Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich, 

od kilku dni staram się ustalić jaki sprzęt będzie optymalny do mieszania i powiem szczerze, że mam głowę kwadratową, dodatkowo mam wrażenie, ze poszczególne sklepy promują konkretne marki przez co ciężko jest je ze sobą zestawić. Opiszę krótko moje oczekiwania  i mam wielką nadzieję , że uda mi się tu znaleźć odpowiedzi których szukam. 

Tak więc: 

1. pokój 20 m2  o wymiarach 4x5 m głośniki są ustawione na ścianie 5m ( odległość pomiędzy nimi 2,2m )

2. Typ kolumn. Ponoć przy tak małym pomieszczeniu zalecane są małe kolumny ( podejrzewam, że jest to logiczne) ale zależy mi aby mieć 2 "kominy" . Nie chciałbym też kupować dodatkowego głośnika basowego ponieważ nie podoba mi się dźwięk 2,1

3. Typ muzyki : 90% słuchanej muzyki to  Rock + klasyki lat 80 i 90. , a 10% słuchanej muzyki  to mix różnej (POP, SOUL itp) muzyki ale nie słuchamy Techno i Hip Hop

4. Zależy mi na czystym brzmieniu oraz braku irytującego basu przy gitarach basowych ( chciałbym jednak aby bas był dość mocny)

5. Potrzebny sprzęt: 2 kolumny + wzmacniacz ( słucham muzyki głównie z tidal i spotyfi, przygotowałem opcje podłączenia do wzmacniacza kabla internetowego, jest też wifi ) 

6. Budżet to 5000 zł  (zależy mi na nowym sprzęcie)

Będę bardzo wdzięczny za propozycję konkretnych zestawów + krótka informacja dlaczego uważacie ze warto kupić akurat ten zestaw. 

Edytowano przez Konrad Szaszkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W 20m2 spokojnie można iść w kierunku kolumn podłogowych. Jeśli cenisz sobie dynamikę oraz przestrzeń to polecam Yamahę RN602 w połączeniu z Monitor Audio Bronze 200 lub Yamaha RN803d + Heco Aurora 700, które zapewnią Ci muzykalniejszy charakter brzmienia. 

Warto byłoby także pomyśleć o wzmacniaczu takim jak Audiolab 6000a lub Magnat MR780, do których podłączysz streamer np iEast m30 Pro i wykorzystasz wbudowanego we wzmacniaczu DACa. Magnat MR780 to połączenie dynamiki oraz soczystego brzmienia lampowego. Audiolab to kierunek brzmienia NADa C356BEE ale z wbudowanym DAC oraz modułem bluetooth. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na jak długo kupujesz sprzęt. Czy w takim przypadku dołożenie jakieś kwoty a wyjście w znacznie wyższy pułap jakość dźwięku nie jest dobrym pomysłem.

Mówię tutaj o rn803+aurora700.

 

Model 803 gra wyraźnie lepiej niż model 602. Jeśli tego nie odczujesz i przy świadomym odsłuchu wybierzesz 600 dwójkę to faktycznie zaoszczędzisz.

Wtedy warto także sprawdzić q-acoustic 3050i.

Skąd jesteś mógłbym podjechać do nas na odsłuch?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Pytanie na jak długo kupujesz czy sprzęt kropka czy w takim przypadku drużynie jakieś kwoty a wyjście w znacznie wyższy pułap jakość dźwięku nie jest dobrym pomysłem.

Mówię tutaj o rn803+aurora700.

 

Model 803 gra wyraźnie lepiej niż model 602. Jeśli tego nie odczujesz i przy świadomym odsłuchu wybierzesz 600 dwójkę to faktycznie zaoszczędzisz.

Wtedy warto także sprawdzić q-acoustic 3050i.

Skąd jesteś mógłbym podjechać do nas na odsłuch?

Piotr

 

Planuje zakup na dłużej (5-10 lat). Nie zmienia to jednak kwestii limitu finansowego. Tak jak pisałem kwota maksymalna na jaką mogę sobie pozwolić to 50000, Zależy mi na dobrym sprzęcie, ale zdaje sobie sprawę że za 5000 cudów nie będzie. Jest to jednak jak dla mnie spory wydatek dlatego też napisałem na forum z prośbą  sugestie. Co do odsłuchu to będę się na niego umawiał dopiero jak wybiorę 2-3  opcje. Wówczas możemy się umówić na odsłuch, wybiorę i kupię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Konrad Szaszkowski napisał:

Zależy mi na dobrym sprzęcie, ale zdaje sobie sprawę że za 5000 cudów nie będzie. 

Mogą być cuda. Sądzę, że możesz mieć w tych pieniądzach super brzmiący sprzęt. Moja propozycja: Heco Revolution 3 (ok. 3000 zł) + standy (ok. 500 zł) + Audio Pro Link 1 (lub coś podobnego - ok. 500 zł) + SMSL Q5 Pro lub Topping MX3 (lub coś podobnego - 600-650 zł). Zostanie ci jeszcze parę stówek na panele akustyczne (polecam). Jak sensownie ustawisz kolumny w pokoju i usiądziesz we właściwym miejscu, to powinieneś mieś naprawdę wspaniałe stereo.  

