Skocz do zawartości

Tidal z Onkyo TX-NR616 poprzez telefon z bluetooth


Adam_N

Recommended Posts

Witam Forumowiczów,

posiadam amplituner Onkyo TX-NR616 i chciałbym zacząć słuchać na nim muzyki z Tidal'a. Muzykę będę przesyłał na amplituner z aplikacji Tidala zainstalowanej na telefonie (iPhone) poprzez bluetooth korzystajac z dedykowanego do tego amplitunera adaptera bluetooth Onkyo UBT-1 (UBT1B) podłączanego poprzez USB - sam aplituner nie posiada funkcji bluetooth. Ze specyfikacji technicznej adaptera wynika, że pracuje on na bluetooth: 3.0 (zgodny z profilem: A2DP 1.2), Czy taki sposób słuchania z Tidala zapewnia najwyższą jakość muzyki? Czególnie chodzi mi o muzykę z Tidala w wersji Masters. Czy może lepszą jakość osiągnąłbym korzystając z Airplay? Tyle tylko, że musiałbym kupić dodatkowy adapter Airplay ale nie wiem czy to ma sens.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie techniczne - mój Onkyo TX-NR616 nie ma wbudowanego wifi więc muszę kupić adapter żeby przesyłać muzykę z Tidala za pośrednictwem DLNA. Czy chodzi o coś takiego?

http://onkyo.waw.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=9334

 

 

 

 

Onkyo uwf1_1.jpg

Edytowano przez Adam_N
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o to czy połączyć kablem amplituner z routerem czy telefon z amplitinerem? Wiem, że może moje pytania wydają się głupie dla tych co się znają na temacie ale dopiero rozpoczynam przygodę z audio :) Mój amplituner nie ma WiFi ale ma wejście ethernet. Cz jeśli połączę go kablem ethernet z routerem WiFi i włączę ampli w tryb DLNA to będzie widział mój telefon w domowej sieci WiFi i będzie możliwość przesyłania muzyki z Tidal'a bez utraty jakości jak w przypadku bluetooth?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...