Skocz do zawartości

Tidal na TV


Johnny Sassaki

Recommended Posts

  • 1 year later...
Dnia 22.03.2021 o 08:23, S4Home napisał:

To nic nie da.

Naczytaliście się że Tidal jest dobry i tak na silę próbujecie?

Tidal z TV nie da NIC. czy podłączysz HDMI czy optykiem nie wazne.

chcecie słuchać muzyki to Spotify z amplitunera i już.

Na AVR 2600 Tidal pownien działac z apki. Cośtu macie nie tak tez.

 

 

Część, dlaczego Smart TV jest ślą ym źródłem dla Tidala? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na swoim TV Sony zainstalowany Tidal w opcji HiFi Plus. Dostępne są tu także utwory w Atmos.

Ogólnie bardzo wygodna obsługa, doceniam wybieranie głosowe które bardzo ułatwia wyszukiwanie treści.

1.jpg

Tu np. playlisty z różnymi gatunkami muzycznymi po filtrowaniu "Atmos"
2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg

Jedyny zgrzyt  to problem który się pojawia po zakończeniu słuchania muzyki. Próba włączenia innych aplikacji np. YT czy VOD w krókim czasie doprowadza do jakiegoś programowego konfliktu w wyniku którego z YT nie można odtworzyć treści 5.1, podobnie Tidal w kolejnych sesjach gra tylko stereo (mimo iż wyraźnie utwory Atmos). Kilka razy po Tidalu nie dało się także odtworzyć dźwięku w VOD, film stał w miejscu. Pojawił się też problem z przekazywaniem dźwięku po HDMI, TV przełączał się na głośniki w TV. Wielokrotnie doprowadzałem TV do ustawień fabrycznych by znaleźć rozwiązanie. W sumie się udało...

Po każdym użyciu Tidal wchodzę w ustawienia aplikacji w TV i  wymuszam jej zatrzymanie. Od tego momentu usterka się nie pojawia, wszystko jest tak jak powinno. Tidal nie ma z poziomu apki opcji "zamknij" i po wyjściu do menu głównego pracuje ciągle w tle, stąd pewnie te problemy. Zgłoszę problem do Sony, może coś zaradzą żeby wychodząc z Tidal pojawiła się opcja wyłączenia aplikacji.
6.jpg


7.jpg


8.jpg


9.jpg


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2023 o 11:19, Czeladka07 napisał:

Część, dlaczego Smart TV jest ślą ym źródłem dla Tidala? 

Odpisuję ci juz z innego konta.

Nie wiem jak jest z Sony bo tam nei testowałem.

Ale inne TV dokonuja konwersji sygnału.

Więc cała istota grania HiFi z Tidala jest wówczas bez sensu. Sygnał przechodzi przez jakieś filtry i jest konwertowany. No nie gra to jak ten sam tidal z innego urzadzenia.

Jak Sony? Nie wiem. Musisz pytać Butlera.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...