Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 4000zł


Seiya

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów i proszę o pomoc przy wyborze pierwszego poważniejszego zestawu stereo do domu.

 

Kwota: do 4000zł za wzmacniacz + głośniki podstawkowe.

Interesuje mnie sprzęt nowy do salonu z aneksem kuchennym (jak na fotce) ok 25m2. Salon jest otwarty na resztę mieszkania.

IMG_20210323_081929.thumb.jpg.54d4c8079bd74eee96675464eda53c9b.jpg

Nie planuję rozbudowy zestawu (przynajmniej na dzień dzisiejszy ;)).

Zestaw ma służyć głównie do słuchania muzyki, ale będę chciał też podpiąć do niego TV (do którego jest podpięta konsola). Byłoby super jeśli dałoby się to zrobić po HDMI ARC, ale jego brak nie dyskwalifikuje wzmacniacza.

Muzykę będę głównie słuchał z Tidal-a (HiFi), więc wzmacniacz musi go obsługiwać. Ew. jeszcze po DNLA z NASa Synology.

 

Jeśli chodzi o preferencje muzyczne to słucham (albo raczej słuchamy wraz z żoną) głównie: muzyki klasycznej, popu, rocka i metalu (te ostatnie bardziej ja ;)). (Adele, Coldplay, Dean Martin, Michael Buble, Twenty One Pilots, System of a Down, Korn, Godsmack, Disturbed, The Cranberries, Red Hot Chilli Peppers, Perl Jam, Muse, Imagine Dragons, David Bowie). 

 

Ważne jest też dla mnie żeby zestaw grał dobrze przy niskiej głośności (żeby nie pobudzić dzieci).

 

Z sensownego audio do którego będę porównywał i które mi odpowiadają posiadam jedynie słuchawki AKG K550 Mk2 + NuForce uDAC-3 oraz Bowers & Wilkins P7 Wireless. Miałem okazję też przesłuchać Audio Pro A26 i mimo że grały dosyć ładnie i czysto, to jednak czegoś mi w nich brakowało - grały jakoś tak sucho.

 

Z tego co udało mi się ustalić przeglądając forum, to polecacie w tych kwotach głównie wzmacniacze: Yamaha R-N602, Yamaha WXA-50 (nie ukrywam że tutaj nęci mnie jej rozmiar), NAD 338, Denon DRA-800H, Onkyo TX-8270.

Z głośników to póki co mogę jedynie pod względem wyglądu wymienić które mi się podobają: Q Acoustics QA 3020, Kef Q350, Indiana Line Nota 260X, Heco Aurora 300 (w zasadzie to ograniczam się do koloru czarnego).

 

Pytanie co z czym najlepiej łączyć i gdzie w pierwszej kolejności najlepiej udać się na odsłuch w okolicach Krakowa (poza własnym domem)? Co będzie pasowało najbardziej do wymienionej muzyki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeśli pytasz o to czy nie masz problemów ze wzrokiem, to wydaje się że wszystko jest OK 😛 Dobrze widzisz i mało tego od 5 lat nie miałem z tego powodu żadnego problemu. Chcę tam wcisnąć kolumny. Na bałagan nie patrzcie, te rzeczy leżą tam tylko chwilowo, po przemeblowaniu. Muszę znaleźć dla nich lepsze miejsce. Na tej półce docelowo zostanie tylko konsola, kolumny i wzmacniacz. No i może parę fotek w ramkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlewu niestety nie przesunę, TV też nie. Jest jak jest. Kolumny nie muszą grać na swoim poziomie, wystarczy że zagrają na poziomie który zadowoli słuchacza 😉

 

Mogłem wrzucić rzut pomieszczenia a nie fotkę, to byście się tak nie czepiali tego zlewu 😆

Edytowano przez Seiya
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nagłośnisz takim małym sprzętem takiej powierzchni.

Przepraszam ale układ TV był totalnie nie przemyslany pod przyszłe audio.

Obawiam sięże jedynąopcją w miare sensowną w Twoim przypadku będzie Sonos ze swoją udaną belką oraz do kompletu SUB. Kwota wyższa. Ale prawdę mówiać wolał bym dozbierać niż kupować na siłe teraz.

