Skocz do zawartości

Kino Domowe


WiktoRaj

Recommended Posts

Witam, za niedługo mój tata ma urodziny i chciałbym mu zafundować nowy system audio by mógł sobie słuchać muzyki (głównie pop- lubi mocny bass), jak i oglądania filmów. Powiedzcie mi co najlepiej byłoby wymienić u mnie w salonie, żeby to jakoś grało. Co do amplitunera jak i centrala nie mam zastrzeżeń, (bo są dość nowe i dobrze sobie radzą), to głośniki przednie praktycznie w ogóle nie grają- jak przez jakiś papier/ścianę (dzieci znajomych powciskały paluchy w membrany może przez to, lub starość), tylnie też takie jakby przygłuszone. Na pewno do wymiany te dwie rzeczy z naciskiem na przednie kolumny. Subwoofer za to dosyć fajny, dobrze "wali", szklanki w meblach się przemieszczają :)  i go faktycznie czuć z średniej odległości. Salon mam dosyć duży, bo około 63m/2 i nie wiem czy coś się da fajnego do niego wybrać w budżecie wynoszącym 4 tysiące złotych. Mogą być też jakieś używane głośniki, nie muszą być tylko nówki. Poniżej dodaje "rzut" salonu zrobiony przeze mnie na szybko.  Tam napisałem dokładnie jakim sprzętem dysponuje :DD Proszę o konstruktywną wypowiedź. 

 

Salon.thumb.png.151b5b0775de8515a697e4940f7b827b.png 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Także jestem tego zdania, że musiałbyś wymienić wzmacniacz aby uzyskać znaczącą poprawę. Tutaj możesz pomyśleć o Yamaha RX V6a + końcówka mocy np. Atoll AM100. Różnica już powinna być słyszalna. Możesz także rozważyć zakup kolumn takich jak Heco Aurora 1000 ale na obecnym amplitunerze nie pokażą pełni swoich możliwości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...