Skocz do zawartości

KEF Q750 vs. Fyne Audio 501


Bartuncio

Recommended Posts

Dzień dobry
Czy ktoś z Was miał może okazję posłuchać w bezpośrednim porównaniu KEF Q705 z Fyne Audio 501?
Myślę o którejś z tych dwóch par, do Yamaha R-N803D, ale nie miałem okazji sprawdzić takich zestawień w jednym miejscu.
Mam wrażenie, że KEF gra cieplej z bardziej miękkim dołem, a Fyne ma ciut ostrzejszą górę, ale może się mylę?
Siedzę nad tym tematem już ze dwa miesiące, i ciągle nie mogę się zdecydować, choć sporo kolumn już odpadło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TomekN napisał:

A to nie znaczy to samo?

Niby tak, ale wydaje mi się że jest różnica zarówno w niskich (KEF miękkie i głębsze, Fyne bardziej punktowy bas) jak i w górze (KEF zaokrąglony, Fyne ostrzejszy). 
Z uwagi na to, że nie słuchałem ich razem, chciałbym potwierdzić, że nie był to jedynie wpływ pomieszczenia odsłuchowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musisz odsłuchać obie w jednym miejscu, ostatnio słuchałem w S4Home na tym ampli obie kolumny. Wg mnie każda z nich reprezentuje inne granie. W Kef podobał mi się najbardziej środek - góry trochę za mało a dół fajny ale dość specyficzny. Fyne góra w punk, bas schodził bardzo nisko i mięsiście, może środka mi trochę brakowało. Każdy ma inny gust i szuka dźwięku dla siebie więc odsłuch i jeszcze raz odsłuch. Generalnie liczyłem po Kefach na coś więcej a Fyne zaskoczył pozytywnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Józef Herczek napisał:

Koniecznie musisz odsłuchać obie w jednym miejscu, ostatnio słuchałem w S4Home na tym ampli obie kolumny. Wg mnie każda z nich reprezentuje inne granie. W Kef podobał mi się najbardziej środek - góry trochę za mało a dół fajny ale dość specyficzny. Fyne góra w punk, bas schodził bardzo nisko i mięsiście, może środka mi trochę brakowało. Każdy ma inny gust i szuka dźwięku dla siebie więc odsłuch i jeszcze raz odsłuch. Generalnie liczyłem po Kefach na coś więcej a Fyne zaskoczył pozytywnie.

No to może będę musiał sobie zrobić wycieczkę do Oświęcimia. Bo zdaję sobie sprawę, że jednak bezpośrednie porównanie jest kluczowe. 

A tak z ciekawości, jakie zestawienie z tym ampli Tobie przypadło najbardziej do gustu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem tylko pomocnikiem w wyborze i dla mnie najlepiej zagrał Fyne. Słuchaliśmy jeszcze Aurorę 700 - poprawne granie ale bez szału i Dali Oberon 7. Finalnie kolega wybrał Dali ale jak dla mnie zagrały za bardzo V-ką. Jemu się takie granie podoba - namawiałem na Fyne ale wygląd mu nie pasował więc odpuściłem bo tego u niektórych nie przeskoczysz :)

Najważniejsze - kwotami na stronie się nie sugeruj - tu podziękowania dla S4Home za bardzo dobrą cenę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to dozbieraj ,lub poczekaj na jakąś promocję i kup Audio Physic Classic 8( te ci będą dobrze służyły nawet jak Yamahę pózniej będziesz chciał zmienić na coś o poziom wyżej) ,to jednak duży poziom wyżej od Kef Q750 ,a zachwytów nad Fyne Audio 501 kompletnie nie rozumiem ,Fyne dobre granie to dopiero od modeli z literkami SP.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jak możesz to dozbieraj ,lub poczekaj na jakąś promocję i kup Audio Physic Classic 8( te ci będą dobrze służyły nawet jak Yamahę pózniej będziesz chciał zmienić na coś o poziom wyżej) ,to jednak duży poziom wyżej od Kef Q750 ,a zachwytów nad Fyne Audio 501 kompletnie nie rozumiem ,Fyne dobre granie to dopiero od modeli z literkami SP.

No tak, ale tym sposobem można "dozbierać" bez końca bo Audio Physic to już spora różnica w cenie, a Fyne SP to jeszcze wyższy level. 

Niestety, ale wolałbym nie za bardzo przekraczać założonego budżetu. Te 5k na kolumny to taki rozsądny poziom dla mnie. Ale zdaję sobie sprawę, że ta zabawa nie ma końca i można zwiększać budżet w nieskończoność 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bartuncio napisał:

No tak, ale tym sposobem można "dozbierać" bez końca bo Audio Physic to już spora różnica w cenie, a Fyne SP to jeszcze wyższy level. 

