Skocz do zawartości
soundintruder

Jaki zestaw do 3.000 pln

Recommended Posts

W pierwszych słowach chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów.

W kolejnych prosić o pochylenie się nad stworzonym przeze mnie tematem i udzielenie rady - jaki wybrać zestaw stereo w cenie do 3.000 pln, przy założeniu :

- ma służyć do słuchania muzyki z dużą przewagą Heavy/Rock (RATM, Rammstein, Pantera, Metallica, Iron Maiden, KNŻ, Illusion, klasyka lat 70 - 90), ale również nierzadko Cypress Hill, NAS, Molesta, polska klasyka lat 70 - 90,

- w założeniu odsłuch miałby się odbywać z płyt CD, choć w obecnych czasach raczej skłaniam się ku korzystaniu z sieci np. YT,

- w chwili obecnej nie mam TV, ale okazać się może, iż przyszłościowo zaistniej konieczność podłączenia zestawu do TV,

- powierzchnia pomieszczenia, w którym zestaw będzie stał 20 - 30 m2,

- zakładam, iż wzmak powinien być nowy, a kolumny mogą być używane,

- skłaniam się bardziej w kierunku monitorów niż podłogowych.

Generalnie chodzi o ustalenie kręgu najciekawszych max. 3 zestawów, a następnie odsłuchanie ich i dokonanie wyboru.

Co możecie zaproponować przy powyższych założeniach?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Sprzęt używany.

Tylko mała rada:

8 godzin temu, soundintruder napisał:

hoć w obecnych czasach raczej skłaniam się ku korzystaniu z sieci np. YT,

jeśli sieć to nie YT ale Tidal albo Spotify. Lub inne tego typu serwisy.

8 godzin temu, soundintruder napisał:

zakładam, iż wzmak powinien być nowy, a kolumny mogą być używane,

To tak na prawde możesz iśc tylko w SMSL Q5PRO albo Toppoing MX3.

Ja bym poszedł w całość używaną.

Piotr

Dziękuję Piotrze za zainteresowanie tematem.

Myślałem pierwotnie o YAMAHA A-S501 nowej(ewentualnie Yamaha RN 602 gdyby udało się coś powystawowego znaleźć w cenie do 2k) i do tego dobranie monitorów, a dalej dostawek CD i do internetu, generalnie kwota 3.000 pln dotyczy wzmaka i kolumn.

Zakładając moją pierwotną koncepcję z YAMAHA i warunkami z pierwszego posta jakie winienem dobrać monitory?

A jaką dostawkę do internetu?

Chromecast audio bądź coś pokrewnego.

Yamaha 602 na olx możesz znaleźć dużo poniżej 2000. No i sprawa zasadnicza - do tak dużego pomieszczenia wypadałoby wstawić kolumny podłogowe. Ale jeśli mają być monitory to może coś pokroju kef q350, moim zdaniem jako tako powinny zagrać w takim pomieszczeniu a i z yamahą też powinny dobrze się zgrać. 

Dzięki za kolejną dawkę informacji.

Jednocześnie to nie jest na zasadzie, że muszą być monitory, w materii którą poruszyłem w temacie jestem laikiem, opieram się wyłącznie na opiniach, spostrzeżeniach innych forumowiczów i uznałem, że tak będzie chyba lepiej, natomiast wszelkie dodatkowe informacje, sugestie ze strony profesjonalistów są niemiernie mile widziane.

W takim wypadu Seba jakie podłogówki byś widział do Yamahy?

Zasadnicze pytanie. Czy pomieszczenie ma 20 czy 30 metrów, bo to jednak robi różnicę. No i fajne byłoby, gdybyś wrzucił jakiś rzut bądź zdjęcie tego pokoju. 

Problem w tym, iż w chwili obecnej do końca nie jest wiadome czy zestaw będzie stał w salonie 6m x 5m czy na poddaszu 5m x 4m (w tym przypadku inaczej wygłuszone i ze skosem na 40% powierzchni)...

Poprzedni post winien, w zasadzie, być w pierwszym, niemniej na 90% zestaw będzie na poddaszu stąd też koncepcja monitorów.

Seba powracając jeszcze do wcześniejszego posta mam bardziej stawiać na Y501 plus chromecast/WXAD czy Y602 - przy wszystkich dotychczasowych założeniach.

