Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 4000zł


Seiya

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Seiya Nie przejmuj się tym, pytaj o kable bo ja nie mam z tym problemu. Powiem tak, że lepiej zastosować grubszy przewód niż cieńszy w tym konkretnym przypadku. Chociaż tutaj te o przekroju 6mm² mogą się rzeczywiście nie zmieścić a te 4mm² powinny być w sam raz. Chodzi o to, że będziesz miał wtedy solidniejszą podstawę basową a całe brzmienie nie będzie przesunięte w wyższe rejestry które mogą męczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Seiya napisał:

Też się składniam ku zestawowi z Klipsch, tym bardziej że całkiem dobrą wycenę otrzymałem.

Kabli nie mam wybranych. Coś polecasz? Myślę nad gołymi przewodami, nie planuję ich przepinać. Plus jakiś optyczny pod TV.

Gdybyś nie mógł spać, że kupiłeś za cienki, albo po prostu postanowisz mieć gruby kabel, żeby było widać, wiesz, że to nie jakiś tam drucik ;), to zawsze możesz kupić BITNER LP0205 POLSKI kabel głośnikowy 2x4 Cu OFC :) Serio.

Bardzo dobry bardzo tani kabel. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Seiya napisał:

bo tak jeździć słuchać i rozważać to mógłbym jeszcze przez pół roku pewnie.

Skoro ograniczyłeś swój wybór do dwóch kolumn, to chyba nie potrwa to pół roku. A wybrałeś tak skrajnie różnie grające produkty, że ja jednak na Twoim miejscu podjechałbym/wypożyczył i posłuchał, które będą bliżej Twoim preferencjom. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, petroff napisał:

Gdybyś nie mógł spać, że kupiłeś za cienki, albo po prostu postanowisz mieć gruby kabel, żeby było widać, wiesz, że to nie jakiś tam drucik ;), to zawsze możesz kupić BITNER LP0205 POLSKI kabel głośnikowy 2x4 Cu OFC :) Serio.

Bardzo dobry bardzo tani kabel. Pozdrawiam

Dzięki za info. Jak nie będę mógł spać z tego powodu to będę szukał tego posta :D

 

41 minut temu, Markcox napisał:

Skoro ograniczyłeś swój wybór do dwóch kolumn, to chyba nie potrwa to pół roku. A wybrałeś tak skrajnie różnie grające produkty, że ja jednak na Twoim miejscu podjechałbym/wypożyczył i posłuchał, które będą bliżej Twoim preferencjom. 

Fakt one różnią się tym że KEFy bardziej eksponują środek pasma, ale też mają dla mnie taki klarowny dźwięk który lubię. Nie wiem czy odpowiednio dobieram słowa, ale mam nadzieję że zrozumiecie o co mi chodzi. Przy czym tak jak pisałem, Klipsch podchodzą mi najbardziej z tych głośników które miałem okazję przesłuchać, KEF na drugim miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, słuchałem obydwu. KEFów w sumie z 4 wzmacniaczami. Wiem że brzmią inaczej, może nawet znacznie się różnią. Ale czy to znaczy że nie mogę mi się podobać jedne i drugie? No chyba mogą. Najchętniej wziąłbym te i te i się przełączał co jakiś czas 😉

 

Z tym pół roku chodziło mi o to, że sprzętu audio jest dużo, można wymyślać przeróżne konfiguracje. Przy czym w tej chwili ciężko jest odsłuchać większej ilości sprzętu w jednym miejscu, bo wszędzie są jakieś braki. Nie wiem czy to wina pandemii, problemów z logistyką, czy z dostępnością części do produkcji sprzętu. Pewnie po trochę wszystkiego, ale tak to wygląda teraz. Przynajmniej w tych salonach które udało mi się odwiedzić.

 

 

Tak czy inaczej zestaw Klipsch + WXA-50 stoi już u mnie i czeka na odsłuchy w moich czterech ścianach. Dzięki wszystkim za pomocne rady. To na pewno nie jest jeszcze mój ostatni post na tym forum 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostałem źle zrozumiany. Słuchałeś obu konstrukcji i jak sam zauważyłeś, różnice między nimi występują dość znaczne.

Więc raczej nikt nie podjąłby się doradzenia, w który system z tych dwóch (tak skrajnie brzmiących) można pójść, gdzie "poszukiwacz" nie słyszał wcześniej żadnego z nich. W Twoim wypadku ta kwestia została wykluczona ;) dlatego wycofałem się z wcześniejszej teorii. 

