Skocz do zawartości

Dali Zensor 5 vs Zensor 3 -roznice w brzmieniu


michal40

Recommended Posts

zalozylem wątek o aurorach, ale boję się ze jednak beda zbyt duze do moich 15m.

Sluchalem Dali Zensor 3, brzmialy ok ale w podobnych pieniadzach mozna kupic Zensor 5 .

Graac to bedzie z Yamaha as701. To co mi sie podobalo w Z3 to bas, ocieplenie i slyszalne szczegoly oraz separacja .

Jesli chodzi o bas to membrany glosnikow w Z5 są inne, mniejsze. Maja za to bass reflex do przodu co mi sie podoba bo mogę glosniek ustawic blizej sciany.

Czy Dali Zensor 5 bedzie bezapelacyjnie lepszym wyborem? Po prostu one mi jeszcze wejdą, o z7 nie mam prawa myslec..;)

 

 

Edytowano przez michal40
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, seba3002 napisał:

Miałem obydwie konstrukcje. Niestety nie porównywałem ich bezpośrednio. Osobiście do 15m wybrałbym jednak trójki ale wg mnie ani jedne ani drugie ilością basu nie grzeszą 🙂. A bas refleks z przodu nie determinuje ustawienia kolumn. Myślę, że w podobnym budżecie można lepiej. 

dzieki, wg Ciebie lepszy elac b6.2 od zensor 3 ? bas i reszta? dosc jasno mi grały z yamahą te elaki..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli cenisz sobie muzykalne brzmienie z dynamicznym dołem to warto w przypadku Yamahy AS701 pomysleć nad Indiana Line Tesi 561. 
W 15m2 spokojnie możesz pomyśleć o monitorach takich jak Kef Q350 lub dynamiczniejsze Focal Chora 806 ale w tym przypadku będziesz miał podbitą górę ale nie męczącą. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal40 napisał:

dzieki, wg Ciebie lepszy elac b6.2 od zensor 3 ? bas i reszta? dosc jasno mi grały z yamahą te elaki..

Elaców niestety nie znam. Znam natomiast wymienione przez @Q21kefy q350 i focale 806. Mi osobiście bardziej podobają się kefy, które grają mocnym, mięsistym basem, dobrym środkiem i w miarę rozdzielczą ale nie męczącą górą. Natomiast focale mają moim zdaniem bas twardszy i ostrzejszą górę. Mi taki sposób prezentacji średnio odpowiada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziwne jest to ze słyszę już którąś opinie o połączeniu ELACa z Yamaha jako jasne granie. 

Czy słuchałeś w Topie? Czy jesteś pewien że nic tak nie było poustawiane dodatkowo?

ELAC gra mocniej to na pewno. Zensor i Oberon 3 jest równiejszy. Ma mniejszy bas, gra bardziej w środku pasma.

KEF Q 350 to bardzo dobra konstrukcja.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2021 o 07:52, S4Home napisał:

Właśnie dziwne jest to ze słyszę już którąś opinie o połączeniu ELACa z Yamaha jako jasne granie. 

Czy słuchałeś w Topie? Czy jesteś pewien że nic tak nie było poustawiane dodatkowo?

ELAC gra mocniej to na pewno. Zensor i Oberon 3 jest równiejszy. Ma mniejszy bas, gra bardziej w środku pasma.

KEF Q 350 to bardzo dobra konstrukcja.

 

 

tak sluchakem w topie, duze pomieszczenie. ciezko rozeznac co mi sie podoba tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 24.03.2021 o 07:43, S4Home napisał:

Zgadzam się. Moim zdaniem Zensor 5 nie była najlepsza konstrukcją. Traciła na rozdzielczości sopranu.

3ki tego nie miały. W Oberon 5 jest to poprawione.

