Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Marantz PM7000N?


KaZet

Recommended Posts

Hej, udało mi się posłuchać kilka modeli kolumn o których tutaj rozmawialiśmy czyli Elac Carina FS247.4, Audiovector QR3, Dali Opticon 6 MK2, Fyne Audio F501 i Revel Concerta2 F35. 
Co do wymienionych to powiem tak, że Elac Carina z 3-ki w podobnej cenie (Audiovector, Dali, Revel) wypadły najgorzej - bas wydawał się być zupełnie nieobecny, natomiast reszta była po prostu ok. Mnie osobiście nie ujęły niczym konkretnym. Co do Dali to w porównaniu do Revel i Audiovector zauważyłem ze scena była zdecydowanie węższa ale za to bas był mocno odczuwalny, średnica i góra była ok. Najlepiej przynajmniej dla mnie wypadły Revel i Audiovector przy czym w tym drugim przypadku bas był punktowy, a góra bardzo wyraźna/nasycona? i pojawila się obawa że może być to męczące w dłuższym odsłuchu. Trzeba byłoby to sprawdzić w domu. W obu przypadkach scena była bardzo szeroka. Z tej dwójki powiedziałbym ze Revel zagrały lepiej - świetnie w każdym paśmie i słychać było wyraźne zróżnicowanie brzmienia basu. Dla mnie obecnie faworyt. Co do wyglądu to kwestia gustu i najchętniej  wybrałbym wielkość Audiovector a dźwięk Revel 🙂.
Co do Fyne Audio F501 to byłem zaskoczony na duży plus tymi kolumnami. Zagrały naprawdę fajnie ale jednak słychać było różnice w porównaniu do powyższych. Jeśli jednak miałbym trzymać się tego progu cenowego to byłby to faworyt ze względu na dźwięk i wykonanie. Ciekaw jestem jakby wypadły w porównaniu do np. Dali Oberon 7. 


Niestety ale nie miałem jeszcze przyjemności odsłuchu niczego z Audio Physic. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej muzyki to często słuchamy wersji akustycznych różnych utworów gdzie zwracam uwagę na wokal ale też na poszczególne instrumenty i ich brzmienie. Do tego dochodzi jeszcze ich lokalizacja w budowanej scenie.
Oprócz tego często słuchamy starych kawałków soul, jazz itd. wiec miło jest posłuchać gradacji w przypadku basu. Nie chodzi mi tutaj o mocne łupanie ale raczej o przyjemne zróżnicowanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie na 15m2 od piątku testuję System Audio Saxo 40, nówki prosto z pudełka. Na początku miałem je podpięte z Chord Clearway (bez x) i prawie się załamałem 😅 Zdaję sobie sprawę że ich pełen efekt będzie za kilka lub kilkanaście dni, ale oprócz wyraźnego i bardzo mocno dominującego basu cała reszta była płaska, mało detaliczna, bez szczegółów. Posłuchałem tak z 3h i stwierdziłem że spróbuję wypożyczyć inne kable. Zacząłem od proponowanych Kimber 4VS. Obrót o 180 stopni! Góra i średnica uzyskała wyrazistość i detaliczność, jest bardziej ostra, a bas mniej wylany i bardziej dynamiczny. Nie spodziewałem się takiej różnicy, tym bardziej że są to kable z podobnego przedziału cenowego. Nie chcę zaczynać kolejnej polemiki na temat kabli, ot takie moje osobiste odczucia. Jestem zadowolony z aktualnej konfiguracji i czekam aż głośniki bardziej się dotrą, ustawione na chwilę obecną 23cm od ściany i nic nie dudni, a słucham w 90% muzyki elektronicznej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Marcinek napisał:

Ja aktualnie na 15m2 od piątku testuję System Audio Saxo 40, nówki prosto z pudełka. Na początku miałem je podpięte z Chord Clearway (bez x) i prawie się załamałem 😅 Zdaję sobie sprawę że ich pełen efekt będzie za kilka lub kilkanaście dni, ale oprócz wyraźnego i bardzo mocno dominującego basu cała reszta była płaska, mało detaliczna, bez szczegółów. Posłuchałem tak z 3h i stwierdziłem że spróbuję wypożyczyć inne kable. Zacząłem od proponowanych Kimber 4VS. Obrót o 180 stopni! Góra i średnica uzyskała wyrazistość i detaliczność, jest bardziej ostra, a bas mniej wylany i bardziej dynamiczny. Nie spodziewałem się takiej różnicy, tym bardziej że są to kable z podobnego przedziału cenowego. Nie chcę zaczynać kolejnej polemiki na temat kabli, ot takie moje osobiste odczucia. Jestem zadowolony z aktualnej konfiguracji i czekam aż głośniki bardziej się dotrą, ustawione na chwilę obecną 23cm od ściany i nic nie dudni, a słucham w 90% muzyki elektronicznej. 

Clerarway to dokładnie taki sam kabel jakiego używam. Wątpię, ze to co usłyszałeś było wina jakości tego kabla. Podłączenie innego nie powinno dać diametralnie innego rezultatu. Jakieś detale - może, ale nic więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Dnia 19.07.2021 o 07:56, S4Home napisał:

No to tak się stanie.

Tylko co masz teraz? To porównamy do obecnego modelu.

Piotr

Obecnie mam wiekowy już amplituner Yamaha RX-V 457, jako odtwarzacz używałem do niedawna DVD Pioneer, od niedawna Yamaha BD-S671.

Zależy mi na szczegółowym, przestrzennym dźwięku. Nie jestem audiofilem, ale chciałbym, aby dźwięk nie był przykuty do głosników. Rozważam też produkty Cambrige Audio i NAD.

