Skocz do zawartości

Zestaw stereo za ok. 3500 zł.


Mały4

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów ,

Proszę o pomoc i wyrozumiałość, jestem laikiem jedyną wiedzę to czerpię z tematów na tym forum. Poszukuję  zestawu stereo wzmacniacz+ kolumny podłogowe.

Muzyka, której będziemy słuchali to głownie rap, elektroniczna, rzadziej rock, metal, odtwarzana z sieci przez telefon/laptop, mile widziana aplikacja, ewentualnie usb. Muzyki nie będziemy raczej słuchać bardzo głośno (sąsiedzi), zależy mi by sprzęt grał dobrze nawet jeśli będzie cicho oraz w całym pomieszczeniu (czy proponowanie ustawienie kolumn jest odpowiednie?). Chciałbym również podłączyć sprzęt do telewizora. Przed wizytą na forum zainteresowany byłem zestawem Denon RCD-N10 + Wilson RAPTOR 5, po paru wątkach myślę, że zestaw może być za słaby. Inną rozważaną opcją jest Yamaha MusicCast R-N303D + Indiana Line Nota 550 X. Chciałbym uzyskać info na temat kilku zestawów i udać się w okolicy Kielc na odsłuch, czy polecacie jakieś miejsce.

Info:

1. Kwota jaką dysponuje to ok 3,500 przy czym skłaniałbym się ku systemowi ratalnemu, więc kwota może być większa jeśli miała by być duża różnica w sprzęcie.

2.Nowy (chyba, że dostępne są używane na raty).

3. Powierzchnia salonu z aneksem kuchennym ok 25m2. (4,8x5,5m).Schemat w załączniku. https://zapodaj.net/9895635013d7a.jpg.html

Dziękuje bardzo za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam Mikołaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W przypadku amplitunerów Yamahy warto brać pod uwage albo RN602 albo RN803d. Wspomniana przez Ciebie Yamaha Rn303d nie będzie wydajnym wzmacniaczem i tutaj zdecydowanie lepiej sprawdziłby się Topping MX3, którego warto wziąć pod uwagę. Bardzo dobrze zgrywa się z Heco Aurora 700 jeśli lubisz muzykalniejsze brzmienie lub Pylon Audio Pearl 25 jeśli stawiasz na przestrzeń i dynamikę. Kiedyś będziesz mógł pomysleć o lepszym wzmacniaczu. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mały4 napisał:

Yamaha MusicCast R-N303D + Indiana Line Nota 550 X

Słabo

13 godzin temu, Mały4 napisał:

Denon RCD-N10 + Wilson RAPTOR 5

Jeszcze gorzej

13 godzin temu, Kraft napisał:

Heco Revolution 3 + Topping MX3. Po małym targowaniu powinno styknąć.

Absolutnie się zgadzam. Kup dobre wydajne monitory i któryś z nowych wzmacniaczy w klasie D. Toping MX3 albo SMSL Q5 PRO

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacza to dzięki Wam skłonie się ku Toping MX3 albo SMSL Q5 PRO, zdziwiłem się czytając kilka wątków o nich, że takie niepozorne sprzęty i cenowo dużo tańsze dają rade na takie pomieszczenia jak moje.  Na początek mojej przygody to będzie chyba najlepsze rozwiązanie, aczkolwiek zamiast monitorów wolałbym kolumny podłogowe ( brak miejsca na postawienie) zbliżone wymiarami do tych Wilson Raptor 5, czy jest coś co polecacie? Takie,  by za jakieś parę lat można było przy lepszym aplitunerze je wykorzystać.

Dzięki, pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej propozycji kluczowe były kolumny. Wzmacniacz wskazałem taki, a nie inny, żeby zmieścić się w budżecie. Wybierając Raptory lub Nota kupujesz najtańsze kolumny z oferty. Kupując Heco Revolution 3 kupujesz topowy model producenta. To robi ogromną różnicę. Albo najsłabszy dźwięk, albo najlepszy. A budżet na całość ten sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że lepiej wybrać jakość a nie wielkość. Natomiast ze względu na miejsce i nie tylko dalej szukałabym kolumn podłogowych tylko o mniejszych wymiarach niż wspomniane wcześniej Heco aurora 700 czy Pylony. I czy znajdę coś mniejszego z kolumn ale grającego przyzwoicie i nie będące najniższa półka producenta, przy systemie ratalnym jestem skłonny zwiększyć budżet by znaleźć odpowiednie głośniki i wzmacniacz, który będę mógł w przyszłości wymienić na lepszy tak jak wspomniał Q21.

Dzięki za wszelką odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory na standach zajmują dokładnie tyle samo miejsca, co podłogówki. Dowcip polega na tym, że kupując te Heco, nie będziesz musiał w przyszłości wymieniać sprzętu na lepszy. Będziesz miał "lepszy" od początku;). Mnie dojście to takiego brzmienia, jaki prezentują Heco, kosztowało parę lat i ładnych kilkanaście tysięcy złotych. Ty możesz mieć to samo kilka razy taniej i "just like that". Toppinga MX3 nie znam. Głowy nie dam, że podoła, ale myślę, że ma szansę. Heco są wysokoskuteczne, więc nawet słaby wzmacniacz powinien z nimi dać radę. Moja rada. Wypożycz Heco z Toppingiem, posłuchaj i zdecyduj. Jak stwierdzisz, że to nie to, to pójdziesz bardziej klasyczną i dłuższą drogą do celu (która też może być fajna). 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...