Skocz do zawartości

Wzmacniacz + kolumny do TV do około 2500 zł


mikciuk

Recommended Posts

Cześć, może ktoś z Was będzie w stanie mi coś doradzić. Szukam wzmacniacza razem z kolumnami który służyłby przede wszystkim do słuchania muzyki z youtube i spotify  (z TV, telefon) oraz do oglądania netflixa i programów z telewizora. Pomieszczenie w którym znajdować się będzie sprzęt to salon z aneksem około 18m2. Budżet jaki łącznie chciałbym przeznaczyć to około 2500 zł. Zależy mi żeby kolumny były małe, najlepiej w kolorze czarnym, tak żeby można było je położyć na komodzie która znajduje się na TV, z tyłu ściana. Chciałbym nowy sprzęt chyba, że znajdzie się jakaś na prawdę godna polecenia "używka"  

Na jednej stronie polecono mi ten wzmacniacz - https://allegro.pl/oferta/yamaha-a-s301-wzmacniacz-stereo-silver-top-art-8298087164 zostaje około 1300 zł na kolumny. Chyba, że ktoś zasugerowałby inny zestaw do około 2500 zł. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mikciuk napisał:

Na jednej stronie polecono mi ten wzmacniacz - https://allegro.pl/oferta/yamaha-a-s301-wzmacniacz-stereo-silver-top-art-8298087164 zostaje około 1300 zł na kolumny. Chyba, że ktoś zasugerowałby inny zestaw do około 2500 zł. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

Myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie smsl q5 pro plus lepsze kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubad napisał:

Przesłuchaj elac debut 2.0 b6.2 są w kolorze czarnym z przednim bas reflexem. 

Tylko, że ponad dwie stówki ponad budżet z tego co widzę + do tego kable, nadajnik bluethoot, i pół tysia więcej wychodzi...chyba,że na prawdę warto. Słyszałem, opinię, że do 1500 zł to kolumny Polk audio s20e też są spoko rozwiązaniem.

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie smsl q5 pro plus lepsze kolumny. 

po Twoim wpisie poczytałem trochę o tym wzmacniaczu. Tu na forum jest mu poświęcony osobny wątek i widzę, że spoko opinie zbiera. Tylko nie mogę znaleźć nigdzie jak wypada jeśli chodzi o podłączenie go do tv, czy np programy z dekodera orange też będzie można odtwarzać przez niego(dźwięk), nadajnik bluethoot chyba można oddzielnie do niego zamontować...nie znam się i im więcej czytam na ten temat to więcej wątpliwości :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mikciuk napisał:

Tylko, że ponad dwie stówki ponad budżet z tego co widzę + do tego kable, nadajnik bluethoot, i pół tysia więcej wychodzi...chyba,że na prawdę warto. Słyszałem, opinię, że do 1500 zł to kolumny Polk audio s20e też są spoko rozwiązaniem.

W tej sytuacji możesz posłuchać wspomnianej przez nas Indiany Tesi 261 i tego droższego Elaca. Sądzę, że pomoże Ci w podjęciu decyzji. Gdyby zabrakło Ci budżetu, to przemyśl sobie propozycję rat, 10x0, 20x0, 30x0 lub 50x0% w naszych salonach Tophifi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Topping MX3 albo SMSL Q5 PRO + Poilk S20 albo właśnie ELAC B6.2 i gotowe :)

 

a w jaki sposób podłączyć takie coś do tv ? zwykły kabel optyczny  wystarczy ? i słyszałem, że są problemy przy podgłaśnianiu do ponad 70% przy tych małych wzmacniaczach 

Edytowano przez mikciuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zagranicznych źródłach polecają jeszcze 

Wharfedale Diamond 12.2

Emotiva Airmotiv B1+ 

JAMO C93 II - ciekawe jak ma się do nich wersja 1, którą można kupić już za 1100zł para

 

ktoś słuchał może Canton Gle 426?

aktualnie promo w MM https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kolumna-canton-gle-426-czarny-8 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mikciuk napisał:

i słyszałem, że są problemy przy podgłaśnianiu do ponad 70% przy tych małych wzmacniaczach 

Q5 na potencjometrze 25 jest już naprawdę głośno, jak chcesz sprzęt do łupania to pomyśl o czymś innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż Yamaha AS301 byłby Topping MX3 w połączeniu z lepszymi kolumnami. 

