Skocz do zawartości

Jak podłączyć kino domowe z innym wyjściem audio


banana15

Recommended Posts

Witam. Jak mogę podłączyć w jednym miejscu w salonie kino domowe 5.1 i dwa głośniki z tarasu, tak abym mógł przełączać się miedzy tymi dwoma wyjściami? Czy podłączając do jakiegoś amplitunera uzyskam taki efekt? Chciałbym aby dźwięk z telewizora, spotify, bluetooth itp. mógł być przełączany albo na kino domowe albo na parę głośników na zewnątrz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne podpowiedzi. Denon jak najbardziej mi pasuje, a co do nagłośnienia wewnątrz to myślałem nad Dali Fazon Sat (zależy mi na wszystkich głośnikach ściennych). Mam wyprowadzone niestety przewody tylko 0,75mm czy dadzą radę? Może jakieś inne nagłośnienie polecacie? Moje preferencje to muzyka > film

Edytowano przez banana15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak na tarasowe granie to dadzą radę. Choć nie zaszkodziły by grubsze( mam na myśli przewody).

Masz je w peszlach? Bo jeśli tak to łatwo przceciągniesz grubsze.

A co do głośników to zawsze można użyć uchwytów ściennych. Wtedy masz spory wybór w kolumnach

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grało to pewnie będzie , tylko pytanie jak?

Zawsze możesz fronty i centralny podłączyć grubszym przewodem. Z reguły są w okolicach amplitunera, więc łatwo je zamaskować. A głośniki efektowe odpowiadają w zasadzie za tło i sporadycznie grają coś więcej. Więc tu może zaryzykuj z tymi przewodami co już masz.

Kto Ci w ogóle doradził pakowanie takich  przewodów w ścianę i to jeszcze na stałe? Bardziej to wygląda jak sztuka, tak aby było, że są przewody i instalacja KD. Idealnie byłoby przeciągnąć kable w peszlach i zakończyć je ściennymi gniazdami. Wtedy łatwo podłączyć lub wymienić kable w ścianie, jesli zajdzie taka potrzeba. Co niestety jest zdecydowanie droższą opcją niż przciąganie kabli pod tynkiem. Ale bardziej praktyczną.

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...