Skocz do zawartości

Kolumny 3000zł do Cyrus-a One


Tomasz Cieśliński

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję kolumn podłogowych w budżecie max. 3000zł do wzmacniacza Cyrus-a One grającego ze streamerem Nuprime Omnia Wr-1.

Pomieszczenie ~28m kw. Interesuje mnie żywe, szczegółowe brzmienie bez natarczywej góry - może być lekko ocieplone.

Moje typy:

- Polk Audio Signature S55

- Heco Aurora 700

Proszę o opinię :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomasz Cieśliński napisał:

Interesuje mnie żywe, szczegółowe brzmienie bez natarczywej góry - może być lekko ocieplone.

Na temat Heco nie wypowiem się, bo nie znam, natomiast Polk to owszem, żywe brzmienie, z tym że moim zdaniem bardziej ostre niż szczegółowe no i raczej nie ocieplone. Jeżeli mógłbyś delikatnie podnieść budżet to fajną propozycją mogłyby być KEF Q 750. To kolumny grające ciepłej ale z rozdzielczą górą, przyjemną średnicą i mocnym basem. Na olx masz je za ok 3400 zł. Mi granie ich mniejszej wersji (q350) z Cyrusem bardzo odpowiadało. https://m.olx.pl/oferta/kolumny-kef-q-750-1-wlasciciel-maskownice-gwarancja-kartony-CID99-IDIFAFa.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
jeśli szukasz brzmienia szczegółowego ale bardziej po muzykalnej stronie to z tej dwójki lepszym rozwiązaniem byłyby Heco Aurora 700, które zapewnią większy spokój na górze. W zakładanym budżecie warto byłoby zwrócić uwagę na Q Acoustic 3050i, które zapewnią żywe brzmienie, z czystą ale nie nachalną górą. Bas jest mocny oraz zróżnicowany, a średnica soczysta. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

zerknij na Audiosymptom i8 w wersji Carbon ( czarne przetworniki ), bardzo fajne połączenie z Cyrus One. Dobrze grają w większych pomieszczeniach, mają trochę cieplejszy charakter ale tubowy głośnik wysokotonowy daje radę.

Pozdrawiam,

Michał

Potwierdzam słuchałem w tej konfiguracji było super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2021 o 11:20, Tomasz Cieśliński napisał:

Witam,

Poszukuję kolumn podłogowych w budżecie max. 3000zł do wzmacniacza Cyrus-a One grającego ze streamerem Nuprime Omnia Wr-1.

Pomieszczenie ~28m kw. Interesuje mnie żywe, szczegółowe brzmienie bez natarczywej góry - może być lekko ocieplone.

Moje typy:

- Polk Audio Signature S55

- Heco Aurora 700

Proszę o opinię :)

 

Co prawda nie wiem jak zabrzmi ostatecznie z Cyrusem, ale spróbuj z Indianą Line Tesi 561. Miłe, zaokrąglone, przyjemne. One brzmi szybko i konkretnie, może to dobra droga do wspólnego związku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie opinie i podpowiedzi.

Brałem pod uwagę audiosymptom i6 ale ostatecznie dokonałem nieoczywistego wyboru: Acoustique Quality Wega 53 MKIII.

Aktualnie się wygrzewają ale już jest dobrze, a naturalna okleina (czarny jesion) cieszy oczy.

Pozdrawiam

IMG_5451.jpeg

Edytowano przez Tomasz Cieśliński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...