Skocz do zawartości

Wzmacniacz do klipsch rp 6000


TheIronBlow

Recommended Posts

Witam wszystkich. Chcę zakupić zestaw stereo w oparciu o kolumny klipsch rp6000 ewentualnie mniejsze 5000. Salon 20 M2. Jaki wzmacniacz będzie odpowiedni do tych kolumn muzyka klubowa, głównie house choć czasem i klasyka i radia się słucha dla odmiany. Mój wybór po przeglądnięciu kilku forów to Nad 356 bee. Kolumny na pewno zostają klipsch bo z czasem zamierzam rozbudować zestaw do 5.1 i atmos, ale zanim do tego dojdę to zestaw stereo musi wystarczyć. Czy Nad 356 będzie pasował do klipsch czy polecacie coś innego oczywiście w podobnym budżecie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RP 5000 odradzam.

RP 6000 to też konstrukcja do kina. Ale przy dobrym wzmacniaczu można posłuchać dynamicznie, mocno muzyki.

NAD 356 BEE może być. Bo to bardzo dobry wzmacniacz.

Moim zdaniem jednak do tych kolumn lepiej pasuje Magnat MR 780 , albo Atoll IN 80

Pozdrawiam i zapraszam na odsłuch i po wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli seria RP to typowa pod kino. Właśnie tu mam dylemat ponieważ zestaw ma zostać rozbudowany w przeciągu kilku lat. Ale do tego czasu ma grać stereo więc możecie doradzić czy iść w kierunku klipsch może inną seria np r620  czy też może brać wzmaka nada 356 a kolumny do wymiany. Dodam iż wzkak musi być z main in czyli służyć jako przedwzmacniacz do stereo w późniejszym zestawie kina. Co będzie optymalnym rozwiązaniem w moim przypadku. Dzięki za rady. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Klipsch RP6000f to pełniejsze brzmienie z lepszą kontrolą dołu. Są to kolumny, które nawet w 20m2 pokażą na co je stać ale warto podłączyć je do mocnego oraz muzykalnego wzmacniacza. 

W przypadku tych kolumn warto byłoby rozważyć między NAD C356BEE, Audiolab 6000a lub Vincent SV500 ale w tym przypadku brakuje PRE in :( . Warto byłoby Klipsch RP6000f porównać z przestrzennym i dynamicznym brzmieniem Focal Chora 816, które w systemie stereo sprawdzą się lepiej. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz zapraszam na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, TheIronBlow napisał:

Czyli seria RP to typowa pod kino. Właśnie tu mam dylemat ponieważ zestaw ma zostać rozbudowany w przeciągu kilku lat. Ale do tego czasu ma grać stereo więc możecie doradzić czy iść w kierunku klipsch może inną seria np r620

Nie nie nie.

RP 620 jest typowa pod kino. RP 6000 to konstrukcja do kina. Ale można na niej posłuchać stereo dynamicznie i mocno. Na 620 praktycznie wcale.

Z ciepłym wzmakiem będzie na prawdę dobrze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, S4Home napisał:

Nie nie nie.

RP 620 jest typowa pod kino. RP 6000 to konstrukcja do kina. Ale można na niej posłuchać stereo dynamicznie i mocno. Na 620 praktycznie wcale.

Z ciepłym wzmakiem będzie na prawdę dobrze.

 

Jestem zielony w tych sprawach więc możesz polecić ciepły wzmacniacz koniecznie z main in(rozbudowa kina domowego w przyszłości) do 3tys nowy. A myślę jeszcze czy rp 6000 nie będą za duże i nie brać rp 5000 bo i tak nie będą grały więcej jak 60 procent sąsiedzi i małe dzieci w domu. Chcę by grało to dobrze przy muzyce,filmy z tv i radiu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej czytam tym mam większy mętlik i mniej wiem. Ale to chyba normalne. Wybrałem wzmacniacz Magnat Mr780 ze względu na cenę i opinie. Teraz dylemat czy kolumny Klipsch Rp 6000 cz też 5000 a może Rp 260 też znalazłem w fajnej cenie. Zestaw do tv Muzyka house klubowa chociaż żonka słucha radia. Dobry bass na metrażu około max 20 m bo z czasem zestaw wyleci do sypialni na 15 m. Wiem że kolumny nie będą grały głośno może max na 30-40 procent bo sąsiedzi mnie znienawidzą . Więc proszę o pomoc w doborze kolumn i kabli. Kolumny będą stały prawie przy samej ścianie może max z 20 cm będę mógł wysunąć wersję rp 5000 że względu na ciąg komunikacyjny w pomieszczeniu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2021 o 08:23, TheIronBlow napisał:

Czyli seria RP to typowa pod kino. 

