Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe Rotel ra02


jalugh

Recommended Posts

Dzien dobry, 

Jak w temacie posiadam wzmacniacz Rotel RA02, grający do tej pory w dużym salonie wraz z kolumnami Focal Chorus 716. W tej chwili Rotel wylądował w nieco mniejszym pokoju na poddaszu i ciężko tam wpasować duze kolumny podłogowe, stąd moje pytanie o mniejsze paczki, które zgraja się z tym modelem Rotela. Pogrzebałem trochę w internetach i wyszlo mi, ze sensownym rozwiązaniem mogą być kolumny Dali Spektor 2. Proszę o poradę czy to dobre rozwiązanie, a może jest coś lepszego. Budżet im mniej tym lepiej jednak nie więcej niż 2000 zł. Muzyka to rock/metal, blues, jazz troche klasyki generalnie przekrojowo bez hip hopu, muzyki elektronicznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
W mojej ocenie zmiana będzie na minus względem Focal Chorus 716. Pytanie co chciałbyś poprawić w brzmieniu obecnego zestawu? Obawiam się, że w kwocie 2k zł ciężko będzie zrobić duży progres względem Focali. 

Prawda. Żeby zastąpić podłogowe Focale, to już trzeba bardzo porządnych monitorów, a takie nie kosztują 2000zł. Podobało mi się ze wzmacniaczami Rotela brzmienie monitorów JBL HDI1600, ale to już koszt ok. 6000zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2021 o 12:13, Q21 napisał:

Cześć,
W mojej ocenie zmiana będzie na minus względem Focal Chorus 716. Pytanie co chciałbyś poprawić w brzmieniu obecnego zestawu? Obawiam się, że w kwocie 2k zł ciężko będzie zrobić duży progres względem Focali. 

Cześć,  

Nie chodzi mi o poprawienie brzmienia. Zależy mi na tym aby wykorzystać tego Rotela w małym pokoju i żeby to zagrało możliwie najlepiej, nie chce mieć wrażenia jakbym kupił gotowy zestaw za tysiąc złoty z marketu. Z obecnego zestawu jestem zadowolony, nie jestem wielkim melomanem, a tym bardziej audiofilem, ale lubię jak ładnie gra. Chorusy oczywiście tez zostają i do nich chce dokupić inny wzmacniacz, ale to inny temat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na Dali Spektor nie będzie dobra.

Ale w cenie której szukasz zmienisz na monitory które potrafią dobrze zagrać.

Magnat Signature 503 albo lepiej jeśli znajdziesz w promocji wyższy ale nieco starszy Magnat Quantum 753.

To znakomite monitory, ktore w mniejszym pomieszczeniu mogą zagrać nawet lepiej od Focala podłogowego.

Zapraszam na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...