Skocz do zawartości

Poszukiwane kable głośnikowe


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

4 godziny temu, ma1234 napisał:

Czy ten Belden gra jaśniej niz Chord Clearway ? Bo Eagle Cable Deluxe Silverline gra bardzo jasno -za jasno więc basu jest o wiele mniej.

Nie gra ale to u mnie na lampowym systemie. Oba przewody po podłączeniu do kolumn dają takie same wrażenia ze słuchania i nie jest jaśniej czy ciemniej. Mimo to uważam, że "grają" po ciemniejszej stronie niż posrebrzany miedziany spiral, którego używam na codzień bo taka jaśniejsza sygnatura bardziej mi się podoba.  

 

 

Edytowano przez MariuszZ
Nie ten temat 😉
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

Mariusz ,dobrze widzę w tle , wygrzewasz je w 275 st. C :) 

Ja lutuje w 350 st. C  ,tak się przyzwyczaiłem

275 do zwykłej cyny wystarcza i nie muszę zbytnio pękać, że przegrzeję. W sumie to z lenistwa ten IC zrobiłem. Nie chciało mi się gniazd RCA w push-pullu przelutowywać, a chcę na moim "Manhattanie" go posłuchać bo zatęskniłem za taką prezentacją muzyki, a gdzie jak może pamiętasz wzmak musiał bokiem stać żeby kabli starczyło. 1,5m nie miałem IC, a tyle wystarczy żeby podłączyć bez kombinowania. 

Ten kabelek to podejrzałem u Ciebie jak mi DSP podesłałeś 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, MariuszZ napisał:

U mnie 6 kabelków na krzyż na szczęście

Też tak zaczynałem , a potem się rozmnożyły , normalnie jak króliki :) 

59 minut temu, MariuszZ napisał:

Niezły Sajgon masz za szafką.

Oj , zaraz Sajgon , kupiłem już taką taśmę z rzepami i się drani poskromi.

A jak nie da rady to poniżej opcja ostateczna :) 

20210325_203014.jpg

papiaki.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szkoda kasy. Nie wiesz co to za kable, czy cokolwiek wniosą. To że ładne oploty mają nie jest warte 600 zł. Na początek najlepiej tanie kable YTDY jak będziesz potem chciał eksperymentować z kablami to wypożyczają na odsłuchy nie ładuje kasy na ślepo w tak drogie kable. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie do końca rozumiem. Jak tylko pojawia się jakikolwiek wątek o przewodach, to natychmiast najwięcej postów, w dodatku prześmiewczych i hejterskich, piszą w nim ci, którzy nie słyszą żadnych różnic w brzmieniu przenoszonym przez różne przewody. Skoro nie słyszą i jest im wszystko jedno jakich przewodów używają, to taki wątek jak ten ich zupełnie nie dotyczy. Przecież swoje zdanie, że według nich nie ma różnic wyrazili już w dziesiątkach lub setkach wątków i nic nie wnoszą swoimi postami. Więc po co piszą? Z czego to wynika? Chyba tylko z zazdrości, że inni słyszą, a oni nie, albo z chęci bezwzględnego narzucenia innym swojego zdania, które już wszyscy i tak znają. Czy naprawdę "niesłyszący" mają aż tak ciasne horyzonty intelektualne, że jak jakaś "inkwizycja" czują potrzebę zwalczania na każdym kroku tych, którzy słyszą? Narzucanie swojego zdania przez prześmiewczy hejt do niczego nie prowadzi i nie jest żadnym środkiem prowadzenia dyskusji. Tak więc panowie niesłyszący różnic brzmienia na kablach, darujcie sobie. Zostańcie przy swoich poglądach i dajcie spokojnie dyskutować innym na temat, który was nie dotyczy. Pozdrawiam świątecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, greg235 napisał:

