Skocz do zawartości

Dobor kolumn do końcówki Hypex Ncore NC122MP - 39m2


K-roll

Recommended Posts

Witam,

Wybrałem sobie końcówkę mocy na hypex Ncore taką: https://www.audiophonics.fr/en/power-amplifier/audiophonics-mpa-s125nc-xlr-stereo-class-d-power-amplifier-ncore-2x125w-4-ohm-p-14516.html

Ewentualnie wersję 250W.

Do tego Topping D90 MQA i szukam odpowiednich kolumn, które dotrzymają kroku.

Jako streamer będzie na razie yamaha Wxad 10, może potem malina. No i odtwarzacz CD.

Salon 39 m2, muzyka przeróżna, od lat 80., po chillout, rock i jazz.

Jakie kolumny do tego dobrać? Budżet to powiedzmy 3-6 tysięcy złotych za parę.

Typowałem: monitor audio Bronze 500, pylon Pearl 27 i pylon sapphire 31.

Pod uwagę biorę też... KEF R3.

 

Dzięki za sugestie!

Edytowano przez K-roll
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Obawiam się, że mało osób będzie znało te końcówki mocy. Nie wiemy jak brzmią oraz co mogą pokazać. Zważywszy na gatunki muzyczne, które słuchasz warto byłoby postawić na muzykalniejszy charakter brzmeinia. Tutaj dobrym rozwiązaniem byłyby niewątpliwie Pylon Audio Sapphire 31, które zapewnią głęboki bas oraz bardzo dobrą przestrzeń. Możesz także zwrócić uwagę na Heco Aurora 1000, które w takim metrażu rozwiną skrzydła. Monitory wszelkiej maści sobie odpuść przy prawie 40m2. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę końcówkę mocy w wersji 250W (a dokładnie ) tylko że na surroundach a nie na frontach, ale moim zdaniem na frontach da sobie spokojnie radę na 39m2 (mniej więcej taka powierzchnia jest i u mnie -ok ~36 m2). Wersja 125W chyba bardziej pasowałaby do mniejszych pomieszczeń, przy czym to jeszcze zależy jak głośno lubisz słuchać muzyki, bo po cichu to zagra wszystko.

Co do frontów to mam Kefy R3 i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym pomyślał o KEF R3 / R300 mimo że to monitory.

Ale musiał byś je sprawdzić w swoim pomieszczeniu bo jednak 40 metrów to nie jest mało. Może brakować.

Jeśli by tak było to warto by sprawdzić Aurora 1000, Dynaudio EMIT 30 i Focal Chora 826

Zapraszam na odsłuch oraz po wypożyczenie sprzetu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością się podzielę.

A co do modułów,  to całe szczęście, że można sobie zamówić oddzielne komponenty i wymieniać. Do niedawna też celowałem w we wzmacniacze all in one, poniekąd w amplitunery. Ale edukacja we własnym zakresie mnie trochę przeorientowala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, K-roll napisał:

Z całą pewnością się podzielę.

A co do modułów,  to całe szczęście, że można sobie zamówić oddzielne komponenty i wymieniać. Do niedawna też celowałem w we wzmacniacze all in one, poniekąd w amplitunery. Ale edukacja we własnym zakresie mnie trochę przeorientowala.

To cię trochę zmartwię. Te moduły są fajne, ale z pre lampowym są jeszcze fajniejsze.🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...