Z tym że racja to kolumny które basem nie zabijają. Chcesz go więcej to ELAC B6.2

 

Witam wszystkich .Odświeżę temat  jeśli mogę .Po przeczytaniu tego mam zagwozdkę, Do tej pory miałem jbl lx 2 i amplitunery Denon .Teraz mam onkyo 9050 i postanowiłem zmienic kolumny na Elac B6.2.0 .Pierwsze podlączenie ,porażka w stosunku do starych jbl. Jakieś komputerowe pierdziawki? Potem (po wygrzewaniu lub przyzwyczajaniu się do innego ) może trochę lepiej ale to nie to . 30 letnia Jbl  brzmi przy tej pierdziawce jak podłogówka jest swoboda ,dynamika i uderzenie ...A Elac  ma przestrzeń ,powietrze ...  więcej informacji ale bez polotu. 

Myślałem o zamianie na Dali Zensor, Oberon  3 a tu  taki wpis że B6,2 ma większy bas .Coś co ma kartonowy twardy i pudełkowaty bas ma lepszy bas od Dali .No właśnie? W jakim kierunku iść? Czy są jakieś kolumny do 2 tyś które wniosą trochę potęgi i przestrzeni do dżwięku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Dziękuje za zainteresowanie .Obawiam się że Onkyo może sobie nie poradzić z tymi kolumnami. Czytałem na forach że potrzebują dobrej elektroniki .Poza tym cena przewyższa budżet. Jeśli mogę dopowiedzieć to słucham rocka ,pop, muzyki elektronicznej w pokoju ok.18 m2.Kolumny niestety na szafce tv obok telewizora .Co do ustawienia Elac mimo bass refleks z przodu są trudne do ustawienia (może tylko u mnie) i podatne niemal tak samo jak jbl z tylnym BR. Było ustawienie gdzie grały akceptowalnie (może przesadziłem z tymi pierdziawkami -) ale niestety nie wchodzi ono w grę ,zostaje tylko szafka.

Mam możliwość zwrotu Elaców i zastanawiam się nad :

Dali zensor ,oberon 3 (jednak w tym wątku wychodzi na to że Elac ma większy  bas którego mnie brakuje, no może jest za twardy i jakiś kartonowy)

Cabasse Antiqua 170

Castle K2

Heco Aurora 300

Borea 03 

Lub jakieś inne propozycje nowe ,używane  ok. 2 tyś zł . Zależy mi na dużym dżwięku z przestrzenią ,miękim szybkim basie i raczej wycofanymi wokalami a przynajmniej nie krzykliwymi .Takie połączenie Jbl z Elac  z bardziej kontrolowanym basem bo jbl potrafi zawarczeć przy wąskim rozstawieniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jack72 napisał:

Czy są jakieś kolumny do 2 tyś które wniosą trochę potęgi i przestrzeni do dżwięku?

Polk Audio Signature S20E

Q Acoustics 3030i

Ze wskazaniem na te pierwsze.

1 godzinę temu, jack72 napisał:

Zależy mi na dużym dżwięku z przestrzenią ,miękim szybkim basie i raczej wycofanymi wokalami a przynajmniej nie krzykliwymi .

To trudne do osiągnięcia, aby bas był miękki i szybki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, J4Z napisał:

Z prorokowaniem byłbym ostrożny. Nie chcę się czepiać, ale od poziomu zadowolenia,  oprócz gustu w który mogą R300 się nie wpasować, zależy bardzo dużo innych czynników. 

Zgadza się 👍 wrzuciłem bo warte rozważenia i wiem że zadowolony był, ale niekoniecznie muszą trafić w gusta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lysyrafal napisał:

 

To trudne do osiągnięcia, aby bas był miękki i szybki.

 Pewnie tak zwłaszcza w tej cenie .Jbl mają taki bas w niektórych lżej zrealizowanych nagraniach ,szybki sprężysty z jakąś potęgą .Przy bardziej ubasowionych czasem warczy spowalnia i ciągnie się długo. Elac mają taki dziwny  bas  niby jest  twardszy ale bez uderzenia jak się pojawi miękki to jak z pudełka. Generalnie przy tej samej skuteczności 87dB grają ciszej i jakby coś je blokowało .Pewnie gdybym je nie porównał bezpośrednio to może byłoby ok.  Ale jedno się poprawiło(średnica przestrzeń )drugie wręcz przeciwnie .

