Skocz do zawartości

Zestaw stereo po TV 4 tys.


kepa416

Recommended Posts

Cześć, 

Szukam zestawu audio 2.0 z możliwością późniejszej rozbudowy albo do 2.1 lub 5.1 w przyszłości.  Główne źródło dźwięku to TV Sony XF9005. Chciałbym połączyć to kablem hdmi aby nie włączać osobno zestawu audio za każdym razem i używać jednego pilota. Obecnie sprzedałem soundbar Samsung Q70R który nie spełnił moich wymagań. Na ten cel mam około 4 tys. zł. 

Przeglądając oferty wpadłem na zestawy amplitunerów Yamahy RX-V485 i RX-V4A i chciałbym to połączyć z zestawem kolumn Nota X550 lub Tesi 561. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelu 485 już nie ma a na model 4A poczekasz. Ale to dobry model pod budowanie kina.

Ale zasadnicze pytanie kiedy będziesz budował kino 5.1? Kiedy to rozbudujesz? Bo jeśli za jakiś długi czas to po prostu zbuduj sobie stereo na bazie RN 602 + Tesi 561. Jakiej wielkości masz pomieszczenie bo 550X to jednak malutkie kolumny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz zastanowić się czy chcesz system 2.1 czy 5.1. Jeśli kino domowe to Yamaha RX V4a wydaje się być dobrym rozwiązaniem ale jest problem z dostępnością. Yamaha RN602 to amplituner stereo i musiałbyś zatrzymać się na 2 kolumnach + ewentualny subwoofer. W przypadku RN602 zyskasz lepszą kontrolę basu oraz lepszą przestrzeń względem RX V4a. 
Indiana Line Nota 550x czy Tesi 561 to bardzo dobre kolumny o muzykalnym brzmieniu. Tesi zapewnią mocniejszy i bardziej sprężysty bas oraz głębię. Obie kolumny są przeznaczone do pomieszczeń 15-20m2. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie ma 18 m2 (6x3m). Jest to prostokąt i na krótszej ścianie będzie tv i kolumny. 

Budowa 5.1 była by przewidziana za min rok lub 2 lata. Jednak to jest parametr który ma być dodatkowa zaleta, a nie musem jeśli chodzi o wybór. Także skupiamy się na 2.0 lub 2.1 który uzupełni dźwięk w TV i pozwoli na słuchanie muzyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kepa416 napisał:

Budowa 5.1 była by przewidziana za min rok lub 2 lata. Jednak to jest parametr który ma być dodatkowa zaleta, a nie musem jeśli chodzi o wybór. 

Kolego, ale przy Twoich kryteriach musisz zdecydować czy amplituner stereo czy av. Kupując amplituner av dostaniesz teoretycznie gorszy dźwięk w stereo. Kupując amplituner stereo zamykasz sobie drogę do budowy kd. Możesz ewentualnie kupić wzmacniacz ale na ogół te nie posiadają wejść HDMI (a jeśli posiadają to stanowczo przekraczają Twój budżet).

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taki zestaw będzie dobrą opcją na początek? W sumie widzę że muszę zdecydować na na stereo i z połączeniem tego po HDMI będzie problem. Jednak patrząc na całokształt do odtwarzania muzyki z youtube i czasem odsłuchu z lepszego źródła +filmy i seriale z serwisów streamingów nie wiem czy jest sens obecnie windować cenę do góry. 

Taki zestaw poniżej 3 tys zł wydaje mi się że pozwoli na odsłuch muzyki z sensowną jakością. 

Yamaha MusicCast R-N303D + Indiana Line Nota 550 X 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...