Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 4000zł


Seiya

Recommended Posts

Tak na marginesie, miałem okazję wczoraj odsłuchać Monitor Audio Bronze 100, Kef Q350 oraz Dali Oberon 3 ze wzmacniaczami Yamaha 803 (602 niestety nie mieli) i Cambridge Audio (nie pamiętam niestety modelu). Monitor Audio Bronze 100 najmniej mi odpowiadały. W Dali podobał mi się dół pasma, ale pozostałe partie już trochę mniej. Kef spozycjonowałbym pośrodku, ogólnie brzmienie z nich bardzo mi się podobało, brakowało mi jedynie nieco bardziej mięsistego basu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witaj

Przy modelu RN602 można zostać. Brzmi naszym zdaniem ciekawiej a niż WXA50, ale do tego można dobrać ciekawe jak na swoją cenę Indianę Line Tesi 261

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/yamaha-r-n602-indiana-line-tesi-261.html

Do tego dobre przewody i dostaniesz dość równy, ocieplony i zaokrąglony dźwięk. Zapraszamy Cię na prezentację!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2021 o 23:10, Seiya napisał:

Czy ktoś jeszcze jest w stanie polecić jakieś kolumny podstawkowe nadające się na ten metraż?

Podjedź. Posłuchamy.

Nikt ci nie powie czy dany sprzęt będzie u ciebie za słaby czy za mocny. 

Właśnie od tego jest wypożyczenie 

Nawet jeśli po to aby przekonać cię to gruntownego przemeblowania!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Seiya napisał:

Tak na marginesie, miałem okazję wczoraj odsłuchać Monitor Audio Bronze 100, Kef Q350 oraz Dali Oberon 3 ze wzmacniaczami Yamaha 803 (602 niestety nie mieli) i Cambridge Audio (nie pamiętam niestety modelu). Monitor Audio Bronze 100 najmniej mi odpowiadały. W Dali podobał mi się dół pasma, ale pozostałe partie już trochę mniej. Kef spozycjonowałbym pośrodku, ogólnie brzmienie z nich bardzo mi się podobało, brakowało mi jedynie nieco bardziej mięsistego basu.

Czyli udało się zrobić już jeden odsłuch i tutaj od razu zaznaczę, że musisz brać poprawkę iż te sprzęty zagrają inaczej u Ciebie w domu. Nie chcę tu powiedzieć, że nie warto tego robić ale trzeba mieć na uwadze inne warunki akustyczne. Samo połączenie Yamaha z Monitor Audio nie jest polecane, ale ja np. takie mam i mi odpowiada, oczywiście wybrane drogą selekcji. Swoją drogą Monitor Audio z Cambridge to też jest dość specyficzne brzmienie, także jw. napisałeś to ewidentnie nie są kolumny dla Ciebie. Mając na uwadze co odsłuchałeś to posłuchaj jeszcze np. Elac Debut 2.0 B6.2 lub Elac Debut Reference B6. Niektóre zestawienia, które odsłuchiwałeś sporo przekraczają zakładany budżet czy coś się w tej kwestii zmieniło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to na uwadze, po prostu chciałem początkowo wiedzieć czy coś na tym etapie mogę już wyeliminować. Nie chciałbym pożyczać 10 konfiguracji do domu.

Z budżetem niewiele się zmieniło, to co odsłuchiwałem da się dostać w granicach 4000-4200 zł za zestaw wzmacniacz + kolumny (z poprawką na to że Yamaha miała być R-N602 a nie 803, z tym że tam po prostu nie mieli tego niższego modelu). Mam nadzieję że w kolejnym salonie uda się coś więcej odsłuchać. Ten Elac jest na mojej krótkiej liście też, wraz z Indiana Line Tesi 261, Polk Audio S20E, Q Acoustic 3030i, Heco Aurora 300.

Będę dawał znać jak uda się coś z tego przesłuchać, ale to już pewnie po świętach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lysyrafal napisał:

zaznaczę, że musisz brać poprawkę iż te sprzęty zagrają inaczej u Ciebie w domu.

Prawda natomiast ma szanse przesłuchać większą liczbę zestawów. Wytypowaną jedynkę najlepiej wypożyczyć do domu, i wtedy sprawdzić czy spisze się tak samo dobrze w domowej akustyce.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dokładnie jest plan. Zawęzić to do 1-2 zestawów i wtedy wypożyczyć. Mam nadzieję też że dzięki tym odsłuchom będę w stanie lepiej przekazać czego sam oczekuję i może wtedy też będzie łatwiej coś jeszcze doradzić.

Edytowano przez Seiya
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wracam po kolejnych odsłuchach. Tym razem WXA-50 + Triangle Boreo BR03 / KEF Q350 / Klipsch RP-600M. Wszystkie te głośniki początkowo odsłuchiwałem na Vincent SV-237MK, na szczęście udało się pana sprzedawcę namówić na coś co mieści się w miarę w moim budżecie.

Ogólnie rzecz biorąc to zdecydowanie najbardziej z tej trójki podobało mi się brzmienie głośników Klipsch, przy czym one wykraczają trochę ponad założony budżet, ale rozważam ew. dołożenie do nich.

