Skocz do zawartości

NAS do apmlitunera KD - muzyka plus filmy - co polecacie?


Arek_B

Recommended Posts

Witam,

Nie wiem, czy to dobra grupa do tego pytania, ale nie raz piszecie o podłączonych NAS-ach do Waszych KD, więc może mi ktoś pomoże tutaj? Planuję zarchiwizować swoje zasoby muzyki, zdjęć i filmów na jakimś NAS. Myślę o jakimś dwu dyskowym. Macie jakieś rady, jaki sprzęt jest najbardziej odpowiedni do tego zastosowania? Wybór na rynku ogromny. Myślałem o czymś z wyjściem hdmi, ale nie wiem, czy to aż takie ważne w sumie... Muzykę mogę odtwarzać gdy NAS będzie podpięty do sieci, przez amplituner.

Bedę wdzięczny za rady co do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arek_B napisał:

Witam,

Nie wiem, czy to dobra grupa do tego pytania, ale nie raz piszecie o podłączonych NAS-ach do Waszych KD, więc może mi ktoś pomoże tutaj? Planuję zarchiwizować swoje zasoby muzyki, zdjęć i filmów na jakimś NAS. Myślę o jakimś dwu dyskowym. Macie jakieś rady, jaki sprzęt jest najbardziej odpowiedni do tego zastosowania? Wybór na rynku ogromny. Myślałem o czymś z wyjściem hdmi, ale nie wiem, czy to aż takie ważne w sumie... Muzykę mogę odtwarzać gdy NAS będzie podpięty do sieci, przez amplituner.

Bedę wdzięczny za rady co do tego.

Uzywam Synology DS218+. Do filmow mam nVidia shield. Muzyke z Synology mozna odtearzac przez dedykowana aplikacje DS Audio. Polecam generalnie modele z procesorem Intela. Mozesz wtedy zrobic na tym nakladanie filtrow FIR w locie. (Najbardziej zaawansowane do korekcji akustyki)

Edytowano przez Tom.O
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie NAS do muzyki dla systemów audio w domu to dwa dyski w raidzie jakieś serwerowe ( z automatyczną kopią zapasową) wpięte bezpośrednio do płyty głównej domowego routera( własnej konstrukcji), który jest jednocześnie playerem do jednego systemu audio z MPD. Drugi player audio jest podpięty po LAN-ie, z Foobarem.  Nowe płyty zgrane na lapku wrzucam po WiFi na ten NAS. Dzisiaj zakup osobnych urządzeń jako NAS nie zawsze jest konieczny. Można wykorzystać do tego domowy router ( o ile oczywiście daje taką możliwość). Oba systemy obsługiwane ze smartfona. I koniecznie warto zadbać o automatyczny backup zasobów z naszą muzyką.

Drugi NAS tym razem z filmami mam w HTPC ( który jest tunerem sat, tunerem DVB-T2, playerem Kodi itd) . To jest wygodne rozwiązanie bo czym mam film z sieci, czy z Netflixa, czy ze zgranej płyty, czy nagrany z C+, HBO czy telewizji naziemnej to wszystkie mam w jednym miejscu obsługiwane z jednego pilota.

 

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tom.O napisał:

Polecam generalnie modele z procesorem Intela. Mozesz wtedy zrobic na tym nakladanie filtrow FIR w locie. (Najbardziej zaawansowane do korekcji akustyki)

Czy możesz rozwinąć to zagadnienie? Co masz zainstalowane i co z tym robisz?
Mam Synology DS720+.

Żeby nie zaśmiecać wątku, możesz odpowiedzieć na PW.

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, HQ150 napisał:

U mnie NAS do muzyki dla systemów audio w domu to dwa dyski w raidzie jakieś serwerowe ( z automatyczną kopią zapasową) wpięte bezpośrednio do płyty głównej domowego routera( własnej konstrukcji), który jest jednocześnie playerem do jednego systemu audio z MPD. Drugi player audio jest podpięty po LAN-ie, z Foobarem.  Nowe płyty zgrane na lapku wrzucam po WiFi na ten NAS. Dzisiaj zakup osobnych urządzeń jako NAS nie zawsze jest konieczny. Można wykorzystać do tego domowy router ( o ile oczywiście daje taką możliwość). Oba systemy obsługiwane ze smartfona. I koniecznie warto zadbać o automatyczny backup zasobów z naszą muzyką.