8 minut temu, zabro napisał:

Słychać bedziesz z kanapy? Przydała by się jeszcze informacja ile metrów z kanapy masz do tv. Na zdjęciu wydaje się, że sporo, więc podstawkowe mogą nie dać rady.

Absolutni nie dadzą rady. Nie te wymienione!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zabro napisał:

Słychać bedziesz z kanapy? Przydała by się jeszcze informacja ile metrów z kanapy masz do tv. Na zdjęciu wydaje się, że sporo, więc podstawkowe mogą nie dać rady.

Tak, zazwyczaj z kanapy, która jest 4m od szafki pod TV, ale czasem też siedząc przy stole który widać na zdjęciu.

 

Na tą chwilę muzyki słucham z czegoś takiego, więc nie straszcie że nie dadzą rady :P A tak poważnie, to co to znaczy że nie dadzą rady? Dźwięk nie będzie brzmiał przestrzennie/stereofonicznie? Bo o głośność się raczej nie martwię, nie zamierzam urządzać imprez i nie planuję słuchać muzyki jakoś specjalnie głośno.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Przepraszam ale układ TV był totalnie nie przemyslany pod przyszłe audio.

To fakt, nie był.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Obawiam sięże jedynąopcją w miare sensowną w Twoim przypadku będzie Sonos ze swoją udaną belką oraz do kompletu SUB. Kwota wyższa. Ale prawdę mówiać wolał bym dozbierać niż kupować na siłe teraz.

Absolutni nie dadzą rady. Nie te wymienione!

Piotr

O którego Sonosa chodzi? Szczerze powiedziawszy to nie chciałbym wydawać więcej niż te 4k zł na zestaw audio. Będziesz w stanie zaproponować coś innego?

Edytowano przez Seiya
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @lysyrafal, przewertowałem już ten temat wzdłóż i wszerz jakiś czas temu stąd m.in. ten WXA-50 znalazł się na mojej liście. Z małych wzmacniaczy które wydały mi się ciekawe z tej listy to jeszcze Argon Audio SA1.

Ale z tego co pisze @S4Home, to problem większy jest z kolumnami niż ze wzmacniaczem :(

Edytowano przez Seiya
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Powierzchnia do nagłośnienia jest duża. Jeśli miałoby stanąć na monitory to polecam zestaw Yamaha RN602 + Q Acoustic 3030i. Uzyskasz brzmienie dynamiczne z dociążoną średnicą oraz czystą ale nie nachalną górę. 
Jeśli opcje sieciowe nie są wymogiem koniecznym to możesz zwrócić uwagę na Topping MX3 w połączeniu z potężniej brzmiącymi monitorami takimi jak Pylon Audio Diamond Monitor.  Toppinga zawsze z czasem będziesz mógł wymienić na mocniejszy wzmacniacz. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, w końcu jakieś konkrety. Ten pierwszy zestaw który polecasz jest interesujący. Osłuch gdzie by miał się odbywać? Bo dalej niż 1h od Krakowa nie chciałbym się wybierać.

 

Jeśli chodzi o drugi zestaw, to te kolumny prawie dotykały by TV u mnie, wolałbym jednak żeby miały poniżej 40cm wysokości.

 

BTW, czy monitor = kolumna podstawkowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, jeśli efekt faktycznie będzie mnie nie zadowalał to może ostatecznie zdecyduje się na remont, bo zwykłego przemeblowania tutaj nie da się zrobić. Ew. zmiana mieszkania 😉

 

Czy w takim wypadku da się coś polecić? Cokolwiek co Waszym zdaniem warto byłoby odsłuchać na początek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2021 o 16:50, Seiya napisał:

Z małych wzmacniaczy które wydały mi się ciekawe z tej listy to jeszcze Argon Audio SA1.

Warto posłuchać tego wzmacniacza w zakładanym przez Ciebie budżecie na całość. Kolumny to np. Q Acoustics 3030i lub Polk Audio S20E oraz Monitor Audio Bronze 100

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...