Skocz do zawartości

Zestaw audio do TV


koniq

Recommended Posts

Cześć,

planuję zakupić zestaw audio (najlepiej 2.1) do mojego telewizora PHILIPS 65PUS7304. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to maksymalnie 3000 zł. Kolor najlepiej srebrny, zestaw koniecznie nowy.

Najczęściej słucham muzyki elektronicznej i rocka używając Spotify/Tidala. Chciałbym także wykorzystywać zestaw podczas oglądania filmów.

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie rady.

Plan pokoju:

pokoj-tv.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W zakładanym budżecie warto spojrzeć na Topping MX3 w połączeniu z Pylon Audio Sapphire 25, które zapewnią Ci szeroką scenę dźwiękową oraz mocną podstawę basową. Alternatywą mogą być Heco Aurora 700 aby uniknąć dodatkowego subwoofera jak w przypadku 300. 
Jeśli wybór padłby na monitory to polecam zwrócić uwagę na dynamiczne brzmienie Polk Audio S20e + ewentualny subwoofer jeśli uznasz, że jest za mało basu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Zdecydowanie muszą być kolumny - chcę postawić obok szafki, bo wtedy będzie to wszystko ładnie wyglądało.

Pylon Audio Sapphire 25 bardzo mi się podoba wizualnie. Czy ewentualnie jest późniejsza możliwość dołożenia subwoofera? Zależy mi na basie także przy niższym poziomie głośności.

Zastanawiam się jeszcze nad wzmacniaczem. Ile ewentualnie musiałbym dołożyć, żeby mieć amplituner stereo lub wzmaniacz o normalnych gabarytach? Jak to wszystko ze sobą spiąć w całość z telewizorem? Aplikacje mam na telewizorze, więc nie potrzebuję obsługi przez urządzenie serwisów streamingowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2021 o 08:50, Q21 napisał:

W zakładanym budżecie warto spojrzeć na Topping MX3 w połączeniu z Pylon Audio Sapphire 25, które zapewnią Ci szeroką scenę dźwiękową oraz mocną podstawę basową.

 

Topping MX-3 jest w stanie uciągnąć takie kolumny? Nie ma za małej mocy wyjściowej (40W na głośnik w Toppingu vs 120W mocy nominalnej głośników)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W Twoim budżecie, spróbowałbym głośników, a w tym przypadku kolumn głośnikowych aktywnych, gdzie nie musisz się już martwić o szukania miejsca na inne komponenty.

Zyskasz funkcje sieciowe, HDMI do TV, prawdopodobnie nie będziesz potrzebował też subwoofera. Duży dźwięk, duża skala, szybki bas. Polecam Ci sprawdzić to rozwiązanie, chociażby w naszych salonach Tophifi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...