Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Magnat monitor supreme 202?


oxygen225

Recommended Posts

Witam,

Jestem w trakcie kompletowania małego zestawu stereo na prezent dla mojego Taty, głównie do słuchania radia, czasem spotify. Kupiłem już kolumny Magnat monitor supreme 202. Zdaję sobie sprawę, że nie ma się co po nich spodziewać cudów, ale z tego co wyczytałem potrafią całkiem nieźle zagrać. Teraz pozostaje tylko kwestia wzmacniacza. Z tego co można wyczytać w Internecie te Magnaty mają sporo basu i słabszą górę. Wstępnie wytypowałem kilka wzmacniaczy. Generalnie wolałbym, aby to był sprzęt nowy (wiadomo prezent oraz gwarancja), ale używany też wchodzi w grę.

Wzmacniacze, które wytypowałem:

-Smsl sa 98e-na początku był moim faworytem, wyczytałem, że gra dość mocną górą, na minus brak pilota oraz Bluetooth

-Topping mx3- teraz z kolei najbardziej skłaniam się właśnie ku Toppingowi, gdyż udało mi się dyskretnie podpytać Tatę i ten Topping wizualnie bardzo mu się podoba, jego funkcjonalność też nie jest bez znaczenia-pilot, bluetooth, usb więc dochodzi także możliwość wykorzystania laptopa jako źródła.

-Smsl sa 36A plus

 

Z używanych też wytypowałem kilka:

-Pioneer A10 lub A20

-Cambridge audio topaz am5

-Cambridge audio a1 v3

-Yamaha ax500

 

Co z tego wybrać? A może macie jeszcze jakieś inne pomysły? Budżet jak widać niewielki, około 500zł. Sprzęt będzie grał w pokoju 13m2

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

Wzmacniacz jasny, z  duzą mocą.

SMSL i Toping to dobre tropy jako nowy.

Z używanych śmiało możesz iść w Yamaha AX 500 albo coś z Sony.

Piotr

Moc Toppinga będzie wystarczająca Twoim zdaniem? Jeśli ma być mocny to ten smsl sa 98e ma 160W, ale musiałbym dokupić do niego jeszcze jakiś odbiornik bluetooth (zresztą gdybym się zdecydował na używane wzmacniacze to tak samo). W sumie to też nie jest jakiś problem, gdyby miał bardziej pasować do tych Magnatów.

 

Ax500- tutaj mam pewne obawy. Magnaty mają impedancję 4-8ohm, yamaha z tego co czytam 8ohm. Nie znam się na tym za bardzo, będzie można bez obaw wszystko razem podłączyć?

Mógłbyś podać jakieś konkretne modele Sony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One i tak tyle nie mają.

Ma napisane 160W a będzie miał 80 pewnie co i tak jest dobrym wynikiem.

Magnaty pracują w zakresie 4 do 8.

Jak będziesz słuchał głośno to AX 500 mógłby się przegrzać. Chodź o ile dobrze pamiętam testowałem to kiedyś i było ok.

Nawet tani TAF 190, ale lepiej 550ES

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Ax500 chyba odpuszczę w takim wypadku. Te wzmacniacze Sony wyglądają całkiem fajnie. 550ES chyba troszkę za drogi. A mógłbyś jeszcze coś powiedzieć o innych modelach? Znalazłem tego całkiem sporo TA FE530R, TA FE330R, TA F411R, TA F270 i w sumie wiele innych? Też by pasowały? Wszystko w dobrych cenach i jest w czym wybierać bo jeśli chodzi o ax500 to jest ich niewiele. Dobrze że mi podsunąłeś te wzmacniacze, sam bym na to nie wpadł- niewiele o nich w Internecie, a i Sony już chyba wzmacniaczy nie produkuje, więc jakoś kompletnie ta marka nie przyszła mi na myśl.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, nie ma co wybierać przebierać który wyższy który lepszy.

Wszystkie będa pasowac ale wszystkie są wiekowe.

Linia ES jest lepszą linią niż ta TAF. Ale patrz na stan. Wzmacniacz ma być 100% sprawny, I mimo wieku jest to mozliwe. To przyjmij jako kryterium wyboru

Pozdrawiam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytypowałem po kilkudniowych poszukiwaniach dwa wzmacniacze Sony  TA-F411R (300zł) oraz TA-FE530r  (350zł) obydwa w ładnym stanie, nie dłubane nie naprawiane w 100% wszystko działa. Rozmawiałem już ze sprzedającymi trochę ponegocjowałem, któryś z tych dwóch chciałbym jutro zamówić. Mógłbyś mi jeszcze ostatecznie doradzić, który z tych dwóch byś wziął? Czy może nie ma to Twoim zdaniem znaczenia jeśli chodzi o brzmienie? Akurat tak się składa, że ten pierwszy mógłbym oglądnąć przed kupnem, jest w miarę blisko, dodatkowym plusem jest też oryginalny pilot, drugi natomiast wysyłka za pobraniem, ale na plus nowocześniejszy wygląd, wyższa moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...