Nie, to seria R jest typowo kinowa. Ja do tych 15 - 20 metrów wstawiłbym monitory RO600M, spokojnie sobie poradzą.  Mialem je w pokoju 14m częściowo otwartym na kuchnię i radziły sobie bez zająknięcia. To kolumny grające V-ką ale w Twoim repertuarze te paczki powinny się sprawdzić. Aczkolwiek mi w tym przedziale cenowym o wiele bardziej podeszły np KEFy q350, które tez mają mocny bas, za to o wiele lepszą średnicę. Jesli natomiast chodzi o wzmacniacz, mój kolega łączy klipsche rp600 m z audiolabem. Może to jest dobra droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Nie, to seria R jest typowo kinowa. Ja do tych 15 - 20 metrów wstawiłbym monitory RO600M, spokojnie sobie poradzą.  Mialem je w pokoju 14m częściowo otwartym na kuchnię i radziły sobie bez zająknięcia. To kolumny grające V-ką ale w Twoim repertuarze te paczki powinny się sprawdzić. Aczkolwiek mi w tym przedziale cenowym o wiele bardziej podeszły np KEFy q350, które tez mają mocny bas, za to o wiele lepszą średnicę. Jesli natomiast chodzi o wzmacniacz, mój kolega łączy klipsche rp600 m z audiolabem. Może to jest dobra droga.j

Właśnie nie wiem co wybrać chyba kolumny Klipsch Rp 6000 będą odpowiednie może Rp 260 jeśli budżetu braknie - tylko czy Magnat mr780 czy też Advance Acoustic X-i750 widziałem że też polecają do klipsch

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może od siebie wrzucę łyżkę dziegciu  ;) I podkreślę, że piszę to, jako - do tej pory - mocny zwolennik Klipscha. Zrobiłem w ostatnim czasie kilka odsłuchów i przekonałem się, jak bardzo Klipsche (również seria RP), nie zostały stworzone do muzyki. 

Ale jeżeli już uprzesz się na Klipscha, to na pewno nie wchodź w Rp5000 - nieudana konstrukcja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Markcox napisał:

To ja może od siebie wrzucę łyżkę dziegciu  ;) I podkreślę, że piszę to, jako - do tej pory - mocny zwolennik Klipscha. Zrobiłem w ostatnim czasie kilka odsłuchów i przekonałem się, jak bardzo Klipsche (również seria RP), nie zostały stworzone do muzyki. 

Ale jeżeli już uprzesz się na Klipscha, to na pewno nie wchodź w Rp5000 - nieudana konstrukcja. 

To może załóż swój wątek bom strasznie ciekaw co do tej pory udało Ci się odsłuchać i czy masz już jakieś swoje typy. Albo pisz tutaj. Może autor wątku nie obrazi się za mały OT 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tutaj, bo może pomoże to autorowi wątku w innym ukierunkowaniu - nie przekonuję na siłę, ale zalecam odsłuch porównawczy.

U mnie na warsztat poszły oczywiście RP8000, czyli dźwięk jaki znam, w porównaniu do: KEF Q950 i Fyne Audio 502. Z czystej ciekawości wrzuciłem jeszcze coś oczko wyżej i to był "błąd" ;)  Mowa o Monitor Audio Silver 500, który moje uszy pozamiatał i to jest mój główny faworyt. Wczoraj Silvery zestawiłem na innym odsłuchu z Focal Aria 926 i Dali opticon 6mk2, ale faworyt się nie zmienił. Wykorzystałem też sytuacje i posłuchałem z czystej ciekawości Goldów 500, bo akurat stały w salce, ale to już zdecydowanie nie mój budżet ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Markcox napisał:

U mnie na warsztat poszły oczywiście RP8000, czyli dźwięk jaki znam, w porównaniu do: KEF Q950 i Fyne Audio 502. 

Klipsche z serii RP jak i KEFy z serii Q miałem u siebie w mieszkaniu z tym, że z oczywistych względów w wersjach podstawkowych. I o ile Klipsche to takie granie dość efekciarskie to KEFy bardzo mi się podobały. Odsłuch fyne audio przegapiłem, bo będąc w Na temat audio mogłem je dołączyć do listy życzeń, natomiast monitor audio od dawna chciałem posłuchać a jakoś nigdy nie było mi dane a jak widzę, byłoby warto. Natomiast Arie były mi bardzo polecane przez lokalnego sprzedawcę ale ze względu na zbyt jasną górę, odpuściłem je sobie. Może do listy dołącz jeszcze audio physic, to też bardzo fajne kolumienki. A jeśli jednak na pierwszym miejscu zostaną MA, to odżałuj tych kilka złotych, żebyś później nie pluł sobie w brodę 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, seba3002 napisał:

