Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Marantz PM7000N?


KaZet

Recommended Posts

Witam, jakie polecilibyście kolumny do Marantz PM7000N? Obecnie gra sobie z Dali Oberon 5 i zastanawiam się nad zmianą na coś innego. Pytanie czy i jak duża będzie różnica kupując kolumny za równowartość lub dwukrotność wzmacniacza (5-10k)? Bo taki chciałbym przyjąć budżet. Słuchałem na tym sprzęcie Dali Oberon 7 a potem 3-krotnie droższych Audiovector qr5, ale może nieco za krótko bo różnice były ale... nie do końca byłem przekonany czy warte takiej różnicy w cenie.
Kolumny o których myślałem ale jeszcze nie słuchałem to Audiovector qr3, Dali Opticon 6 (mk2?) i ktoś mi polecał Elac Carina FS247. Przeglądając recenzje rzuciły się w oczy też Revel Concerta2 F35. Czego warto byłoby posłuchać a co może od razu sobie darować i zawęzić krąg np. do 2 opcji?

Pokój to prostokąt o powierzchni około 30m2, gdzie miejsce odsłuchu jest na dłuższym boku i relatywnie 3m od kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podłogówek słuchałem Fyne Audio F501 w pokoju odsłuchowym ~25m2 i było extra. Głównie muzyka elektroniczna. W domowym pokoju odsłuchowym 24m2 (CXA60/CXNv2/CXC) F501 grają rewelacyjnie!

Niestety szukam kolumn do Marantza do pokoju o połowę mniejszego niż Twój, u mnie na 15m2 to już niestety przesada.

W przyszły czwartek będę testował PM7000N z F501 już u siebie na 24m2, mogę dać znać po, ale myślę że będzie dobrze 😁 Przeprowadzę również test na 15m2 ale nie spodziewam się fajerwerków.

Alternatywą do rozpatrzenia dla Twojego metrażu byłyby F502.

Konfiguracja PM7000N z F501:  https://forum.audio.com.pl/topic/77238-marantz-pm7000n/

 

Edytowano przez Marcinek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli odpowiada Ci muzykalniejszy charakter brzmienia Oberon 5 to Fyne Audio F501 lub potężniejsze F502 mogłyby przypaść Ci do gustu. Warto byłoby także posłuchać Pylon Audio Diamond 28, które zapewnią przestrzenne brzmienie z bliską średnicą oraz mięsisty dół. Lepszą kontrolę basu uzyskasz na Audio Physic Classic 8, które także warto byłoby posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rekomendacje. Z tego co czytam na forum to F501/F502 są często polecane i maja generalnie dobre opinie. Dorzucę do listy. Zaciekawiły mnie Audio Physic Classic 8 - czego można się po nich spodziewać? Widzę że jest jeszcze Classic 5, jaka jest między nimi różnica w odsłuchu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że do 25m spokojnie wystarczą audio physic classic 5. Co prawda u mnie grały classic 3 ale myślę, że charakter brzmienia będzie zbliżony. Te kolumny to nieco żywsze i radośniejsze granie niż dali. Do tego z twardszym i potężniejszym basem. Myślę, że z Twoim marantzem mogłyby dobrze się zgrać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu w Poznaniu słuchałem PM7000N z: Audio Physic Classic 3, Audio Physic Classic 5 i Fyne Audio F501. Dokładnie w tej kolejności, pokój odsłuchowy ~25m2. 'Trójki' grały świetnie, po przełączeniu na 'piątki'... Klops. Nie ma co opisywać, miałem wrażenie efektu przygaszenia. Nie wiem czy to fachowo określiłem, pewnie nie, nie znam się jeszcze na tematyce audio żeby udawać mądrego i coś szerzej opisywać. Ale podobne odczucia miał zarówno mój ojciec który interesuje się audio od 30 lat, jak i doradca w sklepie. Wydaje mi się że u Ciebie z piątkami może być podobnie.

