy z pasji zbierania, niektórzy podziwu dla kunsztu mechanizmów, niektórzy jako inwestycję, a niektórzy po prostu jako ładną biżuterię. Dlaczego kupują zegarki po kilkaset tysięcy to nie wiem, mój najdroższy zegarek kosztował kilkanaście i był kupiony z sympatii do marki, związanej z pasjonującą mnie Formułą 1. Teraz głównie używam smartwatcha, bo mi się to bardzo przydaje (płatności, powiadomienia, itd), a tamten zegarek nabiera wartości w szafie 😉

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

Tak, więc że jeśli chodzi o sprzęt to można zmierzyć wszystko, co ma wpływ na brzmienie. Ale tego się nie robi, więc na podstawie takich wybiórczych pomiarów nie można powiedzieć, jak coś brzmi. Tyle.

Jakich istotnych parametrów się nie mierzy? Pytam bez ironii, bo temat ciekawy, o ile faktycznie tak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Felix1 napisał:

Ad. 3. Maksymalny pobór prądu tego Denona to 660W. Naprawdę myślisz, że znacząco podniesie temperaturę? I naprawdę myślisz, że wyprodukowanie tych hypexów na 11 kanałów było bardziej ekologiczne, niż używanie wzmacniaczy w Denonie, nawet biorąc pod uwagę jego większe zużycie energii? Coś mi się zdaje, że teraz już dorabiasz ideologię...

Porównuję energię i ciepło zewnętrznego wzmocnienia na 11 kanałów w klasie D, z zewnętrznym wzmocnieniem na 11 kanałów w klasie A/B (np. dwie Emotivy). Bo to, że zewnętrzne końcówki są mi po drodze rozwoju systemu (#4) to już przecież ustaliliśmy.

35 minut temu, Felix1 napisał:

Ad. 4. Już Ci mówiłem - nie mam zamiaru udzielać się na ASR. Mimo że jestem inżynierem... Arcam stworzył dokument w odpowiedzi na "test" ASR, w którym wytknął błędy Amira i pokazał swoje pomiary. Oczywiście Amir nie wziął tego pod uwagę, bo Arcam w przeciwieństwie do Denona nie przyszedł do niego na kolanach z prośbą i ponowny pomiar. Nie chce mi się szukać linku do tego dokumentu, ale jak poszukasz to sam go znajdziesz.

Znalazłem. Najpierw było tylko "oświadczenie" ARCAMa, że testy Amira są gówno warte, bo prawdopodobnie wprowadził podczas pomiarów ground loop.
Amir się do tego ustosunkował tutaj, pokazując że nic takiego nie miało miejsca:
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/arcam-av40-av-processor-review.13242/post-413067

Poza tym napisał:

Cytat

Communication with them on these issues is difficult because they are using an older Audio Precision analyzer so have no ability to replicate my tests directly. And I am going through an indirect channel to do that instead of speaking on the phone which I have offered to do multiple times.
I have re-tested the unit across the board in response to their feedback and found a couple of things that improves its measured performance. I will be posting those corrections. The overall picture doesn't change much though.

Potem pojawił się ten dokument, niepodpisany przez nikogo (jak się później okazało, stworzony przez byłego szefa Arcama).
Tu jest odpowiedź użytkownika ASR na ten dokument.
A tu komentarz Amira.

W międzyczasie inny użytkownik ASR zauważył, że jednak:

Cytat

I see Arcam have corrected the ADC spec in their new manual revision from 100dB to 93dB but stand by the other specs.

😉

Coś jeszcze powinienem poszukać?

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Felix1 napisał:

Myślę, że to wystarczy, a dokument Arcama wystarczająco dobrze oddaje rzeczywiste parametry i ja bardziej ufam jemu, niż pomiarom Amira.