Niestety nie znam wzmacniacza Yamahy i nie wiem jak wypada w porównaniu do amplitunera. Yamahy 602 słuchałem swego czasu z Indianami i psb. Grało to całkiem przyzwoicie. Jeśli miałbyś iść w monitory to do Yamahy powinny pasować właśnie Indiany bądź nieco droższe dali zensory/oberony bądź kef q350. 

Rozumiem, a co myślisz na temat Bowers&Wilkins do takiego zestawu, na platformie o której pisałeś wcześniej jest kilka używanych monitorów w cenie do 1.500 pln (np CM1)

Niestety, poza audio video show nie miałem przyjemności słuchać tej marki. Ale z tego co czytam na forum, raczej nikt poza TOP HIFI nie poleca ich do Yamahy. 

Rozumiem, zasugerowałem się tą marką bowiem jeden z forumowiczów poszukiwał zestawu do słuchania niemalże tożsamej gatunkowo muzyki i odsłuchy B&W CM1 wywarły na nim bardzo pozytywne wrażenie, ale nie mogę teraz odnaleźć tematu. oczywiście mam świadomość, że każdy ma indywidualne podejście do odczuwania poszczególnych dźwięków i tonów, ale jak pisałem wcześniej chciałbym sobie zrobić zestaw 3 by odsłuchać i wtedy podjąć decyzję.

Raz jeszcze dzięki za pochylenie się nad moim tematem.

Cześć,
Jeśli będziesz słuchał z YT to spokojnie wystarczy Ci moduł bluetooth. Tutaj dobrym rozwiązaniem byłby Topping MX3. Jeśli wybór miałby paść na monitory to w takim metrażu warto byłoby posłuchać Polk Audio S20e lub poszukać na rynku wtórnym Pylon Audio Diamond Monitor ( mamy egzemplarz ekspozycyjny w niższej cenie). 
Yamaha AS701 zapewniłaby dynamiczniejsze brzmienie z lepszą kontrolą basu ale w tym przypadku potrzebowałbyś modułu bt takiego jak np. IFi ZEN Blue. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Witaj,

Zawsze, można podzielić zakup na części. To znaczy, najpierw skupić się na amplitunerze sieciowym np. Yamaha RN602, a później dokupić lepsze głośniki do tego. Zawsze można rozejrzeć się na używanymi głośnikami, sprzed kilku lat, w dobrym stanie.

W razie pytań służymy pomocą :)

6 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Zawsze, można podzielić zakup na części. To znaczy, najpierw skupić się na amplitunerze sieciowym np. Yamaha RN602, a później dokupić lepsze głośniki do tego. Zawsze można rozejrzeć się na używanymi głośnikami, sprzed kilku lat, w dobrym stanie.

W razie pytań służymy pomocą :)

Tak zapewne zrobię, najpierw zacznę od wzmacniacza bądź amplitunera tyle, że nadal jestem w tym samym miejscu - na początku, po przeczytaniu kilkunastu tematów założyłem, że powinno to być coś z Yamahy (ze względu na rodzaj muzyki preferowanej vide post pierwszy) i raczej winien być to wzmacniacz nie ampli bo wzmacniacze są lepsze itp.

W takim razie czy zostać przy Yamaha czy szukać coś innego, a jeśli Yamaha to wzmacniacz (z dostawką do mediów i streamingu) czy amplituner.

Jeszcze jedna kwestia, która pojawiła się podczas przeglądania forum, jeśli będę chciał słuchać muzyki z serwisów streamingowych to czy będę musiał dokupić dodatkowo DAC'a, odtwarzacz sieciowy czy wystarczy Yamaha WXAD bądź chromecast do Yamaha501 bądź Yamaha 602?

30 minut temu, soundintruder napisał:

Tak zapewne zrobię, najpierw zacznę od wzmacniacza bądź amplitunera tyle, że nadal jestem w tym samym miejscu - na początku, po przeczytaniu kilkunastu tematów założyłem, że powinno to być coś z Yamahy (ze względu na rodzaj muzyki preferowanej vide post pierwszy) i raczej winien być to wzmacniacz nie ampli bo wzmacniacze są lepsze itp.

W takim razie czy zostać przy Yamaha czy szukać coś innego, a jeśli Yamaha to wzmacniacz (z dostawką do mediów i streamingu) czy amplituner.

Możesz zostać przy amplitunerze RN 602, to urządzenie na poziomie wzmacniacza stereofonicznego za 1500 zł. Więc jeśli chciałbyś zakupić oddzielnie sam wzmacniacz i streamer, to mógłbyś zyskać, ale bardzo mało. Cenowo wyszłoby Ci podobnie.

