Skocz do zawartości

Nad c338 vs Nad 356bee


robizuch

Recommended Posts

3 godziny temu, finchers napisał:

Miałem z tym wzmakiem nie jedne kolumny i kilka dacow... Dla ścisłości. NAD fabryczny jest delikatnie mówiąc kiepskim wzmacniaczem. Nie ma co tu bronić... No chyba że ktoś nie słyszał nic innego... 

Kiepski? Bądźmy poważni, w swojej cenie jest conajmniej bardzo dobry...

Słuchałem droższych, ale to chodzi o to by porównywać go w swojej półce/klasie, a nie ze sprzętami wielokrotnie droższymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

13 godzin temu, DudasDudek napisał:

Według mnie miałeś źle dobrane kolumny, no i słabe źródło, ale to przy okazji.

Przy mułowatych kolumnach 356 staje się rozgotowaną kluchą.

Dokładnie tak. Ten wzmacniacz i tak jest topem w swojej kategorii cenowej.

12 godzin temu, finchers napisał:

Miałem z tym wzmakiem nie jedne kolumny i kilka dacow... Dla ścisłości. NAD fabryczny jest delikatnie mówiąc kiepskim wzmacniaczem. Nie ma co tu bronić... No chyba że ktoś nie słyszał nic innego... 

To podaj znacznie lepszy wybór do 3K :)

10 godzin temu, finchers napisał:

Dayens Menuetto 

Bardzo fajny Serbski wzmacniacz.

Masz jakieś inne typy? Dayens jest za 4K

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, S4Home napisał:

Dokładnie tak. Ten wzmacniacz i tak jest topem w swojej kategorii cenowej.

To podaj znacznie lepszy wybór do 3K :)

Bardzo fajny Serbski wzmacniacz.

Masz jakieś inne typy? Dayens jest za 4K

Piotr

Myślę że ciekawsze brzmienie : Rega brio

Dobra może pojechałem za bardzo tego NADa...a za tą kasę faktycznie nie ma czego się wstydzić. 

 

Edytowano przez finchers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Nada 368 czyli wyższy model, dwukrotnie,teraz mam Nad 356!i napewno brzmienie bardziej spójne,dynamiczne,tak jak pisze Piotr,w swojej kategorii cenowej ciężko  o konkurencje, opowieści o mułowatym basie, pewnie zaczerpnięte z opowieści ludzi którzy go nie słyszeli,jak do wszystkiego trzeba dobrać kolumny, źródło,i naprawdę jest dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, robizuch napisał:

i jak wrażenia z 338 

Ok wszystko wskazuje na 356 to jak kolega wyżej pisał o kluchach to jaki kolumny nie będą mułowate?

To jest mój pierwszy taki sprzęt, gra z Pylon Pearl 25 i Philips CD210. Nie ma zbyt dużego doświadczenia ze sprzętem audio takiej jakości więc jestem zachwycony jak to pięknie gra. 

To co zauważam to bardzo przejrzysty dźwięk, jakby słyszał każdy instrument z osobna. To takie odkrywanie na nowo muzyki, którą znam na pamięć. Bass nie jest zbyt nachalny ale wyczuwalny, nie lubię jak gra zbyt ciepło, więc jestem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, JaZz napisał:

👍

A co Ci nie leżało przy Apc3? 

Wiem że są pewne marki,modele polecane na forum, każdy chwali swoje,ja miałem APC3 i w konfrontacji z Canto które wtedy jeszcze posiadałem stwierdziłem że dźwięk moich kolumn jest mi bliższy,nie miałem ochoty na zakup czegoś co na dzień dobry nie zrobiło wrażenia, słuchalem ich kilka dni,na przemian z Canto i nie kupilem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomaz75 Te opowieści o mułowatości Nada (i to nie tylko ona basie, tylko według mnie w średnicy też) nie są wyssane z palca. Słuchałem ich na stricte ciepłych kolumnach, takie typowo adetaliczne z miękkim basem. Tego się słuchać nie dało, a jak przełączyliśmy na cokolwiek żywszego, to odrazu magia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, JaZz napisał:

Piotr z S4 kilka razy polecał mi coś czego nie mają.

Też kiedyś tak miałem - zadzwoniłem z pytaniem o jedną rzecz. Powiedzieli że już nie mają, ale polecają i żebym poszukał może jeszcze gdzieś ktoś ma, Tak że bardzo ok ze strony @S4Home

Co do 356, może faktycznie z szybkimi i ostrymi kolumnami... ale on ma mocną tendencje do "zwalniania i ocieplania" ;) w podobnej cenie mi się sprawdził Cyrus One 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2021 o 07:48, finchers napisał:

Myślę że ciekawsze brzmienie : Rega brio

Okejjjj, a do 3K :)

Dnia 1.04.2021 o 07:48, finchers napisał:

Dobra może pojechałem za bardzo tego NADa...a za tą kasę faktycznie nie ma czego się wstydzić. 

