Skocz do zawartości

Zejście z podłogówek na podstawki?


elmagicccco

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem zestawu 
Marantz PM6005 i Dali zensor 7.

muyki słucham z Apple Music. 
od jakiegoś czasu słuchanie muzyki mnie meczy, gra to za mocno (salon 25m zamknięty), za cicho, za głośno... No jest coś nie tak. Przeszło mi przez myśl aby zmienić kolumnę na podstawkę. Bardzo podobają mi się kolumny Elac jak i heco. 
pytanie zasadnicze, czy przy monitorach odpocznę, zyskam coś, będę zadowolony. 
zalezy mi by przy muzyce słuchać co ma raper do przekazania a nie hałasu. 
jakies rady? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że połączenia tych elementów.

Wyjścia są dwa. Zmiana kolumn. ale niestety dobrego ELACa pod Marantza nie kupisz. Co Celan Revolution 3 tez przydał by się lepszy wzmak.

Zmiana wzmacniacza i chyba od tego bym zaczął.

Coś wydajniejszego. Lepszego. bardziej nasyconego. Co gra cicho z pełniejszą dynamiką.

Jaki masz budżet na wzmak? Nowy czy uzywany?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, elmagicccco napisał:

 

od jakiegoś czasu słuchanie muzyki mnie meczy, gra to za mocno (salon 25m zamknięty), za cicho, za głośno... No jest coś nie tak. Przeszło mi przez myśl aby zmienić kolumnę na podstawkę. Bardzo podobają mi się kolumny Elac jak i heco. 
pytanie zasadnicze, czy przy monitorach odpocznę, zyskam coś, będę zadowolony. 
zalezy mi by przy muzyce słuchać co ma raper do przekazania a nie hałasu. 
jakies rady? 

Za cicho, za głośno. Nie wiadomo jak to interpretować. Spróbuj z innym wzmacniaczem (wypozyczenie) bo moze sie okazac ze tak wlasnie dany rap jest nagrany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Prawda jest taka że połączenia tych elementów.

Wyjścia są dwa. Zmiana kolumn. ale niestety dobrego ELACa pod Marantza nie kupisz. Co Celan Revolution 3 tez przydał by się lepszy wzmak.

Zmiana wzmacniacza i chyba od tego bym zaczął.

Coś wydajniejszego. Lepszego. bardziej nasyconego. Co gra cicho z pełniejszą dynamiką.

Jaki masz budżet na wzmak? Nowy czy uzywany?

 

Powiedzmy 3k 

zastanawiam się czy audiolab 6000A zmieniłby coś 

dziwne, czytałem ze dali ogarnia się z marantzem. Czyli uważacie że to jednak nie kolumny? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na serio to zmień kable, listwę zasilające, wtyczkę kabla zasilającego i koniecznie zainstaluj bezpiecznik z kilka tysi. Każdy wymieniony element zmieni dźwięk na plus. I pamiętaj o prostek korelacji - im wyższa cena poszczególnego elementu tym większe zadowolenie z zestawu. Po co zaraz kolumny, wzmacniacz,...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, elmagicccco napisał:

muyki słucham z Apple Music. 
od jakiegoś czasu słuchanie muzyki mnie meczy, gra to za mocno (salon 25m zamknięty), za cicho, za głośno...

To może być też kwestia źródła. Muzyka dostępna na platformach streamingowych jest co do zasady skompresowana i głośna (tutaj więcej informacji).

Posłuchaj albumu z dobrym zasięgiem dynamicznym i sprawdź, czy efekt będzie ten sam.

Nie zmieniaj żadnych listew i kabli, to są głupoty...

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmiana źródła nic nie da, to zastanowiłbym się nad ELAC Debut Reference DBR62 - są to bardzo zbalansowane głośniki, z wycofaną sceną, nieco po cieplejszej stronie. Grają wyjątkowo niefatygująco, co wielu ludziom, którzy lubią kopa i efekciarskie granie, się nie podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Apple TV 

dalej kabel optyczny

 

 

czyli nikt nie zakłada ze podstawki rozwiązałyby sposób na moje uszy? 
jednak jest to wina źle dobranego całego sprzętu? 
 

a może od innej strony, jakie kolumny najlepiej pod tego 6005? Legendarne połączenie z nim to?

Edytowano przez elmagicccco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...