Skocz do zawartości

Tannoy Revolution XT 8


rafal

Recommended Posts

Miał ktoś Koledzy doświadczenia z tannoykami XT8 i mógłby kilka słów wrzucić? Testuję je obecnie zamiast moich b&w 683. Przeskok klasowy jest ewidentny. Kolumny są nowe i niemaja obecnie przegrane więcej niż 15godz z moim słuchaniem. Baaaardzo przejżyste aż za bardzo z moim MA1000 i azurem 851N. Czy one faktycznie są takie jasne czy przejdzie im to po 50 godzinach pracy? 

Dodam że ewentualnie biorę jeszcze pod uwagę Fyne F502. Kiedyś chwilkę ich słuchałem i niepamiętam na czym ale były jakieś mocno zamulone. Pewnie były nowe i nie wygrzane. Powiem póki co że głośnik dualconcentric spowodował opad szczęki. Bardzo łatwe w ustawieniu

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Tannoy Revolution XT8F grają dość otwartą górą pasma, ale ze wspomnianą przez Ciebie elektroniką nie powinno być to męczące. Daj im jeszcze chwilę pograć. Co do drugiej części postu to Fyne zagra zdecydowanie cieplej od Tannoya, będzie miał więcej dołu jednak będzie on trochę gorzej kontrolowany. 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Tannoy XT8f grają mocną górą i na pewno jest im pod tym względem bliżej do wersji SP od Fyne Audio. Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej muzykalny charakter brzmienia to Fyne Audio F502 mogą okazać się bardzo dobrym kierunkiem. Góra jest łagodniejsza, a podstawa basowa potężniejsza. 
W XT8f góra niestety niewiele się zmieni i jeśli uważasz, że jest jej za dużo to pozostaje wymiana na coś innego. Jeśli chciałbyś uzyskać przestrzenne brzmienie z łagodniejszą górą oraz bardziej zróżnicowanym basem to warto byłoby posłuchać Audio Physic Classic 8. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bas to w tannoyach jest go naprawde dużo i jest świetnie kontrolowany. Aktualnie mam je ustawione 50cm od tylnej ściany i jest bardzo dobrze. Ma fajną stopę i jego różnorodność wciąga i zwraca uwagę. Generalnie jest bardzo zadowolony bo żadne pasmo nie jest przerysowane. Coś już zelżała ta ich mocno jaskrawość i nigdzie nikt nie pisze by te kolumny grały aż tak jasno. Bawiłem się też podwójnym okablowaniem i tutaj rzeczywiście można coś popsuć bo wtedy jednak grają mniej dokładnie. Są teraz spięte kimberem 4PR a to fajny kabelek dobrze kontrolujący bas bez podbijania także góry. Napewno bas w fyne bedzie buczał bo tak też bylo na odsłuchach. Mysle ze beda wymagac one wiekszego salonu i sporej odleglosci od scian. Maja takie bardziej subwooferowe zejscie jak moje stare bowersy 683. Nie daje mi spokoju ta jasnosc i teoche sie obawiam ze to jednak nie przejdzie 😒

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ktoś z Was koledzy zaglądał do środka XT8 ? Bo mam kilka istotnych pytañ na temat wypełnienia wełną. Najbardziej niepodoba mi się zasłonięty otwór wyjściowy już na samym wylocie u dołu kolumny. Z mojej wiedzy wynika że jaka kolwiek ingerencja w bass reflex np zatyczkami bas uszczupla. Tutaj jest tak że dolna cześć jest kompletnie zatkana wełną🤔. Wygląda to jakby jakiś chiñski monter dał ten kawałek wełny gdzie było mu wygodniej. 

Zaczęło mnie to gryźć więc wymontowałem tylne terminale i poeksperymentowałem trochę. Wyjęcie wełny z owego miejsca sprawiło dodatkowe turbulencje basu co pogorszyło jego jakość. Ok czyli wełna niewątpliwie zatrzymuje tam niechciane turbulencje. Wyciąłem więc otwór w wełnie i pięknie ulożyłem na dnie spodniej ścianki tak aby był swobodny przeplyw powietrza z otworów bas reflexów. Jakież było moje zdziwienie jak po tej korekcie poprawie uległ bas....Jestem trochę zmieszany i myśli mam rożne. Moze poprostu ta wełna oryginalnie powinna być np na tylnej ściance i wtedy też nie blokowała by dolnego portu. Ciekawe jak jest u Was 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz bede sie bawic w akustyka i inzyniera bo tak naprawde niewiadomo w jakim miejscu ta welna ma byc i czy jeszcze zmiainia jej pozycji tez cos zmieni. W środku kolumny w przegrodach pod przetwornikami welna wlożona niestarannie i bardzo niewiele miejsca zostało wolnego a na dodatek port tez zatkany i przegrody😳 

