Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Marantz PM7000N?


KaZet

Recommended Posts

17 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ide za ciosem.

Skoro jesteś z nich zadowolony to znaczy że sa spoko.

A tak na serio to czemu przyszedłeś tutaj mając je ?

Bo poświeciłeś czas na rejestracje i znalezienie tego temu i zapytanie. Why?

Coś Ci w nich nie pasuje?

 

Mi pasuje grają bardzo dobrze w połączeniu z marantz pm7000n. 

 

Z racji że jestem laikiem i to mój pierwszy zestaw tego typu, plus bardzo mało informacji w siecie można znaleźć na temat tych kolumn chciałem zapytać na forum które na oko wygląda profesjonalnie i ludzie tu piszący również. 

 

Tylko tyle i aż tyle. 

Edytowano przez Arkadiusz Szostak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arkadiusz Szostak napisał:

Mi pasuje grają bardzo dobrze w połączeniu z marantz pm7000n. 

 

Z racji że jestem laikiem i to mój pierwszy zestaw tego typu, plus bardzo mało informacji w siecie można znaleźć na temat tych kolumn chciałem zapytać na forum które na oko wygląda profesjonalnie i ludzie tu piszący również. 

 

Tylko tyle i aż tyle. 

Rozumiem i słuszny kierunek.

Z tym że do póki jesteś zadowolony to nie zaglądaj tu :)

To tak dobrze Ci radze. Ale jakbyś kiedyś chciał zmienić, dostrzec że coś jest nie tak, coś poprawić to na pewno chętnie pomożemy.

Pozdrawiam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem na etapie, próbie wyciszenia salonu mam trochę skoplikowaną sytuację gdyż ścian bocznych prawie wogóle nie mam z jednej strony mam otwarta przestrzeń z drugiej podwójne skrzydło drzwi i para okien na końcach po metrze ściany. Do tego jedna kolumna stoi blisko ściany bocznej i tylniej tam mam też pułapkę basową tyle na razie. Jest odczuwalny mocny pogłos basu przy głośnym słuchaniu  przy 42 volume już jest odczuwalne. Ale pewnie to temat w całkiem innm miejscu proszę więc moderatora o przeniesienie do odpowiedniego.. 

Dodam też że salon razem z kuchnią ma 45 m2. 

Jeśli będzie trzeba dodam zdjęcia. 

Edytowano przez Arkadiusz Szostak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jako, że jestem zdecydowany zakupić PM7000n, rozglądam się za kolumnami aby kupić je w komplecie zapewne będzie taniej.
Sprzęt będzie grał w salonie 31m2 + wysoki sufit 3,7m(skosy od 2,2m). Jeśli chodzi o kwestie muzyki, słucham wielu gatunków + od czasu do czasu jakiś film.
Kolumny bardziej do grania cichego niż głośnego, wieczorowe słuchanie bądź jako muzyka w tle.
Początkowo myślałem o KEF q750 ale po przejrzeniu tego wątku widzę, że Fyne Audio F501 też byłoby dobrą opcją.  Pytanie czy miał ktoś taką konfigurację z KEFami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2023 o 21:20, Arkadiusz Szostak napisał:

Proszę. Dywanu jeszcze nie ma ale kwestia czasu co do reszty to nie wiem kompletnie co zastosować panele akustyczne czy dyfuzory? 

 

 

IMG_20230613_211755.jpg.f78877c98afb65855393dd17006e8676.jpgIMG_20230613_211736.jpg.b18a57de5f916a60f0771d25abd6c781.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20230613_211724.jpg.eae8cfd259d4bef47de09b3045bfa271.jpg

Panele za.

I dywan.

18 godzin temu, Paweł. napisał:

Jako, że jestem zdecydowany zakupić PM7000n, rozglądam się za kolumnami aby kupić je w komplecie zapewne będzie taniej.
Sprzęt będzie grał w salonie 31m2 + wysoki sufit 3,7m(skosy od 2,2m). Jeśli chodzi o kwestie muzyki, słucham wielu gatunków + od czasu do czasu jakiś film.
Kolumny bardziej do grania cichego niż głośnego, wieczorowe słuchanie bądź jako muzyka w tle.
Początkowo myślałem o KEF q750 ale po przejrzeniu tego wątku widzę, że Fyne Audio F501 też byłoby dobrą opcją.  Pytanie czy miał ktoś taką konfigurację z KEFami?

Ty najpierw odsłuchaj kolumny a potem wybierz do nich wzmacniacz.

Marantz gra dobrze z Fyne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...