Nie wiem czego też można się spodziewać po Yamaha 803D?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po 457 chcesz uszczuplić bas?

Twoja Yamaha to amplituner kina domowego. Starszy więc jeszcze grający ale jednak niski model AV.

Wymiana na wzmacniacz przyniesie poprawę ale także na basie.

CXA 60 to dobry kierunek jesli o nim myślałeś.

NAD nie wiem gdyz tu basu dojdzie sporo.

803 dobra opcja, nowa, funkcyjna z kalibracją która pomoże. To samo uzyskasz z używanego AS 701 / AS 700

Ewentualnie Exposure 1010. Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wymień amplituner na wzmacniacz stereo. Jeśli lubisz dynamiczne brzmienie to Yamaha AS701, Cambridge Audio CXA60 lub droższy Atoll IN100 Signature byłyby świetnym rozwiązaniem.
NAD nie będzie najlepszym rozwiązaniem, bo będzie dodawał od siebie dołu. Możesz zwrócić uwagę na Cyrus One, który w swojej kategorii cenowej jest jedną z najlepszych opcji jeśli szukasz połączenia dynamiki oraz barwy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2021 o 07:34, S4Home napisał:

I po 457 chcesz uszczuplić bas?

Twoja Yamaha to amplituner kina domowego. Starszy więc jeszcze grający ale jednak niski model AV.

Wymiana na wzmacniacz przyniesie poprawę ale także na basie.

CXA 60 to dobry kierunek jesli o nim myślałeś.

NAD nie wiem gdyz tu basu dojdzie sporo.

803 dobra opcja, nowa, funkcyjna z kalibracją która pomoże. To samo uzyskasz z używanego AS 701 / AS 700

Ewentualnie Exposure 1010. Zapraszam na odsłuch

Piotr

Więc po wymianie na wzmacniacz stereo będę miał więcej basu niż obecnie, czy też będzie on lepiej kontrolowany?

Właśnie dlatego rozważam Marantza, aby uszczuplić bas. Choć spotykam się z opiniami, że ten Marantz do Aurory 1000 ma nieco za mało mocy, by dobrze kontrolować kolumny, oraz, że gra "bezuczuciowo, sucho".

Z Cambrige właśnie rozważałem CXA61 lub (CXA 81 - choć nie wiem czy to do mojego pokoju nie za dużo),

Oczywiście pozostają Yamahy 701 lub 803D.

No i wychodzi na to, że muszę sobie zebrać kilkanaście utworków na płytkę - płytki (żeby nimi nie żąglować) i umówić się na odsłuch, mieszkam w Gliwicach więc do Oświecimia nie tak daleko. We wrześniu będę miał więcej czasu, więc mam czas żeby się przygotować.

Dnia 3.08.2021 o 13:16, Q21 napisał:

Przede wszystkim wymień amplituner na wzmacniacz stereo. Jeśli lubisz dynamiczne brzmienie to Yamaha AS701, Cambridge Audio CXA60 lub droższy Atoll IN100 Signature byłyby świetnym rozwiązaniem.
NAD nie będzie najlepszym rozwiązaniem, bo będzie dodawał od siebie dołu. Możesz zwrócić uwagę na Cyrus One, który w swojej kategorii cenowej jest jedną z najlepszych opcji jeśli szukasz połączenia dynamiki oraz barwy. 

 Atoll IN100 Signature jest podobnej cenie jak Marantz 7000N (choć nieco dziwi mnie tak wysoka cena Marantza).

 Cyrus One - to chyba wzmacniacz cyfrowy i wymiarowo nieco skurczony, może ma zalety dźwiękowe, które to pobiją.

Czy Cambrige CXA 61, 81 są też w kolorze czarnym?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piterass72 napisał:

Więc po wymianie na wzmacniacz stereo będę miał więcej basu niż obecnie, czy też będzie on lepiej kontrolowany?

Zdecydowanie. Barwa też będzie inna.

11 godzin temu, piterass72 napisał:

No i wychodzi na to, że muszę sobie zebrać kilkanaście utworków na płytkę - płytki (żeby nimi nie żąglować) i umówić się na odsłuch, mieszkam w Gliwicach więc do Oświecimia nie tak daleko. We wrześniu będę miał więcej czasu, więc mam czas żeby się przygotować.

Jak najbardziej zapraszamy

11 godzin temu, piterass72 napisał:

Atoll IN100 Signature jest podobnej cenie jak Marantz 7000N (choć nieco dziwi mnie tak wysoka cena Marantza).

Ceny Marantza bardzo poszły do góry teraz. A tu płacisz nie mało za opcję sieciowe.

11 godzin temu, piterass72 napisał:

Cyrus One - to chyba wzmacniacz cyfrowy i wymiarowo nieco skurczony, może ma zalety dźwiękowe, które to pobiją.

To wzmacniacz impulsowy ale zbudowany na klasycznym zasilaniu. Nie jest to tak zwana "cyfrówka"

11 godzin temu, piterass72 napisał:

Czy Cambrige CXA 61, 81 są też w kolorze czarnym?

Nie

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam wszystkich forumowiczów. Od kilku dni jestem posiadaczem identycznego wzmacniacza Marantz grającego przez kolumny ELAC FS 108.2.  Muszę wymienić kolumny podłogowe na podstawkowe i zastanawiam się nad wymianą na monitory: KEF R3 lub Sonus Faber Sonetto 2.  Czy ktoś na forum miał sposobność posłuchać tych 2 zestawów i może określić różnice w ich brzmieniu? Wymienione kolumny znam tylko z bardzo pozytywnych opinii w internecie i rekomendacji sprzedawców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...