Skocz do zawartości

Trudny wybór


andy84

Recommended Posts

Witam

Jestem nowym forumowiczem i na początku chciałbym wszystkich przywitać. Po kilkunastu latach pora na zmianę sprzętu. Do tej pory był amplituner Onkyo TX-DS575, używany tylko do stereo wraz z kolumnami Paradigm 5. Mieszkanie w bloku, pokój 20m2. Zastanawiam się nad 3 amplitunerami.

1. Marantz PM1200

2 Denon DRA-800H

3. Yamaha R-N803D

Najchętniej został bym przy Onkyo , bardzo mi odpowiada jego brzmienie, ale modelu który sobie upatrzyłem nigdzie nie ma (TX-8390 , może ktoś wie co się dzieje z Onkyo ?) 

Amplituner dlatego że lubię też słuchać radia, synowi zależy na Spotyfy i Tidalu. Wejścia HDMI do obejrzenia czasami dobrego filmu z bardzo dobrym nagłośnieniem. Na kino domowe nie mam miejsca, wystarczy mi stereo.

Do tego jakieś kolumny z bass reflexem z przodu, myślałem o

1. Któreś z firmy Indiana Line

2. Pylon Pearl 27

3. Melodyka BL40 MK3

Muzyka głównie z płyt winylowych, elektroniczna, jazz, lata 70-80. 

Budżet około 6tys.

Co szanowni forumowicze by mi doradzili w tym temacie.

Andrzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Albo mi się wydaje albo ostatnio widziałem niemalże w 99% podobny temat na tym lub innym forum. Onkyo niestety nie ma na rynku i niestety nie wiadomo czy jeszcze się pojawi. Miało być w lutym, a dziś już wiemy, że będzie to nie prędzej niż czerwiec. 
Yamaha RN803d to mocny amplituner o dynamicznym brzmieniu z czystą górą. Marantz NR1200 to bardzo ostre brzmienie i warto byłoby go posłuchać przed kupnem. Denon z kolei zapewni muzykalny charakter brzmienia z mocniejszym dołem oraz łagodną górą. 
Zważywszy na Twoje preferencje brzmieniowe warto byłoby posłuchać
Denon DRA800h + Pylon Audio Pearl 25. Pearl 27 lepiej sobie odpuść, ponieważ pełniejsze brzmienie uzyskasz na niższym modelu ;) 
Yamaha RN803d + Indiana Line Tesi 561 lub Heco Aurora 700

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz zapraszam po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...