Skocz do zawartości

Proszę pilnie o pomoc BARDZO


Andrzej222

Recommended Posts

Witam, na start dziękuję wam za pomoc. ogólnie nastawiam się na oglądanie filmów

Kina domowe nie chcę

Wybór padł na hecoa aurora 1000 + sub 30 oraz amplituner stereo ( bo musi miec HDMI aby z tv sterować głośniością)  

Proszę mi powiedzieć, bo chcę jutro zamówić taki komplet rano, aby zrobić niespodziankę.

Jaki amplituner stero wybrać, myślałem nad denonem h800, ale podobno nie jest warty tych pieniedzy? czy to prawda.

zależy mi na dźwięku przestrzennym i takim pełnym, nie koniecznie ostrym, lubię bardziej dół niż górę , ale bez przesady.

Panowie, dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden amplituner z HDMI nie jest wart i nie gra na swoje pieniądze. Bo? Płacisz za HDMI.

Więc wracamy do pytania czy to chcesz czy nie?

Masz do wyboru tylko DRA 800 i Marantz NR 1200. Bo Onkyo 8270 i 8390 jest od pół roku niedostępny i na razie ich nie będzie.

Koniecznie chcesz HDMI to chyba ryzykował bym z Marantzem, bo on gra jaśniej od Denona a to przy tych duzych kolumnach będzie ważne.

Chcesz znacznie lepiej to Yamaha RN 803 i podłączasz optykiem. Głośność sterujesz osobno z pilota albo apki. Ale dzwiek masz znacznie lepszy.

Zapraszam po wyceny kompletu.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepiej ? bo widziałem w wielu tematach że polecaliście wraz z q21 ten amplituner do tych kolumn, tylko do 700 chyba., bo dla mnie istotną rzeczą jest sterowanie głośnością z poziomu pilota, czy ten ampli denona to gówno? czy po prostu gra trochę gorzej, ale dzwięk i tak będzie dobry.

Przed chwilą, Andrzej222 napisał:

Znacznie lepiej ? bo widziałem w wielu tematach że polecaliście wraz z q21 ten amplituner do tych kolumn, tylko do 700 chyba., bo dla mnie istotną rzeczą jest sterowanie głośnością z poziomu pilota, czy ten ampli denona to gówno? czy po prostu gra trochę gorzej, ale dzwięk i tak będzie dobry.

Ps ile gra gorzej? mniej więcej ile te hdmi w tym ampli kosztuje :)? czy jest na to jak gra np 500zł za drogi?

"

Witaj,

amplituner DRA-800H to bardzo dobre urządzenie, jest to bezpośrednia konkurencja urządzeń od Yamaha czy Onkyo. Dźwiękowo to lepsze urządzenie niż amplituner wielokanałowy. Tak więc spokojnie pozostałbym przy wybranym przez Ciebie amplitunerze Denon DRA-800H."

 

Tak q21 pisał kiedyś na tym forum, czytałem troszkę i zastanawiam się ile lepiej to gra 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma HDMI ARC więc jednym pilotem głośność obsłużysz, do tego wyjście na głośniki stereo, suba i apka z obsługą pewnie wszystkich serwisów. Wydaje mi się, że pod Twoje wymagania by pasował, ale zupełnie nie wiem jak porównać jakość dźwięku z Sonosa do zaproponowanych wyżej urządzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczniejszy charakter brzmienia to polecam zwrócić uwagę na Yamahę RN803d, która dodatkowo posiada bardziej dopracowaną aplikację względem Denona. Jest to bardzo częsty wybór jeśli chodzi o kolumny Heco Aurora 1000 czy 700. 
TV spokojnie połączysz kablem optycznym i z punktu widzenia jakości dźwięku przewód optyczny będzie lepszym rozwiązaniem niż HDMI. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co obawiać o połączenie kablem optycznym ,ja mam dwa zestawy w salonie wzmaka z Hdmi eArc ,a w sypialni ampli z łączem optycznym i powiem ci jeśli chodzi o sterowanie głośnością z tv(bo oba są połączone z tv ,by dzwięk szedł własnie przez nie)to lepiej sprawdza się ampli z wejściem optycznym.W obu masz możliwość skopiowania funkcji pilota tv.Prawda jest w sumie taka ,że i tak piloty zawsze leżą obok siebie i do podgłaszania tv i tak będziesz używał pilota od wzmaka czy ampli ,nawet jak będziesz mógł to robić pilotem tv.Na twoim miejscu wybierał bym pomiędzy Marantzem PM7000N(świetnie działa Heos i połączenie optykiem) ,Magnat MA780 lub Yamaha RN -803d.

Dodam jeszcze żeby to wszystko dobrze działało to wzmaka czy ampli musisz do internetu podpiąć kablem ,a możesz sterować fonem przez wifi w tej samej sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...