Skocz do zawartości

Zestaw stereo jak PSB m4u 8 do 5k


Andrzejp85

Recommended Posts

Cześć wszystkim, szukam zestawu strreo do 13m2 z wejściami cyfrowymi do podłączenia tv i chromecasta audio.  90% muzyki 10% film. Szukam brzmienia zbliżonego do słuchawek Psb m4u 8. Jest to dynamicznie, energiczne, żywe, naturalne, nieco rozjaśnione brzmienie  (wzgledem sony czy sennheiserow)z niezmatowionymi wysokimi tonami. Tyle teorii, bo nie znam się na fachowej terminologii audiofilskiej i gdyby nie recki i testy, to bym nie wiedział jak to opisać, natomiast w praktyce ich brzmienie bardziej mi sie podobało niż obecnych sony wh1000mx3, było jakby żywsze, być może bardziej rytmiczne, a wokale też robiły na mnie większe wrażenie. Sony to raczej downgrade w stosunku do psb (chociaz kazdy ma swoje upodobania). No ale nie o tym, szukam stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Cześć,

Marantz PM 6007 + KEF Q 350

Yamaha AS 701 + ELAC B6.2

Magnat MR 780 + Magnat Signature 503

Zapraszam na odsłuch

Hej, dzięki za odpowiedź. Fajne zestawy, jednak potrzebowalbym wzmacniacza mniejszego gabarytowo, może nie tak małe jak smsl czy topping, ale max 30cm głębokości.

A tak na marginesie słuchał ktoś smsla a6 czy a8? Warte to tych pieniędzy czy ktoś chciał napędzić sprzedaż i nie pykło, bo prócz zachwalanego q5 pro ciężko u nas dostać te wyższe modele jak właśnie a6 czy a8? Ma w zassadzie wszystko czego bym oczekiwał, pasujący gabarytowo i dwa wejścia cyfrowe do tv i chromecasta. Trzy zagwazdki, z czym połączyć aby uzyskać brzmienie jakiego bym oczekiwał? Drugie to jednak zamawianie z chin, nigdy jeszcze nic nie zamawiałem z ali, a słysze czasami o wstrzymanej paczce czy cle? No i jakościowo czy wart tych pieniędzy?

Kolumny to już u nas bym kupił.

Edytowano przez Andrzejp85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
jeśli stawiasz na dynamiczne i żywe brzmienie oraz chciałbyś aby wzmacniacz nie był dużych gabarytów to warto zwrócić uwagę na Topping MX3 w połączeniu z Kef Q350 lub bardziej czystymi na górze Monitor Audio Silver 100. 
Warto byłoby także wziąć pod uwagę Cyrus One HD + Monitor Audio Bronze 100 lub Pylon Audio Ruby Monitor ale w przypadku tych zestawów budżet musiałbyś nieco nagiąć. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz zapraszam po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy opis brzmienia słuchawek, sam posiadam takowe, a moje wrażenia są zgoła inne:

to analogowo brzmiące dźwięki, z potężnym basem i dlatego bardzo mi odpowiadają, a wygrały z mocno jasnymi Bowers&Wilkins PX7.

jak widać każdy ma inne odczucia, ja bym w tym przypadku celował w zestaw cambridge audio one plus dynaudio emit 20?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
jeśli stawiasz na dynamiczne i żywe brzmienie oraz chciałbyś aby wzmacniacz nie był dużych gabarytów to warto zwrócić uwagę na Topping MX3 w połączeniu z Kef Q350 lub bardziej czystymi na górze Monitor Audio Silver 100. 
Warto byłoby także wziąć pod uwagę Cyrus One HD + Monitor Audio Bronze 100 lub Pylon Audio Ruby Monitor ale w przypadku tych zestawów budżet musiałbyś nieco nagiąć. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz zapraszam po wyceny. 

A smsl q5 pro nie byłby lepszym wyborem, jest mocniejszy z tego vo czytalem.

Nad Cyrusem się zastanawiałem, ale zwykłym, HD to już mocne nagięcie budżetu, a do zwykłego trzeba docupić dac więc wyjdzie podobnie, zresztą wymiar mi nie pasuje, bo tak jak już pisałem, max 30cm głębokości.

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

@Andrzejp85 Wzmacniacz Argon Audio SA1 z kolumnami Q Acoustics 3030i lub Monitor Audio Bronze 100 ewentualnie Polk Audio S20E

O widzisz, jest to jskaś opcja, ale pierwsze słysze i tym wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

Ciekawy opis brzmienia słuchawek, sam posiadam takowe, a moje wrażenia są zgoła inne:

to analogowo brzmiące dźwięki, z potężnym basem i dlatego bardzo mi odpowiadają, a wygrały z mocno jasnymi Bowers&Wilkins PX7.

jak widać każdy ma inne odczucia, ja bym w tym przypadku celował w zestaw cambridge audio one plus dynaudio emit 20?