Niestety, ale wolałbym nie za bardzo przekraczać założonego budżetu. Te 5k na kolumny to taki rozsądny poziom dla mnie. Ale zdaję sobie sprawę, że ta zabawa nie ma końca i można zwiększać budżet w nieskończoność 😉

Można zaczynałem od kpl za 5 teraz mam za 20 takie gonienie zajaczka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arekszcz napisał:

Można zaczynałem od kpl za 5 teraz mam za 20 takie gonienie zajaczka

No dokładnie. Ja już przerobiłem to przy amplitunerze, zamiast 602 jest 803. Kolumny też ewoluują, ale jednak uważam że do miejsca i amplitunera nie ma co przesadzać. 

Także szukam w takim budżecie, zdając sobie sprawę, że dysponując cztery razy większym budżetem mógłbym mieć lepszy dźwięk 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bartuncio napisał:

No dokładnie. Ja już przerobiłem to przy amplitunerze, zamiast 602 jest 803. Kolumny też ewoluują, ale jednak uważam że do miejsca i amplitunera nie ma co przesadzać. 

Także szukam w takim budżecie, zdając sobie sprawę, że dysponując cztery razy większym budżetem mógłbym mieć lepszy dźwięk 😁

Wiesz w promocjach AP C8 można było kupić za 6600 ,myślę że jak byś ponegocjował  z salonami to może i trochę taniej byś je kupił, a chyba warto te 1,5kzł dołożyć jeśli jest taki  duży skok jakościowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Wiesz w promocjach AP C8 można było kupić za 6600 ,myślę że jak byś ponegocjował  z salonami to może i trochę taniej byś je kupił, a chyba warto te 1,5kzł dołożyć jeśli jest taki  duży skok jakościowy.

Ale KEF czy Fyne można też kupić taniej niż 5k.

Zastanowię się oczywiście nad tą propozycją i jak będę miał możliwość to też je przesłucham. Choć one chyba mają bass reflex z tyłu, co może być u mnie problemem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Wiesz w promocjach AP C8 można było kupić za 6600 ,myślę że jak byś ponegocjował  z salonami to może i trochę taniej byś je kupił, a chyba warto te 1,5kzł dołożyć jeśli jest taki  duży skok jakościowy.

Wiesz ze ceny są kosmiczne a później idzie rabat tylko zależy który salon jest bardziej pazerny jeden potrafi zejść na dany produkt 30% a drugi powie ze to niemożliwe puści bajkę ze nie z polskiej dystrybucji i klient kupiony . Zanim się kupi trzeba oddzwonić pół polski chociaż ja największe rabaty miałem top audio Bielsko biała , Audiosfera Szczecin inni próbowali ale stwierdzali ze nie dadzą rady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nie daleko do Piotrkowa Trybunalskiego to sprawdził bym jeszcze kolumny Brooklyn od pana Rafała Radziszewskego.Pękne monitory z trzecim glośnikiem do dołu ,wraz ze stendami kosztują 4,5kzł.Ci którzy słuchali są zachwyceni ,może ci zrobić w pięknym wybarwieniu.Gość miał Davone Twist za 14kzł i jak posłuchał tych monitorów to szybko sprzedał swoje i kupił te.

https://www.facebook.com/radzik2/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bartuncio napisał:

Ale KEF czy Fyne można też kupić taniej niż 5k.

Zastanowię się oczywiście nad tą propozycją i jak będę miał możliwość to też je przesłucham. Choć one chyba mają bass reflex z tyłu, co może być u mnie problemem. 

Za 5 to myśle ze dużo nowych dobrych trafisz popatrz na ceny nowych na np olx odejmij 26-30% i dzwon negocjuj 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Jak masz nie daleko do Piotrkowa Trybunalskiego to sprawdził bym jeszcze kolumny Brooklyn od pana Rafała Radziszewskego.Pękne monitory z trzecim glośnikiem do dołu ,wraz ze stendami kosztują 4,5kzł.Ci którzy słuchali są zachwyceni ,może ci zrobić w pięknym wybarwieniu.Gość miał Davone Twist za 14kzł i jak posłuchał tych monitorów to szybko sprzedał swoje i kupił te.

https://www.facebook.com/radzik2/

A tak poza  używasz jakiś listew i kabli zasilających ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jeśli zmienia to niewiele .Kable z Ali przede wszystkim to ładnie wyglądają ,a listwa Tagi to na pewno nie wyrzucone pieniądze ,minimalna poprawa na plus  jest ,nawet tv ma ciut lepszy kontrast i kolory .Ja też nie jestem zwolennikiem wydawania kasy w polepszacze ,ale czasem za drobne pieniążki można coś poprawić.

Chciał bym żeby Kraft mógł przetestować te kolumny Brooklyn ,ciekaw bym był jego zdania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...