Do tych KEF trzeba porządny  wzmak a nie Onkyo 9050 -)

1 godzinę temu, River napisał:

Bierz R300 będziesz mega zadowolony. Cała reszta kolumn zaproponowana w tym temacie jest z najniższej półki.

Kef R300 to inna liga. Przerobiłem większość kolumn o których napisano w temacie szkoda czasu, lepiej uczyć się na błędach innych. Szczerze polecam R300.

Do tych KEF trzeba porządny  wzmak a nie Onkyo 9050 -)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jack72 napisał:

Do tych KEF trzeba porządny  wzmak a nie Onkyo 9050 -)

To akurat tak nie do końca działa 😉

Najważniejsze zgranie, ale zazwyczaj lepsze kolumny będą lepiej grały z każdym wzmacniaczem... chyba że ewidentnie są jakieś 2 omowe potwory do których musi być coś dedykowanego. 

Cena jest zazwyczaj wskaźnikiem, ale nigdy wyznacznikiem jakości dźwięku, więc różnie bywa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jack72 napisał:

Elac mają taki dziwny  bas  niby jest  twardszy ale bez uderzenia jak się pojawi miękki to jak z pudełka. Generalnie przy tej samej skuteczności 87dB grają ciszej i jakby coś je blokowało .

Podana skuteczność ( impedancja na pewno też ) jest parametrem katalogowym i niewiele ma to wspólnego z rzeczywistością.

3 godziny temu, jack72 napisał:

Mam możliwość zwrotu Elaców

Myślę, że to dobry kierunek działań i poszukanie innych kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kef q350 - najlepszy bas z podstawkowych jakie miałem, brzmienie ciepłe , świetna scena ale za to dialogi lekko przebasowione. . Elac ub52 najczystsze brzmienie , bas punktowy twardy , swietne wokale ,. Klipsch rp-600m  swietne brzmienie , wysokie wokale , bas tez jest - jasne wyrazne brzmienie.  Wszystkie miałem na tym samym sprzęcie , obok siebie :) kazde polecam , zalezy czego oczekujemy. Jako głośniki do tv odrzuciłbym kefy ze względu na braki w czystości dialogów 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, robotnik napisał:

Kompletnie nie rozumiem kto kupuje te zrznzory. Miałem okazję słuchać i naprawdę słabo grało. Oberony dużo lepiej jak ktoś już koniecznie chce dali ... Kefy klipsche elaci wszystko w tej półce cenowej jest lepsze 

 

56 minut temu, J4Z napisał:

Ja za to kompletnie nie rozumiem ludzi takich jak ty. Którzy myślą że ich zdanie jest jedyne słuszne. 

Dokładnie. Słuchałem i zensorów i oberonów. No i mi dla odmiany o wiele bardziej przypadły do gustu ... zensory. Co nie znaczy, że będę narzucał komuś moje zdanie. Mogę jedynie zasugerować, że zensory (3) grały wg mnie równiejszym dźwiękiem niż oberony (3), które dużo większy nacisk kładły na dolny zakres. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Mam jeszcze pytanie odnośnie Monitor Audio  rs 1. Polecił mi je kolega niestety dzieli nas 500 km (odsłuch niemożliwy) on słucha je ze wzmacniaczem Nad. Znalazłem używane i byłby to zakup w ciemno. Czy z Onkyo 9050 dadzą one duży przestrzenny dżwięk ze sprężystym basem i wycofanymi wokalami .Generalnie lubię jaśniejsze brzmienie ale nie lubię krzykliwych wokali. Wiem że są to małe monitory ale kolega twierdzi że to u niego gra nawet fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...