Drugi NAS tym razem z filmami mam w HTPC ( który jest tunerem sat, tunerem DVB-T2, playerem Kodi itd) . To jest wygodne rozwiązanie bo czym mam film z sieci, czy z Netflixa, czy ze zgranej płyty, czy nagrany z C+, HBO czy telewizji naziemnej to wszystkie mam w jednym miejscu obsługiwane z jednego pilota.

 

Uuuu, Kolego, to sporo musiałeś się narobić;-) Nie mam chyba tyle wiedzy, żeby tak to robić. Właściwie to powinieneś pomyśleć o szerszej produkcji takich spójnych systemów:-) Więc chyba poszykam czegoś "a la gotowiec".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palcem tego nie tknąłem:-) Ja się na tym kompletnie nie znam. To robota mojego syna. Ten router DIY z playerem MPD, NASem w raidzie, szyfrowany jakimiś eapami to zrobił jak był w siódmej klasie podstawówki, więc chyba to takie trudne nie jest. Obecnie fabryczne routery też chyba mają teraz możliwość podłączenia dysków z których można sobie udostępniać w sieci dane. U mnie te dyski są wpięte po sata do płyty głównej a te fabryczne mają chyba je wpięte po USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marecki napisał:

Czy możesz rozwinąć to zagadnienie? Co masz zainstalowane i co z tym robisz?
Mam Synology DS720+.

Żeby nie zaśmiecać wątku, możesz odpowiedzieć na PW.

Musisz zainstalować ffmpeg oraz minimserver.

Korzystałem chyba z tej instrukcji:

https://www.audiovero.de/freedownload/Audiophile_Installation_of_Acourate_DRC_with_MinimServer_on_NAS_platforms.pdf

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marecki napisał:

Przejrzałem z translatorem na szybko i nie wiem, czy dobrze zrozumiałem?
Ta korekcja działa przy odtwarzaniu przez minimserver?
Jeśli tak, to nie pasuje mi.

Działa np. po DLNA.

22 godziny temu, paul klacska napisał:

Tym się zainteresuj: https://www.convofs.net/

Walczyłem z Convofs i nie udało mi się tego zmusić do działania w locie. Mogłem konwertować i odtwarzać zmienioną wersję...

Czy udało Ci się to uruchomić na Synology ? W jaki sposób odtwarzałeś muzykę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, paul klacska napisał:

Z tego co pamiętam, to miałem podłączony konwerter USB Gustard u12 pod synology.

Bardziej chodzi mi o konfigurację convofs - co zrobić, żeby nakładał w locie filtry. Czy odtwarzanie działać u Ciebie poprzez DS Audio ? Czy stosowałeś convofs do resamplingp czy również do korekcji akustyki pomieszczenia ?

1 godzinę temu, Arek_B napisał:

Nooo, jak QNAP to aż sie prosi o HS-453DX, tylko ta cena...

W tej cenie to wolałbym Synology DS220+, do tego nVidia Shield TV do filmów, oraz Raspberry Pi do muzyki. W Raspberry masz możliwość zaaplikowania korekcji pomieszczenia na poziomie precyzji dużo większym niż Dirac Live lub Audyssey XT32.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tom.O napisał:

Bardziej chodzi mi o konfigurację convofs - co zrobić, żeby nakładał w locie filtry. Czy odtwarzanie działać u Ciebie poprzez DS Audio ? Czy stosowałeś convofs do resamplingp czy również do korekcji akustyki pomieszczenia ?

Nie pomogę ci zbytnio, bo raz bawiłem się tym parę lat temu i dwa , interesowało mnie tylko sprawdzenie czy to działa. Zaspokoilem ciekawość i odpuściłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...