Skocz do zawartości

Wzmacniacz lub amplituner do Fyne Audio F501


agrest72

Recommended Posts

Poszukuję wzmacniacza do kolumn Fyne Audio F501. Nie chcę na niego wydać więcej niż powiedzmy 2900zł, ale chcę słuchać płyt z mojego odtwarzacza CD Yamahy, Spotify, słyszeć przyzwoity  dźwięk stereo z telewizora (filmy z Netflix-a), móc podłączyć blue-ray i mój stary tuner Yamahy. Chociaż wolałbym, by wzmacniacz miał tuner już z DAB, więc by był raczej amplitunerem.

Swoją drogą czy kablem optycznym lub coaxialnym z TV bądź z dekodera kablówki przejdzie dźwięk stereo tej samej jakości co kablem HDMI ? bo zastanawiam się czy ten amplituner musi mieć wejścia HDMI czy wystarczą optyczne i coaxialne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zacznę może od końca czyli połączenia amplitunera z TV. Lepszą jakość dźwięku uzyskasz łącząc kablem cyfrowym. HDMI służy bardziej do przesyłania obrazu. W przypadku Fyne Audio F501 warto postawić na dynamiczniejsze brzmienie i tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem byłaby Yamaha RN602 ( Niestety do RN803d musiałbyś trochę dołożyć) lub zdecydowanie mocniejszy Magnat MR780, który w swojej kategorii cenowej nie ma sobie równych. Masz tutaj tuner FM oraz wbudowany przetwornik cyfrowo analogowy. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze widziałem, że ten Magnat nie ma połączenia z internetem? (WiFi lub ethernet). Chciałbym korzystać ze Spotify czy radia internetowego. Jego mniejsza głębokość lepiej wpisuje mi się w szafkę, ale ten internet jest potrzebny.

Ile musiałbym dołożyć do tego RN803d? Nie wyrwę nigdzie za 2900zł?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie RN 803 byłby tu top modelem.

Nie wyrwiesz go za 2900. Bo nikomu się to nie opłaca. Amplitunerów na rynku jest mało i niektórzy wręcz kupują w cenie katalogowej. Popyt - Podaż.

Magnat MR 780 tez byłby dobrą opcją tutaj. Konkurent brzmieniowy tylk onei ma sieci. Musiał byśdołozyć malinę albo Ieast M30 PRO.

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RN803d to bardzo dobry wybór ale w kwocie 2900zł będzie na prawdę ciężko. Magnat MR780 posiada wbudowany DAC w związku z czym możesz do niego podłączyć Audio Pro Link 1 lub iEast M30 Pro aby uzyskać dostęp do sieci. Możesz także chwilowo korzystać z bluetooth, a w późniejszym czasie dokupić streamer. Brzmieniowo Magnat będzie lepszym rozwiązaniem niż Yamaha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem złe opinie o tych streamerach, niestabilne łącze, słaby soft itp.

Jeśli do Magnata miałbym dokupywać ten streamer to ceną zrówna się z RN803d i musiałbym ustawić dodatkowe "pudełko" w szafce.

Czytałem ludzi, którzy chwalili się, że kupili RN803d za 3 tysiące.

Może poczekam na jakąś promocję czy black friday albo coś tym stylu.

Powiedzcie mi proszę jeszcze co gorszego jest w R-N602 w stosunku do R-N803d, bo jeśli tylko brak radia DAB to przeboleję i poszukam R-N602 w dobrej cenie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...