Skocz do zawartości

Okablowanie R-n803 + s20e polk


Recommended Posts

Cześć, 

prosiłbym o polecenie jakiegoś okablowania do zestawu Yamaha R-n803d i polk s20e. Czytałem, że przy mocy +120W przekrój powinien wynosić 4mm ale ogólnie jestem zielony w tych kwestiach. Interesują mnie w miarę dobrej jakości lecz, żeby też ta cena mnie zabiła bo widziałem, że jest tego sporo a niektóre są droższe niż  cały mój zestaw, zależy mi żeby nie były przede wszystkim najsłabszym ogniwem całego zestawu.

Dodam, że zastanawiałem się nad: WILSON SPK CABLE 4.0MM 2x3m

Z góry dziękuje za pomoc. 

Edytowano przez Neco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jedni userzy podpowiedzą, że wystarczy domofonowy skręcić i zlutować, natomiast inni będą doradzać kable z ceną sięgającą nieskończoności. Moim zdaniem nie ma tutaj złotego środka. Ja będąc świeżakiem przechodzącym ze zwykłych  kabli (sznurowadeł) na Audioquesty Rocket 33 usłyszałem większą różnicę niż przejście z tego kabla (AQ) na 5 razy droższy (PAD), ale pewnie napadną mnie zaraz kablosceptycy i tyle będzie z mojej racji. 

Edytowano przez karolkos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, TomekN napisał:

Tu masz bardziej fachowy artykuł:
https://www.audioholics.com/audio-video-cables/speaker-wire-gauge
Przy kolumnach 8 Ohm, do 10 metrów wystarczy 2,5 mm2 (AWG 14)

Dzięki, poczytam, widzę, że po angielsku ale myślę, że w miarę dam rade.

A jeśli chodzi o konkretną firmę to ma to jakieś znaczenie czy liczy się czystość miedzi, złącza itd ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TomekN napisał:

Są to technologie pokrewne z: Bi-Pay, Triple-Cash, Audio-Scam, Bullshit SE (Special Edition).

Bardzo dziękuje za odpowiedzi.

Myślałem o kablach mdc2250g. Jest też wersja premium tego kabla z lepszymi wtykami, dodatkowym oplotem, tyle że droższe o 140zł  mdc2250-special-version.

Jest sens dopłacać ? 

Chyba, że iść na całego i kupić taki kabel, cena obniżona. tellurium-q--ultra-blue

Chciałbym kupić kabel na lata, żeby nie zmieniać już przy zmianie kolumn na coś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2021 o 19:02, Neco napisał:

ogólnie jestem zielony w tych kwestiach

Dlatego właśnie tematy takie jak ten są tragiczne.

Kable nie mają wpływu na jakość audio. Jest to zmierzone, jest to udowodnione ponad wszelką wątpliwość. Ludzie, którzy sprzedają kable, sprzedają iluzję, placebo. Jest to pułapka na laików i na bogatych starych pryków, którym się we łbach poprzewracało.

Tak więc odklep w matę w walce ze zdrowym rozsądkiem i kup zwykłe, dobrej jakości kable - spokojnie cię przeżyją i będziesz mógł je wpisać do testamentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, TomekN napisał:

Jeśli to sprawi, że lepiej się poczujesz, to kup najdroższy na jaki Cię stać. Można też wziąć na kabel kredyt, pożyczkę, chwilówkę.

Nie w tym rzecz, mam na co wydawać pieniądze i wcale nie uśmiecha mi się wydawać sporo na kable. Pytam bo czytałem trochę na forum i naprawdę mam mętlik w głowie. Jak ktoś kupuje Tellurium Q Ultra Blue i spotykam się z kilkoma podobnymi opiniami, że np. bass jest łagodniejszy i mniej wyczuwalny to taki laik jak ja zaczyna się zastanawiać nad faktem czy przewód ostatecznie ma wpływ czy nie. Jakoś nie mogę sobie wytłumaczyć, że ktoś kupuje Ultra Black II za 7koła który nic nie daje. Stąd ten post i próba rozjaśnienia tego tematu w mojej głowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Neco napisał:

Jak ktoś kupuje Tellurium Q Ultra Blue i spotykam się z kilkoma podobnymi opiniami, że np. bass jest łagodniejszy i mniej wyczuwalny to taki laik jak ja zaczyna się zastanawiać nad faktem czy przewód ostatecznie ma wpływ czy nie.

Nie ma. Takie opisy to albo placebo, albo marketingowa ściema, a czasem jedno i drugie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Neco napisał:

Jak ktoś kupuje Tellurium Q Ultra Blue i spotykam się z kilkoma podobnymi opiniami, że np. bass jest łagodniejszy i mniej wyczuwalny

To są fantazje ludzi, którym się wydaje że coś słyszą, a ulegli efektowi placebo.
Słyszałeś kiedyś o "lekach" homeopatycznych? Wiesz jaki mają skład? Poczytaj sobie.
A mnóstwo ludzi pisze, że te "leki" im pomagają.

17 minut temu, Neco napisał:

Jakoś nie mogę sobie wytłumaczyć, że ktoś kupuje Ultra Black II za 7koła który nic nie daje.

Ja też nie. Ale ludzie wyrzucają pieniądze na różne sposoby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Neco napisał:

Nie w tym rzecz, mam na co wydawać pieniądze i wcale nie uśmiecha mi się wydawać sporo na kable. Pytam bo czytałem trochę na forum i naprawdę mam mętlik w głowie. 

Tu masz wszystko wytłumaczone. Prawdy i mity o kablach. 

http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm

Napisał to były dyrektor i inżynier McIntosha, więc chyba się zna.

14 minut temu, TomekN napisał:

A mnóstwo ludzi pisze, że te "leki" im pomagają.

Bo pomagają. Żona pracuje w szpitalu. Zamiast faszerować hipochondryków lekami przeciwbólowymi czasem dają im placebo. Objawy przechodzą. Serio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, terracan1929 napisał:

Siła sugestii jest ogromna....

Ludzie myślą, że okultyści wierzą w zjawiska nadprzyrodzone, a tak naprawdę wiele teorii magicznych opiera się na wierze w potęgę podświadomości. Jest coś takiego jak np. sigil, który ma za zadanie zakodowanie polecenia w psychice z pominięciem świadomości.

Kiedyś interesowałem się okultyzmem, a potem zainteresowałem się audio. Nie sądziłem, że zejdę z deszczu po rynnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...