Klipsche z serii RP jak i KEFy z serii Q miałem u siebie w mieszkaniu z tym, że z oczywistych względów w wersjach podstawkowych. I o ile Klipsche to takie granie dość efekciarskie to KEFy bardzo mi się podobały. Odsłuch fyne audio przegapiłem, bo będąc w Na temat audio mogłem je dołączyć do listy życzeń, natomiast monitor audio od dawna chciałem posłuchać a jakoś nigdy nie było mi dane a jak widzę, byłoby warto. Natomiast Arie były mi bardzo polecane przez lokalnego sprzedawcę ale ze względu na zbyt jasną górę, odpuściłem je sobie. Może do listy dołącz jeszcze audio physic, to też bardzo fajne kolumienki. A jeśli jednak na pierwszym miejscu zostaną MA, to odżałuj tych kilka złotych, żebyś później nie pluł sobie w brodę 😉

Kolumny Klipsch Rp 6000 na pewno tylko zadałem pytanie o wzmacniacz czy magnat nr 780 czy advanced acustiks x i 75 może ktoś słuchał tych wzmacniaczy i doradzi. Ja nie mam takiej możliwości nie jestem audiofilem zestaw ma zastąpić soundbar bo.muzyka na tym to dno. Dodam że nie będę jeździł po 200 km gdzieś tam żeby posłuchać jak to gra bo nie mam nawet kiedy praca rodzina 2 małych dzieci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, KEFy wierzę, że mogą się podobać, ale to było zupełnie nie moje granie, chociaż bardzo na nie liczyłem. Dla mnie Arie sprawiły wrażenie przebasowionych, a że udało im się nawet zadudnić i to w sali odsłuchowej, to darowałem sobie ten eksperyment. AP Clasic 8 również były na mojej liście (nie udało się dotrzeć do tego punktu), ale zastanawiam się, czy zestawianie ich w jednym szeregu z Silverami ma rację bytu. 

W każdym razie kolego @TheIronBlow zachęcam Cię do odsłuchu - najpierw w salonie, później to, co się spodoba wypożyczyć do domu. To jest jedyna słuszna droga właściwego wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Markcox napisał:

Prawda, KEFy wierzę, że mogą się podobać, ale to było zupełnie nie moje granie, chociaż bardzo na nie liczyłem. Dla mnie Arie sprawiły wrażenie przebasowionych, a że udało im się nawet zadudnić i to w sali odsłuchowej, to darowałem sobie ten eksperyment. AP Clasic 8 również były na mojej liście (nie udało się dotrzeć do tego punktu), ale zastanawiam się, czy zestawianie ich w jednym szeregu z Silverami ma rację bytu. 

W każdym razie kolego @TheIronBlow zachęcam Cię do odsłuchu - najpierw w salonie, później to, co się spodoba wypożyczyć do domu. To jest jedyna słuszna droga właściwego wyboru.

Kolumny zamawiam klipsch Rp 6000 słuchałem rp 8000 tyle że w kinie domowym ampli Onkyo i fajnie grały. Kolumn nie zmienię ze względu iż w przyszłości posłużą do kina domowego. Mam dylemat czy obecnie na okres 2-4 lata kupić wzmacniacz Magnat nr 780 czy też Advanced Acustiks x i75 oba fajnie wyglądają i są w cenie do 3000. Tylko sie zastanawiam może ktoś słuchał obu ma porównanie nie jestem audiofilem zestaw zastąpi soundbar muzyka house, radio muzyczne, eska i oczywiście filmy z Netflix chce żeby był dobry bas nie oczekuje audiofilstwa pokój 20 m ma to dobrze spójnie grac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

Moim zdaniem kupując teraz Klipsche tylko dlatego, że za kilka lat będziesz "budował" kino, jest błędem. Ale oczywiście zrobisz, jak uważasz ;) Ważne, żeby był to w pełni świadomy wybór.

Co do wzmacniacza, to przewijał się niedawno taki temat. Padło tam kilka propozycji

 

Nic nowego się nie dowiaduje.Panowie kolumny Klipsch Rp 6000 teraz tylko wzmaka i tylko 2 opcje Magnat nr 780 i Advanced Acustiks X-i75 co wybrać ktoś słuchał obu proszę o konkretne odpowiedzi w stylu jeden tak drugi tak. Odsłuchów nie będzie nie mam czasu a po 2 wątpię czy przy tv słabe źródło będzie aż taka różnica ma grać na 20 m zamiast głośników z tv czy przedpotopowej graj belki soundbar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JaZz napisał:

Jakie odczucia w temacie gold vs Silver? 