Problem Arcama polega na tym, że nie przyszli do Amira tak jak to zrobił Denon. Denon z resztą udowodnił Amirowi błąd w jego metodologii pomiarów HDMI. Dodatkowo Amir przyjmuje błędne założenia, zupełnie pomijając architekturę urządzeń, jak choćby wybór poziomów, przy których Amir mierzył AV40 i to zostało wytknięte przez Arcama w ich dokumencie.

Przeczytałeś w ogóle tę historię dokładnie, czy dalej będziesz powtarzać to co Ci się wydaje?
Przyszli do Amira, ale mieli sprzęt AP poprzedniej generacji i nie byli w stanie zreplikować jego pomiarów.
Amir zastosował wszystkie ich wskazówki, ale nic lepszego nie wyszło.
Na koniec ARCAM zmienił w specyfikacji SINAD DACa w AV40 ze 100dB na 93dB, więc jednak uznali że coś wcześniej mierzyli nie tak.
Co do pozostałych parametrów - nie było ze strony ARCAMa (czy w tym przypadku Johna Dawsona) woli dalszej konfrontacji pomiarów.
I mając na uwadze to wszystko, nadal wolisz ufać pomiarom ARCAMa? 😁

Historię pomiarów Denona niepotrzebnie przytaczasz, była zupełnie inna niż w przypadku ARCAMa. Błąd w pomiarach rzeczywiście wówczas wystąpił i nowe pomiary zostały przez ASR opublikowane jako korekta. Denon nie przyszedł na kolanach, tylko po prostu potrafił się komunikować, może dlatego że nie ma nic do ukrycia. ARCAM jak widać nie potrafi (a może po prostu ma coś do ukrycia).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TomekN napisał:

"Kup nasz wzmacniacz lampowy z wystającymi żarówkami i zamainwestuj swój styl i prestiż przed kolegami!"?

Ile miałeś i jakie wzmacniacze lampowe ?

Aby była jasność , do tej pory grałem na tranzystorach średnich lub bardzo mocnych , jeszcze trzy takowe mi się w chałupie walają. Od roku gram na lampach i już nie zmienię na tranzystor , mimo tego , ze wystarczy postawić na szafeczce i przepiąć kable. Nawet nie muszę niczego kupować. Mam gdzieś chwalenie się przed kimkolwiek , bo z tego już dawno wyrosłem. A sądzę , że sprzęt który miałem był o wiele bardziej obrośnięty legendą ,niż obecne moje lampy , a go sprzedałem.

Nie wiem skąd ta awersja i naśmiewanie się z lampy ?

Jak byłeś na AVS / jak nie byłeś to sprawdź relacje w necie/ jakie kolumny za jakie pieniądze były podpięte do wzmacniaczy lampowych. Czy sadzisz że Rockport / 170k zł// , Wilson / 200 k. zł/ pozwoliłby sobie na prezentację swoich kolumn podpiętych po " żarówki " gdyby nie było odpowiednio dobrego efektu ? Zobacz jak duży procent był lamp w boksach jako sprzętu towarzyszącego, nie związanego z produktem wystawcy. Czy te firmy chciały od razu zdyskredytować swoje wyroby , czy co ?

Co do mocy , to byłem na odsłuchu 2W lampek Cary, podpiętych pod spore Alteci A7, potem pod JBL 4343 i powiem Ci , że tak 100 m2 pomieszczenie / a słuchałem w 50 m2/ te małe wzmacniacze spokojnie mogłyby nagłośnić i jeszcze by był zapas :)

Wiec pakowanie jakiś dodatkowych końcówek mocy, o ile nie nagłaśniamy Metallici na Narodowym , jest przerostem formy nad treścią. Końcówki mają sens, gdy mamy w salce kinowej procesor i do wysterowania ok. 35 głośników / nie kolumn/ na wmontowanych w konstrukcję ściany panelach. A tak ,to jak pisałem , polecam wypiąć z Denona końcówki i na spokojnie posłuchać , /1 Wat ten amp. spokojnie uciągnie/. A potem zrobić sobie ślepy test z dopiętymi i bez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...