Skocz do zawartości

Stereo "docelowe"


artur77

Recommended Posts

Wiem, ze taki temat moze niektörym z Was wydac sie banalny, ale dla wielu osöb (jak ja) moze okazac sie bardzo ciekawy. Chodzi mi o Wasze propozycje, poparte wlasnym doswiadczeniem, odsluchami, recenzjami itp. dotyczäce zestawu stereo na najwyzszym dla Was poziomie. Sprzet, przy posiadaniu ktörego przestajecie szukac innych opcji. Co byscie wybrali? Cena nie gra roli, zalözmy, ze kazdy dysponuje nieograniczonym budzetem. Dla niektörych komplet za kilkaset tysiecy moze okazac sie ewentualnosciä, dla innych stereo za 2 tys.pln bedzie wystarczajäce. Przyklady, ewentualnie krötki opis, linki do danych technicznych, zdjec, testöw. Mysle, ze to dobry sposöb na poznanie ciekawego, moze dla niektörych bardzo egzotycznego sprzetu.

Chodzi o czysty zestaw stereo, od gniazdka 220 V do kolumny (kable sieciowe, kondycjonery, interkonekty, wzmocnienie, zrödla analogowe lub cyfrowe, kable glosnikowe, platformy antywibracyjne itd). Kompletne zestawienie "docelowe". Pozdrawiam i zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o to mi chodzi - o sprzet, w przypadku ktörego jestescie pewni, ze dla WAS nic innego NA DZIEN DZISIEJSZY nie byloby lepsze, o ktörym Jestescie przekonani "to jest wlasnie to". Znam osobiscie garstke osöb, ktöre mogä sie takim sprzetem poszczycic, a przewaznie nie jest to sprzet "drogi". Po prostu - sä pewni, ze lepszego nie trzeba szukac.

Kibic1 - co do McIntosh w pelni sie zgodze, chociaz do tej pory nie mialem przyjemnosci posluchac. Natomiast sam wygläd - dla mnie bajka. Gdzies chyba widzialem gramofon tej firmy, stylistycznie oczywiscie identyczny jak reszta komponentöw. Tak na marginesie - kilka dobrych lat temu w konkursie niemieckiego "Audio", stereo McIntosh bylo glöwnä nagrodä, wspierane kolumnami Martin Logan. A caly zestaw byl zamiennikiem, jesli druga glöwna nagroda bylaby za duza - Martin Logan Statement icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedyś mój szczyt możliwośći i powód do dumy to:
CD: MUSICAL FIDELITY ELECTRA E60
WZMACZNIACZ: COPLAND CSA 8
KOLUMNY: DALI 450
KABLE: VAN DEN HUL THE FIRST oraz CABLE TALK TALK 4
Obecnie poszedłem troszkę w kino, ale stereo nadal jest ważne i wydaje mi się, że nie obniżyłem lotów wręcz przeciwnie:
CD: PIONEER DV-LX50
WZMACNIACZ: YAMAHA DSP-A1
KOLUMNY: DALI IKON 7 + IKON VOKAL 2, reszta narazie to ELTAX
KABLE: PROFIGOLD PGA 3000 OXY-PURE + PROFIGOLD PGD 4000 OXY-PURE + LINN K20 CABLE
- dla mnie (ku uciesze mojej żonki) w zupełności wystarczający szczegółowy i przyjemny, ale mimo wszystko audiofilski dżwięk!!!!!!!!!!!!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie byłbym ograniczony finansowo to chyba zdecydowałbym się na Accuphase http://www.accuphase.com/ piękny design i jeśli wierzyć opiniom równie wspaniały dźwięk jednak cena kosmiczna icon_wink.gif. Obecnie zadowala mnie mój Marantz Sr12S1 mimo że ampli to naprawdę dobry zawodnik w stereo plus DV 12S2 oraz monitor Audio Gold GS60 w przyszłości jak środki finansowe pozwola to może dokupie gramofon Marantza TT15S1 oraz końcówkę mocy SM12S1 lub starszy model ale z linii premium.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj. Skromnisie jesteście...
Póki co, zmuszony jestem słuchać czterech trumien w skromnym salonie (na zdjęciu) icon_cry.gif . Co za życie...
Ale jak nie będę ograniczony finansowo, to celuje w ten skromny systemik:
http://www.aca.gr/pop_jyk.htm
Nie tyle cieszą tuby wielkości słonia, szczerozłote głośniki i takież wystroje saloniku, co piwniczka z końcówkami mocy, a nie pojedyńczy Accu , którym zadowala się tom7. icon_mrgreen.gif
Po co te "zawody"?
Pozdrawiam.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz powiedzenie lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu icon_wink.gif , zresztą czasami taka piwniczka to przerost formy nad treścią ale jak ktoś lubi icon_wink.gif

Nie tyle cieszą tuby wielkości słonia, szczerozłote głośniki i takież wystroje saloniku, co piwniczka z końcówkami mocy, a nie pojedyńczy Accu , którym zadowala się tom7. icon_mrgreen.gif
Po co te "zawody"?
Pozdrawiam.
[/quote]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Znasz powiedzenie lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu icon_wink.gif , zresztą czasami taka piwniczka to przerost formy nad treścią ale jak ktoś lubi icon_wink.gif



Znam.
Czyżbyś nie doczytał? Przypomnę...
"Chodzi mi o Wasze propozycje, poparte wlasnym doswiadczeniem, odsluchami, recenzjami itp. dotyczäce zestawu stereo na najwyzszym dla Was poziomie. Sprzet, przy posiadaniu ktörego przestajecie szukac innych opcji. Co byscie wybrali? Cena nie gra roli, zalözmy, ze kazdy dysponuje nieograniczonym budzetem. Dla niektörych komplet za kilkaset tysiecy moze okazac sie ewentualnosciä, dla innych stereo za 2 tys.pln bedzie wystarczajäce. Przyklady, ewentualnie krötki opis, linki do danych technicznych, zdjec, testöw. Mysle, ze to dobry sposöb na poznanie ciekawego, moze dla niektörych bardzo egzotycznego sprzetu."