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kraft napisał:

Moja propozycja: Heco Revolution 3 (ok. 3000 zł) + standy (ok. 500 zł) + Audio Pro Link 1 (lub coś podobnego - ok. 500 zł) + SMSL Q5 Pro lub Topping MX3 (lub coś podobnego - 600-650 zł). 

No proszę co widzę mój wzmacniacz który coraz częściej jest polecany przez starych wyjadaczy 😉  Jak ja go proponowałem w budżetach do 5 tyś to wszyscy psioczyli że to nie jest lek na całe zło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kraft napisał:

Mogą być cuda. Sądzę, że możesz mieć w tych pieniądzach super brzmiący sprzęt. Moja propozycja: Heco Revolution 3 (ok. 3000 zł) + standy (ok. 500 zł) + Audio Pro Link 1 (lub coś podobnego - ok. 500 zł) + SMSL Q5 Pro lub Topping MX3 (lub coś podobnego - 600-650 zł). Zostanie ci jeszcze parę stówek na panele akustyczne (polecam). Jak sensownie ustawisz kolumny w pokoju i usiądziesz we właściwym miejscu, to powinieneś mieś naprawdę wspaniałe stereo.  

Wielkie dzięki. Takich konkretów oczekiwałem :)

9 godzin temu, Kubad napisał:

Jeżeli  nie chcesz wydawać więcej niż zakładany budżet to polecam yamaha rn602 + indiana line tesi 561. 

Dlaczego polecasz akurat taki zestaw?

2 godziny temu, kepa416 napisał:

Tylko że zagra słabiej niż MX3 z Heco 

Mógłbyś napisać jakie konkretnie modele masz na myśli i dlaczego akurat te?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na wstępie bardzo dziękuję za posty, rady i sugestie naprawdę doceniam i jestem bardzo wdzięczny. Wygląda na to,  że dalszy spór będzie się rozgrywał pomiędzy 2 zestawami:

  1. Yamaha R-N803D + Heco Aurora 700

  2. Yamaha R-N602 + Indiana Line Tesi 561

Tu tez 2 pytania:

  1. Który z tych dwóch zestawów Waszym zdaniem bardziej się opłaca zakupić  (różnica w cenie ok 1000) i dlaczego ?
  2. Czy ktoś zasugerowałby inne kolumny do tych amplitunerów ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Konrad Szaszkowski napisał:
  1. Yamaha R-N803D + Heco Aurora 700

  2. Yamaha R-N602 + Indiana Line Tesi 561

Tu tez 2 pytania:

  1. Który z tych dwóch zestawów Waszym zdaniem bardziej się opłaca zakupić  (różnica w cenie ok 1000) i dlaczego ?
  2. Czy ktoś zasugerowałby inne kolumny do tych amplitunerów ?

Tu różnica na korzyść systemu pierwszego jest olbrzymia. Znacznie lepszy amplituner, lepsze kolumny. Nie ma co porównywać.

Ale Jednak bierzesz to pod uwagę?

Jeśli budżet strikte 5K to się nie wyrobisz z nowym.

Wówczas faktycznie RN 602 + Aurora 700 / Tesi 561

Albo jak słusznie zauważył Kraft. Lepsze kolumny a prostszy mikro wzmacniacz

Heco Celan R3 + Topping MX 3 albo SMSL Q 5 PRO

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też inna droga. Zakup sprzętu używanego. Oczywiście jest tutaj ryzyko "nacięcia" się na oszusta ale zwykle po rozmowie telefonicznej można stwierdzić z kim mamy do czynienia. 

Jako przykład podam mój skromny systemik, gdzie za kolumny dynaudio excite x18 wraz ze standami dynaudio stand 10 plus wzmacniacz marantz ki pearl lite zapłaciłem 5600 zł. Potrzebne co prawda do tego źródełko ale tym na początku może zająć się urządzenie typu chromecast. Oczywiście nie namawiam, bo wiem że osoby zaczynające swoją przygodę ze sprzętem audio stawiają na sprzęt nowy, jedynie chciałem pokazać, że jest też inna opcja. 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, seba3002 napisał:

Jest też inna droga. Zakup sprzętu używanego. Oczywiście jest tutaj ryzyko "nacięcia" się na oszusta ale zwykle po rozmowie telefonicznej można stwierdzić z kim mamy do czynienia. 

Jako przykład podam mój skromny systemik, gdzie za kolumny dynaudio excite x18 wraz ze standami dynaudio stand 10 plus wzmacniacz marantz ki pearl lite zapłaciłem 5600 zł. Potrzebne co prawda do tego źródełko ale tym na początku może zająć się urządzenie typu chromecast. Oczywiście nie namawiam, bo wiem że osoby zaczynające swoją przygodę ze sprzętem audio stawiają na sprzęt nowy, jedynie chciałem pokazać, że jest też inna opcja. 

Pozdrawiam 

 

Zgadzam się z kolegą Seba.

Ja na swój zestaw Yamaha AS801/NP-S303 ,kolumny CastleKnight2 ze standami Rogoz wydałem 4400zł.,i jestem mega zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...