18 minut temu, Seiya napisał:

Ale czy to znaczy że nie mogę mi się podobać jedne i drugie? No chyba mogą.

Mogą. I sam jestem tego przykładem, mimo, iż preferuję raczej jaśniejszą stronę grania, muszę przyznać, że KEFy miały w sobie coś, co przykuwało uwagę.

Więc niech wybór cieszy ucho jak najdłużej - o to chodzi w tej całej zabawie ;) Oczywiście daj znać o swoich wrażeniach z obcowania ze swoim wyborem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie i jedne i drugie kolumny. Mi osobiście bardziej do gustu przypadły KEFy ale mam kolegę, który gra na tych Klipschach i jest mega zadowolony. Do pewnych gatunków te kolumny nadają się idealnie i jeśli ktoś słucha elektroniki, hip hopu czy też współczesnego, ogólnie rozumianego popu, to te kolumny będą świetnym wyborem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co z odsłuchu głośników w domu jestem zadowolony i utwierdza mnie to w przekonaniu że wybrałem dobrze. Akustykę w pokoju mam faktycznie gorszą niż w profesjonalnie wyciszonych pomieszczeniach w salonach i to słychać. Ale... bas gra całkiem przyjemnie, siedząc na sofie (~4m od głośników) słychać ciągle stereofonię, co prawda nie tak dobrze jak z fotela oddalonego o 1,5-2m od głośników, ale nie jest tak źle jak się spodziewałem że może być ;) W końcu coś (poza słuchawkami) gra u mnie w domu tak jak bym sobie tego życzył. Podsumowując, na chwilę obecną z zakupu jestem bardzo zadowolony. Oczywiście nie znaczy to że nie może być lepiej ;) Forum nie opuszczam i pewnie przyjdzie czas, że zechce się czegoś więcej... ale póki co cieszę się tym co mam!

 

 

IMG_20210417_184751.jpg

Edytowano przez Seiya
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Seiya napisał:

Póki co z odsłuchu głośników w domu jestem zadowolony i utwierdza mnie to w przekonaniu że wybrałem dobrze. Akustykę w pokoju mam faktycznie gorszą niż w profesjonalnie wyciszonych pomieszczeniach w salonach i to słychać. Ale... bas gra całkiem przyjemnie, siedząc na sofie (~4m od głośników) słychać ciągle stereofonię, co prawda nie tak dobrze jak z fotela oddalonego o 1,5-2m od głośników, ale nie jest tak źle jak się spodziewałem że może być ;) W końcu coś (poza słuchawkami) gra u mnie w domu tak jak bym sobie tego życzył. Podsumowując, na chwilę obecną z zakupu jestem bardzo zadowolony. Oczywiście nie znaczy to że nie może być lepiej ;) Forum nie opuszczam i pewnie przyjdzie czas, że zechce się czegoś więcej... ale póki co cieszę się tym co mam!

 

 

IMG_20210417_184751.jpg

Piękny zestaw, wizualnie prezentuje się znakomicie, a jeśli jeszcze gra tak jak powinien to super! Ja przy podobnych dylematach i ilości miejsca na stereo zamówilem audio pro a26 i jutro już będę wiedział czy podjąłem dobrą decyzję:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez moment Yamahe WXA-50 grająca z KEF’ami R100. Nie dała rady. Niska impedancja jak i czułość kolumn dały się we znaki. 
Z Klipschami to co innego, czułość mocno ponad 90 dB, to może grać ładnie. Chociaż przy takim rozkładzie salonu, to nie wiem czy nie lepiej byłoby mieć klika Sonos One porozstawianych tu i tam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą to te Klipsch dosyć łatwo się napędza i muszę to potwierdzić. Na głośność nie narzekam, ale nie dobijałem póki co nawet blisko maxa. Co ważniejsze dla mnie, nawet gdy grają cicho to wszystko brzmi ładnie. A póki co, przy małych dzieciach w domu, to niestety wieczorami kiedy się śpią mam najczęściej okazję czegoś słuchać. Natomiast bardziej angażująco grają przy trochę wyższej głośności, takiej przy której już jest w miarę głośno, ale jeszcze da się prowadzić rozmowę bez podnoszenia głosu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...