Skocz do zawartości

Pierwszy Zestaw Stereo


Krzysztof Duda

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Opowiem najpierw szybko moją historyjkę... Mianowicie kupiłem za pięć stówek amplituner Denon avr-1509 + fronty Wharfedale Vardus 300. Jest to mój pierwszy zestaw stereo. Wcześniej służyły mi kolumny aktywne Microlab Solo 7c. Zanim dokonałem zakupu zestawu poczytałem oczywiście trochę co właściwie kupuję a że jestem laikiem w kwestii tego typu sprzętu nie wiele mi to dało :) Wujek Google podpowiedział mi jednak że Vardusy są budżetowe słabe itp. Zaryzykowałem jednak i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony... Gra to o wiele lepiej niż poprzedni sprzęt i nie mam na myśli głośności tylko jakość i ilość dźwięku jeśli można to tak nazwać. Oczywiście mocy też jest dużo więcej ale w bloku nie ma co przesadzać. I tu zaczyna się przygoda... Z jednej strony jestem wniebowzięty ale apetyt rośnie w miarę jedzenia więc tak sobie myślę że skoro stary amplituner ze starymi budżetowymi kolumnami wywołał u mnie taki zachwyt to może by tak kupić coś lepszego???
Póki co w mojej głowie audio-laika z ograniczonym budżetem zrodził się pomysł żeby najpierw wymienić kolumny a później amplituner zmienić na wzmacniacz stereo. Zdaję sobie sprawę że nic nie zastąpi odsłuchu i to najlepiej w swoim mieszkaniu i nie proszę nikogo żeby dał mi gwarancję że coś zagra mi tak że padnę z wrażenia :)  proszę tylko o ciekawe propozycje i o nakierowanie w dobrą stronę i oczywiście o wybicie z głowy głupich pomysłów. Z góry dziękuję.

1. Kwota na kolumny stereo max 2000zł
2. Sprzęt zarówno raczej nowy.
3. Denon AVR-1509
4. Powierzchnia pomieszczenia około 25m2
5. Słucham głównie metalu/hard rocka itp.

Mam okazję kupić Wharfedale Diamond 10.6 kupione w 2015 roku za 1300zł. Warto?

 

PLAN.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...