8 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Możesz zostać przy amplitunerze RN 602, to urządzenie na poziomie wzmacniacza stereofonicznego za 1500 zł. Więc jeśli chciałbyś zakupić oddzielnie sam wzmacniacz i streamer, to mógłbyś zyskać, ale bardzo mało. Cenowo wyszłoby Ci podobnie.

Ok, czyli już powoli wychodzę z lasu...zostając przy RN 602, teraz jakie winienem dobrać do tego monitory/podłogówki?

1 godzinę temu, soundintruder napisał:

Ok, czyli już powoli wychodzę z lasu...zostając przy RN 602, teraz jakie winienem dobrać do tego monitory/podłogówki?

Czy w dalszym ciągu chciałbyś zmieścić się w budżecie około 3000 zł? Czy mógłbyś trochę rozciągnąć budżet? Ewentualnie czy myślałeś może o ratach? Mamy dobrą ofertę na 10,20,30, a nawet 50x0%.

Chromecast Audio jest już niedostępny i go nie będzie. Używane sięgają ceny 300 zł więc musimy o nim zapomnieć wszyscy i przestać go polecac. Bo tak się pompuje bańka.

Amplituner/ wzmacniacz za 1600 /2000 zł daje trochę mały budżet na kolumny.

Dlatego jeśli już polowac na uzywany wzmak to jednak nieco starszy , lepszy, wydajniejszy. W granicach 1000 zł. Taki wzmacniacz miałby także przegląd i wszystko sprawne.

Wówczas za 2K dobierzesz fajne monitory.

3 godziny temu, S4Home napisał:

Chromecast Audio jest już niedostępny i go nie będzie. Używane sięgają ceny 300 zł więc musimy o nim zapomnieć wszyscy i przestać go polecac. Bo tak się pompuje bańka.

Amplituner/ wzmacniacz za 1600 /2000 zł daje trochę mały budżet na kolumny.

Dlatego jeśli już polowac na uzywany wzmak to jednak nieco starszy , lepszy, wydajniejszy. W granicach 1000 zł. Taki wzmacniacz miałby także przegląd i wszystko sprawne.

Wówczas za 2K dobierzesz fajne monitory.

Rozumiem, w takim razie nad jakimi wzmacniaczami powinienem się pochylić i czy takie starsze będą w stanie zapewnić łączność z internetem i za pośrednictwem czego?

I może jeszcze od początku powinienem najpierw kupić kolumny i do kolumn dobierać wzmacniacz czy najpierw wzmacniacz i do niego dobierać kolumny?

15 minut temu, soundintruder napisał:

Rozumiem, w takim razie nad jakimi wzmacniaczami powinienem się pochylić i czy takie starsze będą w stanie zapewnić łączność z internetem i za pośrednictwem czego?

I może jeszcze od początku powinienem najpierw kupić kolumny i do kolumn dobierać wzmacniacz czy najpierw wzmacniacz i do niego dobierać kolumny?

Żaden starszy (przynajmniej z mi znanych wzmacniaczy) nie zapewni Ci łączności z internetem. A ceny nowych wzmacniaczy (nie amplitunerów) z wbudowanym streamerem to ceny rzędu kilku tysięcy (marantz, Cyrus, nad). Generalnie z tego co obserwuję branża poleca dobór wzmacniacza do kolumn, ale jeśli kupisz najpierw wzmacniacz a potem będziesz dobierał do niego kolumny, świat się nie zawali. Wzmacniacz zawsze łatwiej wziąć pod pachę na odsłuch niż parę kolumn 😉. Ale najlepiej byłoby gdybyś przed kupnem czegokolwiek udał się właśnie na odsłuch, żeby wiedzieć w jakim w ogóle kierunku chcesz iść. 

Trochę postudiowałem formu i doszedłem do przekonania, że R-n602 powinny dobrze brzmieć z poniższymi monitorami :

Dynaudio Emit M20

Elac Debut 2.0 b6.2

KEF Q350

Triangle Borea BR03.

Czy ktoś posiadający któryś z powyższych zestawów mógłby potwierdzić zasadność bądź zaprzeczyć i zasugerować coś innego?

Potiwerdzam.

Emit M20 zagrają najmniej ciekawie. bo jednak wymagają lepszej elektroniki. Ale to bardzo dobre kolumny.

Pozostałe bez problemu podejdą. ELACi będą z nich najmocniejsze.

Triangle najbardziej jasne.

KEF z bardzo przyjemnym środkiem.

Zapraszam na odsłuch

Piotr