Po kolejnym przełączeniu na F501 nastąpił zwrot o 180 stopni, uśmiech, pozytywne zaskoczenie i dźwięk znowu cieszył ucho. No ale mam do czynienia z tymi kolumnami już jakiś czas i po prostu mi się podobają, chociaż patrząc po forum to nie tylko mi 😀

Pożycz coś do domu, potestuj parę dni i oceń. Sam w czwartek podłączę Marantza z F501 i na spokojnie w warunkach domowych potestuję, ale nie spodziewam się zawodu skoro w Poznaniu byłem zadowolony. Na początku kwietnia będę też wypożyczał Classic 5, chcę sprawdzić jak na moim mniejszym metrażu będą się spisywać. Z Classic 8 nie miałem i nie będę miał do czynienia. Wiem że 'ósemki' demo mają w Audio Park w Toruniu, rozmawiałem z nimi wczoraj, może zgodzą się wypożyczyć Tobie gdybyś akurat te chciał :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Jestem trochę zdziwiony wynikiem porównania 3 i 5. Spodziewałbym się podobnego grania ale z lepszym basem. Wcześniej seba3002 o tym też pisał. Chociaż jak czytałem test AP Classic 12 to autor nadmienił ze cała seria Classic jest zróżnicowana pod kątem zastosowanych rozwiązań - taki mały poligon doświadczalny. Co mogłoby się przełożyć na różnice w odsłuchu. Szukałem różnych testów zarówno 5 jak i 8 ale powiem szczerze że jest z tym ciężko zwłaszcza w przypadku 8. Co do innych kolumn polecanych tutaj to w zasadzie nie ma takiego problemu. 
Zmierzamy w takim razie tylko do odsłuchu i porównania sobie ich z czymś powiedziałbym bardziej popularnym? Z innej strony muszę patrzeć też na wielkość kolumn ze względu na drugą połowę i odmienne zdanie co do estetyki 🙂 ale to chyba dotyka większości z nas...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że zbiór kolumn do odsłuchu zawęża się do AP8 (może jeszcze 5), FA501 i Elac Carina FS247. Czy warto byłoby posłuchać jeszcze Audiovector QR3? Słuchałem QR5 ale ta cena...

A jak to powinno wyglądać z perspektywy Marantza tzn do jakiej kwoty jest sens szukać kolumn?  Różne teorie słyszałem. Wiadomo można kupić coś dobrego za fajne pieniążki a można też wydać górę $ i tyle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, KaZet napisał:

Szukałem różnych testów

To nie ma sensu. Zrobisz lepiej je po prostu osłuchując. I szybciej.

16 godzin temu, lysyrafal napisał:

Tego nikt Ci nie powie co wybrać droższe wzmacniacz czy kolumny bo jak czytasz uważnie Forum to zdania są podzielone. Z mojej strony proponuje posłuchać kolumn podłogowych Dynaudio Emit M30 chociaż trzeba się spieszyć ponieważ to ostatnie sztuki.

Mamy ostatnią parę na ekspo i faktycznie koniec.

19 godzin temu, KaZet napisał:

Wygląda na to że zbiór kolumn do odsłuchu zawęża się do AP8 (może jeszcze 5), FA501 i Elac Carina FS247. Czy warto byłoby posłuchać jeszcze Audiovector QR3? Słuchałem QR5 ale ta cena...

To 4 konstrukcję. Jak znalazł na odsłuch :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn to większość udało mi się zlokalizować w jednym miejscu ale niestety brakuje Audio Physic zarówno 5 jak i 8. Mniejsze 5 ma co prawda jeden sklep w okolicy ale pozostałych z listy już nie wiec nie będzie można zrobić bezpośredniego porównania. W temacie 8 pozostaje jedynie wypożyczenie ich i lokalny odsłuch w domu. Pisałem nawet do @Na Temat Audio w tej kwestii. Mam nadzieję że mimo wszystko uda się ich posłuchać. 

@JaZz Ja również jestem zdziwiony bo recenzje są pozytywne. Czytałem też tą od @Kraft i spodziewałem się innej opinii. A tu jak @Marcinek napisał klops 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...