Skocz do zawartości

Jakie kable do Yamaha R-N602 + STX Electrino 250?


Recommended Posts

Witajcie. 
Jestem świeżakiem w dziedzinie audio i dopiero rozpoczynam przygodę. 
Mój pierwszy zestaw to właśnie Yamaha R-N602 + STX Electrino 250. Na chwile obecną mam to podpięte zwykłymi kablami głośnikowymi 2,5 mm za 3 zł/m. Chciałbym teraz podpiąć ten zestaw jakimś w miarę sensownym okablowaniem. Czy w tym wypadku dobrym rozwiązaniem będzie Melodika MDC 2250? Ponoć to chwalone budżetowe okablowanie. 
W moim odczuciu STX-y grają trochę bardziej skrajnymi pasmami i czy w tym wypadku Melodika trochę bardziej wyeksponuje środek i go ociepli? 
Czy w ogóle będzie różnica między najtańszymi przewodami głośnikowymi, a Melodiką?
Dziękuję za wszystkie rady i sugestie. 

Edytowano przez Cristopor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cristopor napisał:

Witajcie. 
Jestem świeżakiem w dziedzinie audio i dopiero rozpoczynam przygodę. 
Mój pierwszy zestaw to właśnie Yamaha R-N602 + STX Electrino 250. Na chwile obecną mam to podpięte zwykłymi kablami głośnikowymi 2,5 mm za 3 zł/m. Chciałbym teraz podpiąć ten zestaw jakimś w miarę sensownym okablowaniem. Czy w tym wypadku dobrym rozwiązaniem będzie Melodika MDC 2250? Ponoć to chwalone budżetowe okablowanie. 
W moim odczuciu STX-y grają trochę bardziej skrajnymi pasmami i czy w tym wypadku Melodika trochę bardziej wyeksponuje środek i go ociepli? 
Czy w ogóle będzie różnica między najtańszymi przewodami głośnikowymi, a Melodiką?
Dziękuję za wszystkie rady i sugestie. 

Jak sobie zasugerujesz tak Ci zagrają. Jak masz kable z miedzi a nie aluminium powlekanego to nie ma sensu ruszać, szczególnie do apmlitunera za 2k? U mnie ta yamaha gra na kablu ethernetowym (nie miałem nic innego pod ręką). Wcześniej grała na miedziowych zwykłych kablach. Różnicy jest dla mnie niesłyszalna. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 21.03.2021 o 18:31, Bahzell napisał:

Jak sobie zasugerujesz tak Ci zagrają. Jak masz kable z miedzi a nie aluminium powlekanego to nie ma sensu ruszać, szczególnie do apmlitunera za 2k? U mnie ta yamaha gra na kablu ethernetowym (nie miałem nic innego pod ręką). Wcześniej grała na miedziowych zwykłych kablach. Różnicy jest dla mnie niesłyszalna. 

Wbrew pozorom, kable ethernetowe są wykonane z całkiem dobrej miedzi, może się okazać, że ciężko będzie znaleźć przyzwoity tani kabel który zagra na podobnym poziomie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kubad napisał:

Fajnie jakby otwarte tematy kończyły się wnioskami autora, co do różnic czy decyzji zakupowych. A tak 3/4 tematów pozostaje w strefie otwartej. 

Zakupiłem zwykłe miedziaki OFC. 
Po przeczytaniu różnych wątków odnośnie kabli stwierdziłem, że do takiego zestawu nie ma sensu brnąc w niby markowe, bo różnicy i tak nie będzie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JaZz napisał:

To fakt, tym bardziej że jak widać kolega nie zniknął z forum. W sumie to prawdopodobnie dzięki Twojemu postowi otrzymaliśmy finał :D

Dokładnie nie mówię o osobach które tworzą konto wrzuca wpis i tyle je było widać, oby finałów było więcej. Pozdrawiam 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...