Jednego nie do końca rozumiem. Jak tylko pojawia się jakikolwiek wątek o przewodach, to natychmiast najwięcej postów, w dodatku prześmiewczych i hejterskich, piszą w nim ci, którzy nie słyszą żadnych różnic w brzmieniu przenoszonym przez różne przewody. Skoro nie słyszą i jest im wszystko jedno jakich przewodów używają, to taki wątek jak ten ich zupełnie nie dotyczy. Przecież swoje zdanie, że według nich nie ma różnic wyrazili już w dziesiątkach lub setkach wątków i nic nie wnoszą swoimi postami. Więc po co piszą? Z czego to wynika? Chyba tylko z zazdrości, że inni słyszą, a oni nie, albo z chęci bezwzględnego narzucenia innym swojego zdania, które już wszyscy i tak znają. Czy naprawdę "niesłyszący" mają aż tak ciasne horyzonty intelektualne, że jak jakaś "inkwizycja" czują potrzebę zwalczania na każdym kroku tych, którzy słyszą? Narzucanie swojego zdania przez prześmiewczy hejt do niczego nie prowadzi i nie jest żadnym środkiem prowadzenia dyskusji. Tak więc panowie niesłyszący różnic brzmienia na kablach, darujcie sobie. Zostańcie przy swoich poglądach i dajcie spokojnie dyskutować innym na temat, który was nie dotyczy. Pozdrawiam świątecznie.

Jestem tego samego zdania. Nie wiem czemu ma to służyć?

Nawet nie zabieram głosu w tych tematach bo od razu się słyszy udowodnij! To już nie można wyrazić swojej opinii?

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, HQ150 napisał:

Jestem tego samego zdania. Nie wiem czemu ma to służyć?

Nawet nie zabieram głosu w tych tematach bo od razu się słyszy udowodnij! To już nie można wyrazić swojej opinii?

Wlasnie mozna tylko ze....  jesli przykleje guziczki na sciane i przyszyje do kanapy i napiszę ze "spadł koc" z kolumn o dwa rzedy lepiej gra system to jutro przyszyjesz też guziki do kanapy czy tez zapytasz... taa jasne :) udowodnij!!!!!?????

Najlepiej slepym testem ABX :)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wlasnie mozna tylko ze....  jesli przykleje guziczki na sciane i przyszyje do kanapy i napiszę ze "spadł koc" z kolumn o dwa rzedy lepiej gra system to jutro przyszyjesz też guziki do kanapy czy tez zapytasz... taa jasne :) udowodnij!!!!!?????

Najlepiej slepym testem ABX :)

No krótko tu jestem na forum ale już sporo się dowiedziałem.

Bez względu na rodzaj kabli, końcówek mocy i DAC-ów czy nawet źródeł dźwięku i tak uzyskany dźwięk będzie dokładnie taki sam.

Jako pre najlepszy jest zwykły amplituner kina domowego, nie musi wcale być drogi.

Słuchać najlepiej w pokoju dziennym i nie zawracać sobie głowy adaptacją akustyczną. Jeszcze czekam aż ktoś porówna duże, wybitne paki na bardzo dobrych przetwornikach z tanimi monitorkami z Media Market i mu wyjdzie, że grają tak samo a nawet monitorki lepiej kontrolowały bas.

I już będzie można wreszcie sensownie przebudować system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

bardzo mi przykro, ale poszatkowałam Waszą dyskusję jak młodą kapustę i tak to się będzie kończyć zawsze, kiedy jakakolwiek rozmowa związana z kablami zejdzie na boczny tor, czyli udowadniania, że coś nie ma sensu albo kolega jest szamanem. A dzieje się to za często. Notoryczne, uporczywe, nagminne wrzucanie kamyczków pod tytułem "zmierz i udowodnij", do jakiego ogródka się da, jest nie do wytrzymania, sprowadza wiele rozmów do absurdu i generuje agresję. To, co wartościowie, zaczyna ginąć w zamieszaniu, jakie niektórzy tworzą. 

Proszę o zapoznanie się z poniższą wiadomością i podpisuję pod tym, co napisał @greg235

Pozdrawiam serdecznie i polecam skupienie się na autorze wątku i jego problemie, jednocześnie dziękując tym, którzy to robią. 
Ola

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...