Skocz do zawartości

Poszukiwane kable głośnikowe


Recommended Posts

19 minut temu, Wito76 napisał:

Mi póki co też byłoby szkoda. Może kiedyś jak będę miał dużo lepszy sprzęt to proporcjonalnie do reszty kupię jakieś Tellurium Black czy coś takiego, ale póki co bez emocji i napalania się.
Asia. Skąd wytrzasnęłaś akurat takie przewody? Daj zarobić naszym. Nie polecam Melodika, wręcz odradzam, ale na allegro czy w e-sklepach jest spory wybór. Jaki budżet tak w ogóle chcesz przeznaczyć?

Kable znalazłam jak szukałam okazji okazji na Amazon ;). Ale i tak byłyby za krótkie bo z pomiaru wyszło 5.5 m.

Budżet, trudne pytanie. Codziennie większy. Zaczynam się rozkręcać.
Ale serio to ok. 600 zł.

 

39 minut temu, Dzik napisał:

Mnie by było szkoda 900 zł na kable (plus koszty przesyłki). Na Allegro masz masę porządnych przewodów, które będą po dwóch dniach w paczkomacie.

Wyliczyłam, że to 119 EUR, wg revolut 535 zł.
Są i tak za krótkie, ale jakie ładne w tym oplocie (kij w mrowisko ;) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

20 minut temu, Asia napisał:

Ja się ni w ząb nie znam dlatego pytam, tym bardziej że potrzebuje dość długich kabli.
Nie szukam droższego tylko wystarczająco dobrego.

Chciałabym przywieźć do domowych testów wstępnie wybrany zestaw i chciałabym mieć przygotowane kable.

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Ważne żeby był miedziany i  w  okolicy 2,5mm2, bo masz 5,5m - normalnie 1,5mm starczy. Nie polecam kabli z żyłą miedzianą w środku - mają tendencję do dudnienia, ani zbyt grubych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Ważne żeby był miedziany i  w  okolicy 2,5mm2, bo masz 5,5m - normalnie 1,5mm starczy. Nie polecam kabli z żyłą miedzianą w środku - mają tendencję do dudnienia, ani zbyt grubych.

Czyli wcześniej proponowane 4 mm2 niekoniecznie? A jak.z giętkością takich kabli? Musimy je trochę poprowadzić po kątach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Asia napisał:

Czyli wcześniej proponowane 4 mm2 niekoniecznie?

Każdy kabel jest inny mam w szafce do tej pory jakieś srebrne Qed które są niemiłosiernie sztywne. Miałem jakieś profigold z linką/żyłą miedzianą w środku i zapamiętałem że dudniły. Sprzedałem z którymiś kolumnami razem. Do niewielkich odległości wystarczają nawet 1,5mm, przy 5,5 warto dać 2,5, czy więcej nie wypowiem się. Mi dobrze brzmią 2,5 zwykłe miedziane za grosze... wolę kolumny za 7k i kabel za 20zł niż kolumny za 4k i kabel za 3k...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Asia napisał:

Czyli wcześniej proponowane 4 mm2 niekoniecznie? A jak.z giętkością takich kabli? Musimy je trochę poprowadzić po kątach.

Zlinkowane przeze mnie kable Klotz są co do zasady miękkie, przyjemne, a przy tym bardzo solidne. W dyskusję o brzmieniu kabli nie chce mi się po raz kolejny wdawać, więc powiem tylko tyle, że na twoim miejscu kupiłbym to, co najbardziej odpowiada ci wizualnie i nie wydawał na to więcej niż 200-300 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przewody jeszcze nie kupione to bardzo giętkie i z dobrą prasą są przewody Van Damme. Można wygooglać opinie i info które studia muzyczne je stosują. 

Idealne jako przewody estradowe właśnie przez giętkość ale niektórzy użytkownicy twierdzą, że sonicznie bardzo neutralne więc porządane przez tych co na neutralności im zależy 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przewody jeszcze nie kupione to bardzo giętkie i z dobrą prasą są przewody Van Damme. Można wygooglać opinie i info które studia muzyczne je stosują. 
Idealne jako przewody estradowe właśnie przez giętkość ale niektórzy użytkownicy twierdzą, że sonicznie bardzo neutralne więc porządane przez tych co na neutralności im zależy
Linkowałem te Van Damme. Miękkie i tak jak pisałeś mocno polecane zagranicą. Sam też polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu słuchania zmęczyły mnie Kimber 4VS.

Jednak osobiście brałbym kabel 4mm. U siebie zmieniłem Kimbera 4VS na 8PR  i mam dużą różnicę: więcej dołu, wyraźna średnica i jak twierdzi postronna trzecia osoba mniej wysokich, ale akurat dla mnie jest ok. Wcześniej na kablach 2.5mm jakie miałem brakowało wyraźnego basu. Ale sądzę, że te różnice w brzmieniu, będą u każdego inaczej wyglądały. Ważne jest również środowisko w jakim słucham (wielkość pomieszczenia, akustyka, jak rozkłada się scena itp.) I jeszcze na koniec. NIE lutować końcówek kabli cyną ołowiową. TYLKO srebro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mariol napisał:

Wcześniej na kablach 2.5mm jakie miałem brakowało wyraźnego bas

Nie ma reguły, u mnie na 2,5 mnóstwo basu

 

39 minut temu, mariol napisał:

jeszcze na koniec. NIE lutować końcówek kabli cyną ołowiową. TYLKO srebro.

Tu podobnie, niektóre mieszanki ze srebrem źle się lutuja i masz zimny lut i złe przewodzenie... Cyna zwykła z ołowiem jest bezpieczniejsza. Najgorzej grający IC jaki mam był lutowany najdroższa cyna (ale to przypadek pewnie) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Nie ma reguły, u mnie na 2,5 mnóstwo basu

 

Tu podobnie, niektóre mieszanki ze srebrem źle się lutuja i masz zimny lut i złe przewodzenie... Cyna zwykła z ołowiem jest bezpieczniejsza. Najgorzej grający IC jaki mam był lutowany najdroższa cyna (ale to przypadek pewnie) 

Żle lutując z kabla 2,5mm można zrobić i 6mm. Osobiście przestałem zabielać końcówki. Wolałbym zastosować banany z podwójnymi śrubami i tak zrobiłem w jednym kablu który mam. Wszelkiego rodzaju kable elektryczne, telekomunikacyjne, pomiarowe są łączone śrubami, zgrzewane lub zaciskane. Zarobienie końcówek jak pokazał Dzik jest mi bliższe sercu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariol napisał:

Wszelkiego rodzaju kable elektryczne, telekomunikacyjne, pomiarowe są łączone śrubami, zgrzewane lub zaciskane

Względy ppoż, dodatkowo jest to ściskane porządnie w zaciskarkach. Moim zdaniem porządnie przewodzący lut jest neutralny dla dźwięku, czego nie da się powiedzieć o złym zacisku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz gotowy ,niedrogi, zarobiony srebrem przewód.

Sam osobiście taki posiadam, gra, wszystko ok.

https://allegro.pl/oferta/klotz-ly225-oprawa-srebrem-kabel-glosnikowy-ofc-9541547391

A tu masz już z wtykami bananowymi.

https://allegro.pl/oferta/klotz-ly225-kabel-glosnikowy-nakamichi-2-m-8119931915?fromVariant=8119932076

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...