Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 5 000


Sławek_K

Recommended Posts

Witam

Proszę o wsparcie w zakupie pierwszego zestawu stereo z głośnikami, budżet 5 tys. zł. Zestaw będzie służył głównie do oglądania filmów oraz rzadziej do słuchania muzyki (w tym głównie pop, house, elektroniczna). Są dla mnie istotne funkcje sieciowe, w tym dostęp do spotify.  Zestaw położony będzie w salonie z aneksem kuchennym o łącznej powierzchni 27 m2. W załączeniu przesyłam rzut pomieszczenia.

Wstępnie myślałem o zestawie Denon DRA-800H + HECO AURORA 700 (znalazłem promocję cenową zestawu za 5,1 tys. zł). Ale dziś na forum przeczytałem kilka negatywnych opinii dot. słabej jakości brzmienia DRA-800H.

Ze względu na niewielkie rozmiary amplitunera, zastanawiałem się również nad zakupem Pioneer SX-S30DAB 2.0, ale nie znam jakości tego sprzętu oraz z jakimi kolumnami będzie dobrze grał.

Z góry dziękuję za poradę.

rzut pomieszczenia.bmp

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć jeszcze do tej listy:
Yamaha RN602 i głośniki Indiany Line Tesi 561. Już trochę użytkowników na tym forum jest w to ubranych i zadowolonych. 
Przeglądałem również ten zestaw, tylko Yamaha RN602 nie posiada hdmi. Połączenie z tv (mój Sony KD-65xh9096BAEP) pozostaje chyba tylko przez wejście cyfrowe optyczne. Czy to nie jest gorsza jakość od hdmi?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sławek_K napisał:

Przeglądałem również ten zestaw, tylko Yamaha RN602 nie posiada hdmi. Połączenie z tv (mój Sony KD-65xh9096BAEP) pozostaje chyba tylko przez wejście cyfrowe optyczne. Czy to nie jest gorsza jakość od hdmi?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

Lepiej nie mieć gniazdka HDMI , niż cierpieć na jakości dźwięku. Już było kilka porównań i RN803 (z optycznym) brzmiała nie porównywalnie lepiej od DRH800. Po za tym, główna różnica to brak sterowania jednym pilotem od TV. Resztę możesz zrobić wspólnie, z aplikacji Musiccast.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie mieć gniazdka HDMI , niż cierpieć na jakości dźwięku. Już było kilka porównań i RN803 (z optycznym) brzmiała nie porównywalnie lepiej od DRH800. Po za tym, główna różnica to brak sterowania jednym pilotem od TV. Resztę możesz zrobić wspólnie, z aplikacji Musiccast.
Dziękuję za info. Jeśli chodzi o brak możliwości sterowania jednym pilotem od tv - dotyczy rn803 czy drh800?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli filmy + taka muzyka jak napisałeś to zdecydowanie Denon DRA-800h jest dobrym wyborem. Nie sugeruj się opiniami zbyt mocno tylko posłuchaj kilku sprzętów, zobaczysz co bardziej Ci pasuje dźwiękowo. Na podstawie opinii początkowo go skreślalem, jednak po przesłuchaniu różnych opcji wybrałem właśnie ten amplituner z kolumnami MA Bronze 500 i jestem zadowolony. Do filmów (pomijając oczywisty fakt, że filmy to często efekty których doświadczymy jednak dopiero mając suba i przynajmniej 5.1) i do muzyki elektronicznej typu deep house ten Denon będzie lepszy od Yamahy rn803. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz system dwukanałowy do filmów to faktycznie Denon z Aurora to średnie połączenie .

Sporo basu i bardzo mało detali i rozdzielczości muzyki.

Na SXS30 także uważaj. Te amplitunery slim są mało wydajne. Grają mocno przeciętnie.

RN 602 + Tesi 561 / Aurora 700 to dobre połączenie.

Ewentualnie coś małego jak Topping MX3 albo SMSL Q5PRO.

Zapraszam na odsłuch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w muzyce, którą słuchasz będzie Yamaha RN602 lub jesli budżet pozwoli to RN803d w połączeniu z Heco Aurora 700 lub Q Acoustic 3050i, które zapewnią lepszą dynamikę oraz przestrzeń. 
Denon może być zbyt mdły w przypadku muzyki elektronicznej i muzykalnych Heco. Oczywiście wszystko zależy od preferencji ale raczej stawiałbym na Yamahę. 
Amplitunerów slim raczej unikaj. Tutaj taki Topping MX3 może okazać się lepszym rozwiązaniem pod względem brzmienia. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne. Ale to Twój odbiór więc tylko nim się kieruj.

Moim zdaniem i nie tylko 620 i 820 to kolumny tylko do kina. Efektowe, typowe boom boom cyk cyk.

Ale to nie znaczy że nie szukasz takiego brzmienia. Podobało Ci się to jak najbardziej. Sprawdź w takim razie jeszcze jasne Monitor audio Bronze 500 i Magnat Signature 507.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...