Skocz do zawartości

Nad c338 vs Nad 356bee


robizuch

Recommended Posts

Witam kolegów. Stoję przed wymianą wzmacniacza Denona 520 który pracuje z gramofonem, cd i podłogowymi Monitor Audio na powierzchni 25 m. Muzyka w większości death/black metal z CD i Tidal, rock,heavy metal z analogów. Słuchałem Rotela a11, a12, Nad c338  i padło raczej na Nada c338 ze względu też na wbudowanego Chromecasta. Ma być w miarę prosto bo ogarniać ma to też żona i córka. Ale chodzi mi po głowie cos takiego jak NAD C356 BEE i dodatkowe zabawki. Który zestaw ewentualnie będzie rozsądniej wybrać. Budżety trochę inne ale to nie problem. Oczywiście nie zamykam się na inne propozycje.

NAD c338

vs

NAD C356 BEE
DAC magic 100 CA
Audio pro link1 do Tidala
Pro-Ject Phono box 450 brak phono w Nad c356

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

6 godzin temu, DudasDudek napisał:

"raczej" czyli nie jesteś przekonany

338 gra inaczej niż 356, i oczywiście ja bym stawiał na ten drugi zestaw

Co to za Monitor Audio dokładnie?

Tak dokladnie nie jestem przekonany w 100% 356 nie słyszalem aczkolwiek według opini ta "ich moc" mnie kusi, słuchałem 316 jakis czas temu. Monitory MR6,  pewnie też będę po wymianie wzmacniacza chcial przejść na coś innego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD 356 BEE pod każdym kątem jest lepszy od nowego 338. A nie przepraszam. Jeśli chodzi o wyposażenie to nowa jednostka ma lepiej. Ale jeśli patrzymy na brzmienie to nie ma pasma w którym 356 BEE ustępuje nowemu bratu. Ale brzmi inaczej. I nie jest powiedziane że Tobie spasuje. Moim zdaniem do Monitor audio Monitor lepiej starszego 356BEE.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C356bee to cieplejszy charakter brzmienia z bliższą średnicą oraz łagodniejszą górą. W przypadku muzyki rockowej NAD C338 może okazać się lepszą opcją ale musiałbyś koniecznie posłuchać jednego i drugiego aby być pewnym w 100%. Tutaj wiele zależy od Twoich preferencji 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

NAD 356 BEE pod każdym kątem jest lepszy od nowego 338. A nie przepraszam. Jeśli chodzi o wyposażenie to nowa jednostka ma lepiej. Ale jeśli patrzymy na brzmienie to nie ma pasma w którym 356 BEE ustępuje nowemu bratu. Ale brzmi inaczej. I nie jest powiedziane że Tobie spasuje. Moim zdaniem do Monitor audio Monitor lepiej starszego 356BEE.

Piotr

Panie Piotrze dziękuje za komentarz od dawna przyglądam sie Pana wywarzonym opinią tak trzymać;)

3 godziny temu, Q21 napisał:

NAD C356bee to cieplejszy charakter brzmienia z bliższą średnicą oraz łagodniejszą górą. W przypadku muzyki rockowej NAD C338 może okazać się lepszą opcją ale musiałbyś koniecznie posłuchać jednego i drugiego aby być pewnym w 100%. Tutaj wiele zależy od Twoich preferencji 

Nie mogę doczekać się aż pojawi się u Was 338 żeby porównać chociażby z 356. No chyba że już jest? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

One po prostu bywają.

W czasach pandemi a teraz jeszcze blokady kontenerowca sprzęt audio dociera jak dociera. Nie jest z Chin to jego komponenty są. No trzeba polować. My ostatnio mieliśmy ten model na półce to stał dosłownie 2 dni

Ten kontenerowiec to zaplanowane działanie. Przez to znowu będą wyższe ceny i gorsza dostępność czegokolwiek...eh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kubad napisał:

Mi osobiście bardziej podoba się brzmienie starych nadów i w tym wypadku stawiałbym na c356bee pomimo braku chromecasta. 

Mam to samo zdanie. C356 w tej wersji produkowany jest już z 10 lat...To chyba o czymś świadczy. Lubię jeszcze, model wyższy C375, to w końcu starszy brat :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kubad napisał:

C375 też jest spoko natomiast relatywnie jakość do ceny bardziej odpowiada mi c356. 

Tak, aczkolwiek NAD C375 i tak jest zaskakujący jak za 5 koła. Jak popatrzymy na budowę tego wzmacniacza, to naprawdę jest to skomplikowana konstrukcja. Z modelem C356 jest trochę inaczej, bardziej budżetowo, -ale i tak lubię bardzo C356 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat i zapytać o NAD C338. 

Otóż jestem nowym użytkownikiem tego wzmacniacza i zastanawiam się jaka jest różnica między źródłami stream i bt/wifi. 

Wszystko co streamuję czy to z kompa czy smartfona leci przez bt/wifi. Jaka jest różnica pomiędzy tymi źródłami i jak podłączyć się do źródła stream? 

Pozdrawiam serdecznie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, finchers napisał:

356 przerabiałem ...straszna klucha i granie średnicą, nie każdy to lubi....wokal na twarz i rozlazły bas🤨

do wolnej muzyki jeszcze jakoś się sprawdza...

ja długo z tym wzmakiem nie wytrzymałem i poddałem go modowi.

Było już zdecydowanie przyjemniej ale koniec końców tez się go pozbyłem.

Według mnie miałeś źle dobrane kolumny, no i słabe źródło, ale to przy okazji.

Przy mułowatych kolumnach 356 staje się rozgotowaną kluchą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DudasDudek napisał:

Według mnie miałeś źle dobrane kolumny, no i słabe źródło, ale to przy okazji.

Przy mułowatych kolumnach 356 staje się rozgotowaną kluchą.

Miałem z tym wzmakiem nie jedne kolumny i kilka dacow... Dla ścisłości. NAD fabryczny jest delikatnie mówiąc kiepskim wzmacniaczem. Nie ma co tu bronić... No chyba że ktoś nie słyszał nic innego... 

Edytowano przez finchers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, finchers napisał:

Miałem z tym wzmakiem nie jedne kolumny i kilka dacow... Dla ścisłości. NAD fabryczny jest delikatnie mówiąc kiepskim wzmacniaczem. Nie ma co tu bronić... No chyba że ktoś nie słyszał nic innego... 

No jest to hi-end, ale nowy kosztuje ok 2.300! Po modzie moim zdaniem konkuruje w przedziałach 5/6 tys. 

7 godzin temu, finchers napisał:

Było już zdecydowanie przyjemniej ale koniec końców tez się go pozbyłem

Na co zamieniłeś? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...