Nie spodziewaj się ode mnie złotoustych opisów w stylu kolegi Krafta ;) Słyszę, ale na audiofilską terminologię Ci tego nie przełożę. Jedno jest pewne, Goldy zagrały totalną kiszkę, podpięte na szybko pod Marantza (może inaczej, pewnie Marantz zagrał kiszkę na Goldach). Przepięcie na Naim'a (o model nie pytaj) pokazało różnicę. Naim w cenie około 20 klocków. Brzmiało fajnie, tak dystyngowanie i aksamitnie, ale to już nie moje klimaty, nie za te pieniądze. I tak już zaczynam niebezpiecznie przekraczać granicę, jakie sobie postawiłem w pierwotnym planie. 

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

A co nie podobało Ci się w kefach?

Seba, przypomnę, że ja jestem spaczony Klipschami  ;) Lubię jasne granie, ale jak się okazało, nie aż tak jasne, jakie oferuje Klipsch. Natomiast przede wszystkim z głębokiej podstawy basowej trudno mi się wyleczyć. Ja to po prostu lubię. KEF fajne kolumny, ale bardzo zbalansowane. Przełączając je bezpośrednio między Q950, a Silverami, wyglądało to, jakby na wysokie wrzucił gruby koc, a z niskotonowych zdjął parę decybeli. Środek pasma, praktycznie taki sam. Podkreślę, fajna konstrukcja, ale trzeba takiego dźwięku szukać i go lubić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Markcox napisał:

Przełączając je bezpośrednio między Q950, a Silverami, wyglądało to, jakby na wysokie wrzucił gruby koc, a z niskotonowych zdjął parę decybeli. Środek pasma, praktycznie taki sam.

Kurczę, a ja słuchając KEFów Q 350 odniosłem wrażenie, że tego basu jest tam bardzo dużo. Powiedziałbym nawet, że spośród wszystkich do tej pory przesłuchanych przeze mnie kolumn, te w tej kategorii zajmują czołowe miejsce 🙂. Zgadzam się natomiast, że można je odebrać jako kolumny bardzo równe. Nic w nich nie wychodzi przed szereg. Jutro bądź pojutrze będę miał u siebie KEFy r300 i zobaczymy jak ten wyższy model wypada na tle serii Q. 

No i bardzo jestem ciekaw co ostatecznie wybierzesz 🙂

Pozdrawia, Sebastian. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem model mr 780 jest pewniejszy.

To dobrze pasujące i sprawdzone źródło zasilania do kolumny klipsch.

Natomiast jeżeli twoim dylematem jest model 6000 i 5000 to zdecydowanie te większe.

Model 5000 jest średnio udany.

Jak masz iść w niego to lepiej idź w większe monitory.

Piotr

Dzięki wkoncu konkretną odpowiedź na temat a więc rp 6000 i magnat nr 780. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Markcox napisał:

Lubię jasne granie, ale jak się okazało, nie aż tak jasne, jakie oferuje Klipsch. Natomiast przede wszystkim z głębokiej podstawy basowej trudno mi się wyleczyć. Ja to po prostu lubię. KEF fajne kolumny, ale bardzo zbalansowane. Przełączając je bezpośrednio między Q950, a Silverami, wyglądało to, jakby na wysokie wrzucił gruby koc, a z niskotonowych zdjął parę decybeli. Środek pasma, praktycznie taki sam. Podkreślę, fajna konstrukcja, ale trzeba takiego dźwięku szukać i go lubić.

Miałem okazje słuchać kiedyś słuchać obydwu konstrukcji i mam takie same odczucia. Kef jest zdecydowanie bardziej wyrównany, a Monitor gra ja bym to określił radośniej ze względu na skraje pasma. Mają cudowny miękki bas te dwa 20-centymetrowe głośniki niskotonowe robią robotę, a w Kef tylko jeden rasowy jakby nie było. Jakbym miał większy pokój to pewnie takie (MA Silver 10) by u mnie stały, a tak stoją monitory MA Silver 2 i jest naprawdę dobrze.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • A ja powiem tak. Mam klipsch r-600f do tego tylne głośniki tez klipsch serii R atmosy RP 500sa i centralny r30 c .do tego amplituner denon avr 2800 dab i w kinie domowym gra to super i do muzyki tez w stereo jak dla mnie w zupełności wystarczy,wszyscy mówią ze do stereo wzmacniacz ale dla mnie po co skoro to mi w zupełności wystarcza,

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...