Edytowano przez rafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Zakupiłem te kolumny i niestety jestem zawiedziony. Nie rozumiem tych zachwytów na forach nad nimi. Niskie tony są bardzo mizerne, a wysokie sieją piachem. Nic dziwnego wczytując się w ich specyfikację nie zauważyłem, że mamebrany wysokotonowców wykonane są z tworzywa sztucznego, do tego umieszczone głęboko w tubie z plastiku. Efekt identyczny jak w starych poczciwych Altusach z wysokotonowymi tubkami. Po prostu sieją piachem gdzie popadnie. Średnica taka jakaś dziwna. Generalnie brzmią jakby wszystkie rejestry były o 2 oktawy przesunięte w górę pasma. Jedyny plus to wygląd, sam nie wiem co z nimi zrobić, zwracać do sklepu czy jeszcze poczekać na wygrzanie. Kolumny za 7 tysięcy, a brzmienie jak w Altusach 75 - porażka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lysyrafal napisał:

@SoundMaster Jeśli nie minął czas do zwrotu, to oddaj i szukaj czegoś innego. Z jakim wzmacniaczem grają?

Testowane na tranzystorowych NAD 3240 PE, Sony F417 R, kinie domowym Yamaha i lampowym chińczyku. Na wszystkich te wysokie są niedozniesienia. No chyba, że na regulacji tonów wysokich zjedzie się 6db. Ale wtedy dźwięk jest jak z gumy. Jestem w szoku bo lubię jasne brzmienie, praktycznie na wszystkich kolumnach lubię podkręcić delikatnie wysokie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mkk napisał:

Może jednak do kolumn za 7 tys można by było podłączyć trochę lepsze/nowsze  piecyki ?

Może, ale od kolumn za 7k, można chyba wymagać, że będą grały przynajmniej tak dobrze jak stare kolumny z lat 80 niezależnie od piecyka. Sorry, ale nie przemawia do mnie taka logika, piecyk za słaby, potem kable za słabe, potem podstawki pod kable bo prądy uciekają przez podłogę... Jak coś będzie miało grać to zagra bez żadnych cudów. Na eBayu są wystawione zwrotnice do tych kolumn. Stosują cewki transformatorowe - rdzeniowe. Skoro Tannoya nie stać, aby w torze wysokotonowym zastosować do zwrotnicy cewkę powietrzną to o czym my mówimy. Do tego 2 chinskie kondensatory polipropylenowe za 20zł na Alliexspress, 1 elektrolit i 3 chińskie rezystory. Kable to chyba 1mm^2, ciekawe czy chociaż miedź OFC.

 

IMG_20220312_182618.jpg

Edytowano przez SoundMaster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mkk napisał:

Nie przekonałeś. Te piecyki entry level z lat 80 i 90 to trzymają parametry ? :)

Przepraszam, ale ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Wyraziłem swoje zdanie po pierwszych wrażeniach z odsluchu i zadałem pytanie, czy po wygrzaniu dźwięk może się poprawić. Po analizie zastosowanych komponentow już sam sobie na nie odpowiedziałem. Ponadto, opinie opieram o fakty bo te kolumny stoją u mnie w mieszkaniu i właśnie na nie patrzę, a nie w oparciu o opinie innych użytkowników analizę wykresu charakterystyki  lub wyimaginowanym odsłuchu w salonie przy Mcintochu. Na taki wzmacniacz po prostu nigdy nie będzie mnie stać. Jak pisałem, słuchalem ich rownież na praktycznie nowym piecyku lampowym, na którym przy starych kolumnach Heco Precision 300 i Wharfedale Diamond 122, dźwięk jest po prostu bajeczny. Masz inne zdanie i masz do tego święte prawo. Liczę, że wyrażając zdanie w dyskusji miałeś przyjemność słuchać tych kolumn, jeżeli to nie tajemnica to chętnie przeczytam na jakich piecykach? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...