 

Pytanie do Was czy NAD 338 (nad którym się teraz też zastanawiam za sprawą wbudowanego Chromecasta) będzie się brzmieniowo bardzo różnił od tego WXA-50?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Seiya napisał:

Wracam po kolejnych odsłuchach. Tym razem WXA-50 + Triangle Boreo BR03 / KEF Q350 / Klipsch RP-600M. Wszystkie te głośniki początkowo odsłuchiwałem na Vincent SV-237MK, na szczęście udało się pana sprzedawcę namówić na coś co mieści się w miarę w moim budżecie.

Jesteś w stanie coś więcej powiedzieć o tym WXA-50? Sam stoję przed wyborem małego gabarytowo wzmacniacza+niewielkich kolumn/monitorów lub olać wszystko i kupić audio pro a36. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audiozaraza napisał:

Jesteś w stanie coś więcej powiedzieć o tym WXA-50? Sam stoję przed wyborem małego gabarytowo wzmacniacza+niewielkich kolumn/monitorów lub olać wszystko i kupić audio pro a36. 

Podpinam się pod pytanie. Wątek mnie dość zainteresował, sam przemyśle kupno pewnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Seiya napisał:

Ogólnie rzecz biorąc to zdecydowanie najbardziej z tej trójki podobało mi się brzmienie głośników Klipsch, przy czym one wykraczają trochę ponad założony budżet, ale rozważam ew. dołożenie do nich.

Warto dołożyć do kolumn jak ich brzmienie przypadło Ci do gustu, a najlepiej podzwonić po sklepach lub napisać o wycenę będzie taniej.

https://kino-domowe.pl/klipsch-rp-600m-czarny-p-2493.html

https://allegro.pl/oferta/kolumny-klipsch-rp-600m-100w-orzech-nowe-10609339741

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal Dzięki za namiary. Napisałem maila z prośbą o wycenę.

 

Jeśli chodzi o pytania dotyczące WXA-50, to musicie mi wybaczyć ale ciężko mi to z czymś porównywać, bo w tym samym pomieszczeniu i z tymi samymi kolumnami miałem okazję posłuchać tylko tego Vincenta który jest ze 3x droższy i jakby nie patrzeć to brzmi faktycznie lepiej. Natomiast mi ten WXA-50 na tyle odpowiadał, że po paru minutach odsłuchu zapomniałem o tym jak brzmiały te kolumny z droższym sprzętem i po prostu cieszyłem się muzyką. Dla mnie na tą chwilę jest to sprzęt który powinien mi wystarczyć brzmieniowo i mieści się w miarę w założonym budżecie. Natomiast mając okazję posłuchać czegoś lepszego, nie wykluczam że za jakiś - mam nadzieję dłuższy - czas, zainteresuję się czymś lepszym.

 

Powtarzam przy okazji swoje pytanie - czy jest ktoś w stanie powiedzieć coś o różnicach w brzmieniu pomiędzy NAD C338 a Yamaha WXA-50?

Edytowano przez Seiya
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2021 o 15:18, Seiya napisał:

Jeśli będę miał gdzie, to posłucham. Pytanie czy on nie będzie za słaby?

Argon Audio SA1 nie będzie za słaby. Poza tym nawet kolumny Elac b5.2 nie będą za słabe. Nie daj sobie wmówić takich bzdur. Zakładam, że w bloku nie łupiesz sąsiadom swoją muzą. 

Za słaby to jest maluch do przyczepy, choć niektórzy też się pewnie nie zgodzą :)

Edytowano przez petroff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Seiya napisał:

Powtarzam przy okazji swoje pytanie - czy jest ktoś w stanie powiedzieć coś o różnicach w brzmieniu pomiędzy NAD C338 a Yamaha WXA-50?

W tej cenie lepszym wyborem będzie Harman Kardon Citation Amp. Jest wydajniejszy od w/w wzmacniaczy oraz ma wejście HDMI ARC może się przydać.

Poniżej wrzucam jeszcze kilka recenzji, testów na temat Audio Argon SA1. W jednym z nich pisze, że jest odpowiednikiem NAD C338, a kosztuje dużo mniej.

https://6moons.com/audioreview_articles/argon/

https://www.ljudochbild.se/test/hi-fi-2/argon-sa1/

https://argonaudio.com/products/sa1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem prawie na finiszu jeśli chodzi o wybieranie, bo tak jeździć słuchać i rozważać to mógłbym jeszcze przez pół roku pewnie. Czas na głębsze rozmyślania zostawiam sobie na przyszłość jak już będę miał coś w domu i uznam że ew. coś trzeba zmienić. Testy przeglądnę z ciekawości, dzięki!

 

W tej chwili się zastanawiam tylko czy lepiej wziąć WXA-50 + Klipsch RP-600M czy NAD C338 + KEF Q350 (ten drugi 200zł taniej). Ze względu na dostępność mogę wybierać jedynie pomiędzy tymi zestawami, inaczej pewnie bym się zdecydował na NAD + Klipsch, ale albo jednego albo drugiego nie mają w salonach. A na NADa teraz nie wiadomo ile trzeba będzie czekać (info od dystrybutora).

 

Edytowano przez Seiya
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...