Hmmmm opis wzięty z opisu testu słuchawek, a raczej z dwóch testów, no chyba, że jeden od drugiego przepisywał. Samemu ciężko byłoby mi opisać brzmienie, chyba, że tak: energiczne brzmienie z dobrym basem, dużą ilością detali, bardzo czystymi wokalami i nie chce powiedzieć, że wyostrzoną górą, ale gra tak jak lubie, nie ma tu miejsca efekt "narzuconego koca". Przy oglądaniu filmu też niesamowicie piękny, czysty przekaz, przykładowo przy scenie dialogu przed domem słychać dzwonek jakiegoś  roweru , gdzieś tam przejeżdzające auto poza kadrem i ptaszki ćwierkające w oddali, do tego bardzo wyraźne dialogi. Czy bas jest potężny, no nie wiem, hmmm, mocny, energiczny, ale czy potężny? Być może, nie mam praktycznie żadnych porównań, ale napewno nie w porównaniu z Sony wh1000mx3. Ale faktycznie, prawdopodobnie jestem basolubem, pamiętam jak kupowałem głośniki komputerowe, opisane jak basowe, ale bardzo polecane, to przeraźony, ale zaryzykowałem, co się okazało musiałem jeszcze dorzucić +2 :D

Natomiast pytanie jak użytkujesz te PSB, ja je tylko i wyłącznie przez bt używałem, a w trybie pasywnym podobno zupełnie inaczej grają, ale faktycznie dałeś mi troche do myślenia i te Dynaudio może by były dobrym kierunkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Skoro szukasz czegoś małego to w takim razie Topping MX3 albo właśnie SMSL Q5 PRO

Z kolei do tych dwóch mikro systemów polecam Polk S20 albo ktoryś z Magnat Signature 503 albo poprzednie Quantum 723.

Zapraszam po wyceny i na odsłuch.

 

Nie musi to być nic z aż takich mikrusow, natomiast no max głębokości 30cm, jeżeli nic nie jesteś w stanie zaproponować do 2-3k to fakt, chybs jestem "skazany" na jedno z tych 2 urządzeń. No chyba, żeby używkę, ale nie wiem czy byłbym w stanie określić pełną sprawność takiego urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping MX3 lepiej różnicuje bas względem SMSL Q5pro i posiada większą funkcjonalność. Mocowo faktycznie SMSL będzie lepszy ale różnica nie jest kolosalna. 
Cyrus One i One HD to tak na prawdę ten sam wzmacniacz tylko w przypadku Cyrus One nie masz żadnego wejścia cyfrowego i do podłączenia TV potrzebowałbyś jakiegoś konwertera optycznego np. Fiio D03k. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Topping MX3 lepiej różnicuje bas względem SMSL Q5pro i posiada większą funkcjonalność. Mocowo faktycznie SMSL będzie lepszy ale różnica nie jest kolosalna. 
Cyrus One i One HD to tak na prawdę ten sam wzmacniacz tylko w przypadku Cyrus One nie masz żadnego wejścia cyfrowego i do podłączenia TV potrzebowałbyś jakiegoś konwertera optycznego np. Fiio D03k. 

 

Topping ma dla mnie dokładnie tą samą funkcjonalność co Smsl. Potrzebuje spiąć tv i chromecasta audio. To wszystko. Nic mi po bt w toppingu, gdyż będę korzystać z chrimecasta. Mówisz, że różnica nie jest kolosalna mocowo i spokojnie wysterują podstawkowe magnaty/kefy/elaci, bo jsk czytam to smsl daje sobie z nimi rade. A jakościowo? Rozumiem, że porównywałeś?

Co do Fiio z Cyrusem raczej za wiele mi nie da, bo gdzie wepne chromecasta audio? A w HD nie będe się pchać, bo co ja za kolumny kupie za 800zł...a pozatym tak jak już wspominałem, potrzebuje czegoś mniejszego max 30cm głębokości, a Cyrus ma 39cm, to jakby "ciutke" za dużo.

No jak  nie macie nic, a przynajmniej ja przeglądając Wasze oferty q21 czy s4home nie widze wzmacniaczy do 3k co by miały głębokość max 30cm z dwoma cyframi(ewentualnie wzmacniacz +dac) i by było warte swoich pieniążków, to chyba fsktycznie skupie sie na Topping vs Smsl i reszta na kolumny, bo co mi innego zostało? Warunki mam jakie mam, przecież nie będzie mi wzmacniacz wisieć w powietrzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% biore Magnat mr780.

Jak sądzicie, 2600 to chyba świetnacena za nówke? Nikt mi lepszej nie zaoferał, ale też nie wszyscy od czwartku mi odpowiedzieli na maila, no ale ile będę czekał? Czy ktoś więcej utargował, szczerze to za dobry w tym nie jestem?

Czy widzicie jakiegoś lepszego wzmaka do 3000zl? Jak już pisałem, zależy mi na 2x optyku.

Mœgłby być wzmak+dac, ale to chyba już znacznie wyższe ceny? Bo rozumiem, że finalne brzmienie to już się kreuje kolumnami? Przynsjmniej tak chce to zrobić, kupić wzmacniacz i wypożyczyć 2-3 pary kolumn i i siebie odsłuchać, to chyba dobra droga?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...