Jeśli chciałbyś postawić na większą muzykalność oraz zachować dynamikę to polecam Q Acoustic 3020i. 
Polk Audio S20e zapewnią Ci potężniejszą podstawę basową oraz bardziej szczegółową górę 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

W tej sytuacji możesz posłuchać wspomnianej przez nas Indiany Tesi 261 i tego droższego Elaca. Sądzę, że pomoże Ci w podjęciu decyzji. Gdyby zabrakło Ci budżetu, to przemyśl sobie propozycję rat, 10x0, 20x0, 30x0 lub 50x0% w naszych salonach Tophifi :)

Zdecydowanie uważam, że Tesi 261 to znakomite kolumny. Wiem bo używałem ich u znajomej - bardzo mi się spodobały, i chciałem je kupić dla siebie. Czy są one chociaż warte swojej ceny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal ziaomi napisał:

Zdecydowanie uważam, że Tesi 261 to znakomite kolumny. Wiem bo używałem ich u znajomej - bardzo mi się spodobały, i chciałem je kupić dla siebie. Czy są one chociaż warte swojej ceny?

Przepuszczam, że gdyby model Tesi 261 kosztował 1799 zł za parę, albo nawet 1999 zł to w dalszym ciągu byłby atrakcyjny pod względem dźwięku oraz jakości wykonania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mikciuk napisał:

a w jaki sposób podłączyć takie coś do tv ? zwykły kabel optyczny  wystarczy ? i słyszałem, że są problemy przy podgłaśnianiu do ponad 70% przy tych małych wzmacniaczach 

Kazdy wzmacniacz ma problem jesli dochodzisz do 70 procent jego mocy. Pokrętła są tak ustawione że powinno się grac do 50% (generalizuje)

Tak optykiem

11 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Przepuszczam, że gdyby model Tesi 261 kosztował 1799 zł za parę, albo nawet 1999 zł to w dalszym ciągu byłby atrakcyjny pod względem dźwięku oraz jakości wykonania :)

No nie bardzo. Marka sprowadzona do nas do Polski przez Rafko, jest praktycznie nieznana w reszce europy.

Są ok. Powiedział bym że na prawdę udane. Ale po prostu nie przesadzajmy :P

Piotr

13 godzin temu, michal ziaomi napisał:

Zdecydowanie uważam, że Tesi 261 to znakomite kolumny. Wiem bo używałem ich u znajomej - bardzo mi się spodobały, i chciałem je kupić dla siebie. Czy są one chociaż warte swojej ceny?

Tak 1400 złotych są warte.

Posłuchaj tez Heco Aurora 300

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Wam bardzo za te wszystkie rady. chyba wybiorę tak jak polecacie smsl q5 pro albo topping mx3 plus polk s20e poniewaz akurat te kolumny beda najbardziej pasowały do wnętrza. chciałbym tylko jeszcze zapytać czy ktos z Was jest w stanie powiedzieć ktory z tych wzmacniaczy ma lepszy bluetooth zeby puscic muzykę z telefonu lub słuchawek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:
13 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Przepuszczam, że gdyby model Tesi 261 kosztował 1799 zł za parę, albo nawet 1999 zł to w dalszym ciągu byłby atrakcyjny pod względem dźwięku oraz jakości wykonania :)

No nie bardzo. Marka sprowadzona do nas do Polski przez Rafko, jest praktycznie nieznana w reszce europy.

Są ok. Powiedział bym że na prawdę udane. Ale po prostu nie przesadzajmy :P

Piotr

Marka, to jest teraz pod naszymi skrzydłami kolego :) i od jakiegoś czasu zdobywa co raz większą popularność. Poprzedni dystrybutor miał za mała skalę...

W Europie jest już mocno rozprzestrzeniona i sądzę, że biegiem czasu będzie co raz "groźniejsza" dla reszty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 24.03.2021 o 20:07, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Przepuszczam, że gdyby model Tesi 261 kosztował 1799 zł za parę, albo nawet 1999 zł to w dalszym ciągu byłby atrakcyjny pod względem dźwięku oraz jakości wykonania :)

Absolutnie się zgadzam :) Bardzo niedoceniany sprzęt jak na swoją znakomitą cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 11.04.2021 o 21:45, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Liczymy na dalszy rozwój modeli i serii ze strony Indiany. Chyba co raz więcej użytkowników docenia ich potencjał za małe pieniądze:)

Tak, ja również na to liczę. Jestem ogólnie wielkim fanem Indiany i mam nadzieję, ze utrzymają swoją jakość na tle czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, michal ziaomi napisał:

Tak, ja również na to liczę. Jestem ogólnie wielkim fanem Indiany i mam nadzieję, ze utrzymają swoją jakość na tle czasu.

Krążą wstępne informację o rozwinięciu poszczególnych modeli. Jeżeli pandemia nas nie zatrzyma, to zapewne pod koniec roku ujrzymy koleje, ciekawe propozycje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 30.04.2021 o 18:03, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Krążą wstępne informację o rozwinięciu poszczególnych modeli. Jeżeli pandemia nas nie zatrzyma, to zapewne pod koniec roku ujrzymy koleje, ciekawe propozycje :)

Ekscytujące wieści! Będziecie mieli te nowe w salonie (jeżeli wyjdą oczywiście)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...