A no właśnie. Okazuję  się że nie łatwo w JEGO CENIE coś innego znaleźć.

21 godzin temu, JaZz napisał:

Korzystając z okazji zapytam. Jakie kolumny według Was dobrze zgrywają się z 356? Kategorii cenowej brak. 

Dla mnie szeroki zakres. Bo lubie 356. Sam miałem prywatnie.

20 godzin temu, tomaz75 napisał:

Ja miałem tego Nada z Kef R300, Pylon diamond monitor, PmcDb1, Dynaudio excite x14, Studio 16 Hertz Canto One,i Audio phisic classic3,teraz gram na Dynaudio excite X18, chociaż te Canto też mi pasowały,z reszty kolumny w połączeniu z Nadem nie byłem zadowolony.

No łasnie a ja też cześć z tych kolumn miałem i byłem :)

Dlatego różni ludzie różne opinie :)

19 godzin temu, JaZz napisał:

Nie każdy

Ale 98% tak. Taka nasza Polska natura. Byłem w UK i tam też miałem do czynienia z audio. Tam jest inne podejście. Uwierz że znacznie "zdrowiej" podchodzą do porad dalej.

18 godzin temu, JaZz napisał:

Piotr z S4 kilka razy polecał mi coś czego nie mają

Ale ja jestem inny :(

Próbuje jeszcze żyć w zgodzie ze swoim sumieniem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, robizuch napisał:

Panowie znalazlem 356 uzywke za 1600 i zamierzam podjechac obejrzeć  a że to jakies 80 km to czy za taka kwote brac i na co ewentualnie zwrócić uwage bo nie kupowalem uzywanego wzmacniacza. 

1600 zł używka...ciekawe czy od Polskiego dystrybutora?  Po drugie nie wiadomo czy na przykład nie modyfikowany? Poznasz to po śrubach na obudowie, czy nie są "obite" .

W każdym razie dla 900 zł ja bym wolał kupić nowy i mieć święty spokój z gwarancją na 24 miesiące...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Miras23 napisał:

1600 zł używka...ciekawe czy od Polskiego dystrybutora?  Po drugie nie wiadomo czy na przykład nie modyfikowany? Poznasz to po śrubach na obudowie, czy nie są "obite" .

W każdym razie dla 900 zł ja bym wolał kupić nowy i mieć święty spokój z gwarancją na 24 miesiące...

Raczej nie z Polski. Słusznie prawisz kolego, dzieki za opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. to po prostu uczciwa cena. Ten wzmacniacz nie traci bardzo na cenie. Zależy od stanu

I nie ma znaczenia czy jest w Polski czy UK. To ten sam model!

Po śrubach za wiele nie sprawdzisz, bo może być otwierany w celu po prostu wyczyszczenia. I to jest ok.

356 jest już rzadko dostępny jako nowy ale trafia się. Do nas ostatnio dojechała partia.

Raczej szybciej niż pomału trzeba się z nim żegnać.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Miras23 napisał:

1600 zł używka...ciekawe czy od Polskiego dystrybutora?  Po drugie nie wiadomo czy na przykład nie modyfikowany? Poznasz to po śrubach na obudowie, czy nie są "obite" .

W każdym razie dla 900 zł ja bym wolał kupić nowy i mieć święty spokój z gwarancją na 24 miesiące...

Akurat modyfikowany gra zdecydowanie lepiej...więc średnia ta Twoja rada...🤪

No chyba że na gwałt potrzeba regulacji barwy która więcej psuje niż pomaga....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, finchers napisał:

Ja swój jakoś sprzedałem bez problemu...wystarczyło zainteresowanego po prostu zaprosić na odsłuch...wtedy postrzeganie "grzebania"  nabiera nowego znaczenia😉

Pisałem o skali, a nie jednostce:) może miałeś szczęście poprostu. Osobiście nie kupiłbym "grzebanego" tylko nowke z pudła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Miras23 napisał:

Pisałem o skali, a nie jednostce:) może miałeś szczęście poprostu. Osobiście nie kupiłbym "grzebanego" tylko nowke z pudła.

Jakbyś miał "nauszne" porównanie :nówka z pudła vs. NAD po modzie za tę samą kasę... To uwierz mi, zmieniłbyś zdanie 😉😉 i długo byś się nie zastanawiał 😉 no chyba że jesteś masochista i żeby pocierpieć dla idei zdecydowałbyś się na gorzej grającą fabrykę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...