Skocz do zawartości

Gramofon do CXA80 + Dali Zensor 7


Recommended Posts

Dobry wieczór, posiadam wzmacniacz CXA 80 + Dali Zensor 7 i poszukuję jakiegoś gramofonu w kwocie do +/- 2k zł. Rzucił mi się w oczy gramofon marki Audio-Technica model AT-LP120X rozpoczynam przygodę z winylami także każda sugestia będzie mile widziana. Nie upieram się na nowe urządzenie, może być używane (generalnie chodzi o to aby zmieścić się +/- w 2k zł z zakupem + ewentualnym serwisem).

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebardzo wiem co ma do wyboru gramofonu ilość płyt ale chyba sprawdzić ich ceny to nie problem. Jak mnie przerośnie finansowo to hobby to pojawi sie na rynku tani sprzęt (nowy lub po serwisie) w okazyjnej cenie. Dziękuję za troskę o stan moich finansów, na finanse nie narzekam daje rade.  

Edytowano przez Wyrzyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja integra nie posiada przedwzmacniacza gramofonowego , możesz kupić gramofon z już wbudowanym lub zewnętrzny. od razu powiem , że nie jestem fanem takich wynalazków jak to coś z USB z Twojej propozycji.

Z gramofonów na jakie zwróciłbym uwagę to :

https://allegro.pl/oferta/jvc-victor-jl-a3-unikatowy-gramofov-vintage-10509847485

https://allegro.pl/oferta/gramofon-dual-tt2000-gold-po-serwisie-sliczny-10493177064

https://allegrolokalnie.pl/oferta/technics-sl-1500

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wyrzyk napisał:

Niebardzo wiem co ma do wyboru gramofonu ilość płyt ale chyba sprawdzić ich ceny to nie problem. Jak mnie przerośnie finansowo to hobby to pojawi sie na rynku tani sprzęt (nowy lub po serwisie) w okazyjnej cenie. Dziękuję za troskę o stan moich finansów, na finanse nie narzekam daje rade.  

Cześć, raczej z troski o świadomy zakup ;) Po prostu byś wziął pod uwagę, że to zajmujące hobby. Poza płytami, które (czesto, ale nie zawsze) brzmią lepiej z epoki i trzeba szukać używek w dobrym stanie, dochodzi pielęgnacja płyt, szczoteczki, wymiana wkladek, kalibracja itd. 

Niemniej polecam :)

Z nowych spójrz na Rega plener 1. Warto jednak pomyśleć o sprzęcie używanym. Najlepiej już teraz znaleźć model który ma możliwość wymiany wkladek, z 1/2 calowym headshell.

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dotarłem do informacji że wszelkie reedycje nie do końca są udane, dlatego staram się w tej chwili kupować (dzięki uprzejmości jednego z użytkowników niniejszego forum) płyty z pierwszych wydań ... możne niezbyt atrakcyjnego gatunku muzyki z punktu widzenia audiofilskiego ale z sentymentu do zespołu. Co do czasu i "upierdliwości" procesu słuchania winyli tak właśnie może to być problemem i tego sie trochę obawiam. Ale zapytanie odnośnie sprzętu chyba jest na miejscu ... wkońcu od tego sa wszelakie fora. 

Edytowano przez Wyrzyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Wyrzyk napisał:

Ale zapytanie odnośnie sprzętu chyba jest na miejscu ... wkońcu od tego sa wszelakie fora. 

No ba! 

33 minuty temu, Wyrzyk napisał:

... możne niezbyt atrakcyjnego gatunku muzyki z punktu widzenia audiofilskiego ale z sentymentu do zespołu.

Bez przesady. To ma Tobie sprawiać radość. 

34 minuty temu, Wyrzyk napisał:

Co do czasu i "upierdliwości" procesu słuchania winyli tak właśnie może to być problemem i tego sie trochę obawiam.

Sam się przekonasz. Rzeczywiście wkład jest większy, ale może doznania będą inne? Powodzenia! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to Victor jest najlepszym typem (ale to tobie ma się podobać), jednak nie w tym przypadku, bo cena jakaś mocno kosmiczna. Ogólnie ostatnio mam wrażenie, że rynek dobrych gramofonów jest jakoś mocno przebrany i coraz trudniej znaleźć cos ciekawego w rozsądnych pieniądzach.

Miałem też napisać o zakupach lokalnych.... ale martwię się, że starzy bywalcy zaczną pisać, że ja wciąż o tym samym ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Chili napisał:

Miałem też napisać o zakupach lokalnych.... ale martwię się, że starzy bywalcy zaczną pisać, że ja wciąż o tym samym

Dawaj :) 

42 minuty temu, Chili napisał:

Ogólnie ostatnio mam wrażenie, że rynek dobrych gramofonów jest jakoś mocno przebrany i coraz trudniej znaleźć cos ciekawego w rozsądnych pieniądzach.

Byłem tydzień temu w Komisie / wiesz u kogo /, rozmawiałem z Piotrem , to co się dzieje to jakieś szaleństwo. Odkąd ucięło się przywożenie sprzętu to ludziska biorą co jest . Gramofony po prostu znikają. Ceny poszły w górę, bo popyt zaczął przewyższać podaż. I tak by szły bo stosunek jakość cena nowych w stosunku do vintage stale windował cenę tych ostatnich. Ale takiego tępa nikt się nie spodziewał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko na rynku gramofonowym jest szaleństwo na rynku kaseciaków też. 2 lata temu kupiłem kaseciaka gdzie na aukcjach ceny były o połowę niższe jak teraz. Ten Dual też widzę był dostępny w znacznie niższej cenie. Raz że nikt nie przywozi sprzętu z wiadomych powodów a dwa to zapanowała moda na analogowe źródła muzyki. Ale wkońcu w mojej ocenie to minie. Bo urządzenia będzie trzeba serwisować a dobrych/sprawdzonych serwisów takiego sprzętu coraz mniej. Ja np. szukam serwisu dla kaseciaka i cisza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, ten kaseciak to stare poczciwe Onkyo TA - 2570. Jest jedno forum ale tam oficjalnie nie można się zapytać żeby ktoś wykonał taką usługę bo większość z tych Panów odrazu sugeruje żeby zająć się tym samemu. Byłem juz nawet umówiony nieoficjalnie ale przyszła zaraza i wszystko poszło sie że tak powiem w odstawkę. Ja jestem z Warszawy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...