Przerost formy nad treścią?
W piwniczce jest dokładnie to, co potrzeba żeby ZAGRAŁO w salonie. Trzeba choć "liznąć" wielkiego dźwięku, żeby próbować sobie sobie uzmysłowić jak to "COŚ" GRA? Znaczy - chyba nie miałeś okazji, skoro sądzisz, że to przerost?

Wróbla już od dawna trzymam. Gołębie miałem. Trochę duże. Po 100 kg sztuka icon_lol.gif . Teraz chciałoby się łabędzi...
Pozdrawiam.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie oburzaj sie moja wypowiedz była z przymrużeniem oka a fakt faktem ze nie miałem możliwości odsłuchu monstrum które podałeś, tylko powiedz mi ile osób wpakuje sobie coś takiego do domu icon_wink.gif. A przerost formy nad treścią napisałem tak bo często od pewnego momenty nakłady rosną gwałtownie a efekty są praktycznie w sferze domysłów lub tylko na kartach pomiarowych z laboratorium jaak ktos kiedyś napisał w fachowym pisemku do pewnego momenty warto płacić duże pieniądze za sprzęt i słychać różnice potem pozostaje tylko snobizm oczywiście Ciebie o to nie posądzam ale tylko tłumacze moją wypowiedź.
Inna sprawa że apetyt rośnie w miarę jedzenia icon_wink.gif stąd też pewnie Twój apetyt na łabędzie ja jak widzisz na razie jestem na diecie i zachwycam się swoim skromnym sprzętem ,może dlatego że mam go od niedawna no i co najważniejsze mój sprzęt ma bardzo wysoki współczynnik żony (znasz pewnie to określenie) w przypadku monstrum z piwnicy chyba nie było by tak łatwo icon_wink.gif może za jakiś czas też zacznę myśleć o łabędziach tylko ktoś musi mi jeszcze nr do totka podac ale pomarzyć dobra rzecz wiec życzę wszystkim spełnienia choć części marzeń

Cytat

Cytat

Znasz powiedzenie lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu icon_wink.gif , zresztą czasami taka piwniczka to przerost formy nad treścią ale jak ktoś lubi icon_wink.gif



Znam.
Czyżbyś nie doczytał? Przypomnę...
"Chodzi mi o Wasze propozycje, poparte wlasnym doswiadczeniem, odsluchami, recenzjami itp. dotyczäce zestawu stereo na najwyzszym dla Was poziomie. Sprzet, przy posiadaniu ktörego przestajecie szukac innych opcji. Co byscie wybrali? Cena nie gra roli, zalözmy, ze kazdy dysponuje nieograniczonym budzetem. Dla niektörych komplet za kilkaset tysiecy moze okazac sie ewentualnosciä, dla innych stereo za 2 tys.pln bedzie wystarczajäce. Przyklady, ewentualnie krötki opis, linki do danych technicznych, zdjec, testöw. Mysle, ze to dobry sposöb na poznanie ciekawego, moze dla niektörych bardzo egzotycznego sprzetu."

Przerost formy nad treścią?
W piwniczce jest dokładnie to, co potrzeba żeby ZAGRAŁO w salonie. Trzeba choć "liznąć" wielkiego dźwięku, żeby próbować sobie sobie uzmysłowić jak to "COŚ" GRA? Znaczy - chyba nie miałeś okazji, skoro sądzisz, że to przerost?

Wróbla już od dawna trzymam. Gołębie miałem. Trochę duże. Po 100 kg sztuka icon_lol.gif . Teraz chciałoby się łabędzi...
Pozdrawiam.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Nie mam zamiaru oburzać się.
Wierz mi - miałem sposobność posłuchać dźwięku, który potrafi przekroczyć wyobrażenia i wszelkie dotychczasowe doświadczenia (czego Tobie również życzę). Z tonu Twojej wypowiedzi wynika, że nie spotkałeś jeszcze czegoś takiego. To jest jak z widokiem w górach. Im wyżej wchodzisz - tym piękniej. Faktem jest, że od pewnego momentu trzeba wiele pieniędzy (jak wysiłku przy wspinaniu), żeby wdrapać się tylko odrobinę wyżej. Chyba każdy chciałby kiedyś stanąć na najwyższym szczycie świata? Mrzonka! Tylko nieliczni tam dochodzą. Nie mniej WARTO!
Zabierać pieniądze do grobu? Jak ktoś ma ich nadmiar? Można zainwestować, wydać na biednych, przehulać ...albo zbudować sobie pałac-audio icon_lol.gif .
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infinity też. Ale było kilka bezwzględnie lepszych.
Niestety - połowa sukcesu to pomieszczenie, a tego Infinity dać nie mogłem. Nie mówiąc już o odpowiednim sprzęcie towarzyszącym icon_redface.gif . Ale i tak nie było tragicznie...
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...36214&p=9#k
Bynajmniej - tego "czegoś" nie usłyszysz na Audioshow - choć stoją tam sprzęty warte domów na wsi.
Pozdrawiam.

P.S.
Gdyby co - zapraszam!
Buteleczka dobrego trunku i zapewniam niezapomniane wrażenia (nieopodal).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...