Skocz do zawartości

Audiolab 6000a- Buczenie transformatora


Fradio

Recommended Posts

Hej,

Pytanie do osób które miały do czynienia z audiolab 6000a. Czy u was też jest mocno słyszalne buczenie transformatora? 

Wzmacniacz bardzo mi się podoba zarówno dzwiękowo jak i wygląd. do tego fajna funkcjonalność. 

Niestety słyszalne jest buczenie transformatora. podobno lekkie jest normalne przy przyłożenia ucha, niemniej u mnie przy właczeniu niektórych urządzeń staje sie to na prawde mocno słyszalne w całym pomieszczeniu. Przeglądając internet jest to dość popularny problem tego modelu, nad czym ubolewam bo napradę mi się podoba. 

Pytanie do posiadaczy jeśli tacy tu są, jak wygląda sytuacja u was? Zastanawiam się na ile prawdopodobne jest że kolejna sztuka będzie bez tego problemu?

 

Pm6007 tego nie miał więc wina tylko instalacji to nie jest.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słyszysz w całym pomieszczeniu to chyba jest coś nie tak , wzmak masz ustawiony na stabilnym równym podłożu? W moim przypadku siedząc około 2,40 m od wzmacniacza nic takiego nie słyszę oczywiście przy wyciszonej do zera muzie , a dodam że przy włączeniu wzmacniacz na chwilę daje znać że ma transformator 😉 ale nie jest to ,, jakieś buczenie czy coś podobnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fradio napisał:

Pytanie do osób które miały do czynienia z audiolab 6000a. Czy u was też jest mocno słyszalne buczenie transformatora? 

Na podstawie dwóch egzemplarzy które mam u siebie plus jednego testowego, którego miałem przed zakupem - potwierdzam, w audiolabach buczy trafo. Zdarza się to u mnie sporadycznie, raz na 20-30 minut, trwa kilka sekund. Przy wyciszonej muzyce lub jeśli w ogóle nic aktualnie nie gra faktycznie może to być bardziej słyszalne.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że coś jest nie tak to na pewno. Przez większosć czasu słychać tylko po przyłożeniu ucha bardzo blisko, a więc kwestia pomijalna. przy czym okresowo robi się znacznie mocniej i jest to słyszlne spokojnie z 2-3m. W momencie właczenia na przykład jakiegoś urzadzenia ciągnącego trochę więcej prądu słychać to znacznie mocniej, zdecydowanie powyżej akceptowalnego. Dzwięk prawie na 100 procent transformatorowy, trochę się człowiek osłuchał w pracy, nie wiem jak go opisać ale taki charakterystyczny.  

Przy właczeniu u mnie też słychać zanim kondesatory się naładują i po kilkunastu sekundach cichnie, ale to uważam za akceptowalne. 

No ale mimo wszytko nie powinienem słyszeć transformatora jak żona włącza prostonice do włosów... Dosłownie słychać kiedy załacza grzanie.

 

Co do podkładania to można, ale za tą cenę takie podstawowe sprawy to trochę słabo. Zobacze jak druga sztuka, ale z tego co piszecie dobrze się nie zapowiada. 

Szkoda bo po za tym wmacniacz świetny. Dzwięk, wygląd, funkcjonalność. Gdyby miał wejscie usb to mega.

 

Ewentualnie coś podobnego do polecenia? Gdyby drugi okazał się podobny, bo nie weim czy będę w stanie to zakceptować. Szkoda że się milczy na takie tematy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też słychać trafo. Nie jest słyszalne jak gra muza ale przy wyciszonym dźwięku burczy cichutko. Dokręcałem śrubę mocującą. Podkładałem gumę. Nawet zasilałem przez DC bloker. Na nic te zabiegi. Jeszcze jednej możliwości nie sprawdziłem. W sieci mam 241VAC, ciekawe czy przy 230 też by burczało ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostałem drugi i dokładnie to samo tylko mocniej.

Cóż szkoda bo po za tym praktycznie to co chciałem.

Też uważam że szkoda że o takich rzeczach się nie mówi...

Drugie podejście do marantza pm6007. Stwierdzam że nie szumiał mocniej niż audiolab w wysokotonówkach, mimo że to problem na który zwraca się w nich uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie trafa we wzmacniaczach bardzo często powodowane jest „złym” napięciem w sieci elektrycznej. Sprawdźcie miernikiem czy na pewno jest około 230V. Warto też sprawdzić, czy inne urządzenie elektryczne (lodówka, tv) w sieci nie powoduje takiej reakcji transformatora.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fradio napisał:

Własnie dostałem drugi i dokładnie to samo tylko mocniej.

Cóż szkoda bo po za tym praktycznie to co chciałem.

Też uważam że szkoda że o takich rzeczach się nie mówi...

Drugie podejście do marantza pm6007. Stwierdzam że nie szumiał mocniej niż audiolab w wysokotonówkach, mimo że to problem na który zwraca się w nich uwagę.

Z ciekawości z jakiego salonu dzisiaj dostałeś nowy wzmacniacz?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie jestem w Polsce.

Holenderski sklep z dość szerokim asortymenetem, który od niedawna oferuje dostawę w niedzielę za niewielką dopłatą. Fajna sprawa, zamowienie wczoraj wieczorem a dostawa dziś rano.

 

Co do napięcia wczoraj miałem 231-234V, dziś 230V i nie ma to wpływu.

Edytowano przez Fradio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fradio napisał:

Stwierdzam że nie szumiał mocniej niż audiolab w wysokotonówkach, mimo że to problem na który zwraca się w nich uwagę.

Spróbuj wtyczkę zasilającą odwrócić w gnieździe (zamienić fazę). Mam wzmacniacz, który reaguje i przy złym podłączeniu wysokotonówka syczy, podczas gdy po odwróceniu wtyczki jest martwa cisza ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Mamy w ofercie ten wzmacniacz i faktycznie u niektórych klientów pojawia się problem z trafem ale nie jest to często zgłaszany problem. W wielu przypadkach pomaga DC blocker ale niestety nie w każdym. Transformator może być słyszalny ale w granicach rozsądku. U mnie w poprzednim mieszkaniu było coś nie tak z instalacją elektryczną, jak wzmacniacz był włączony i w łazience ktoś uruchomił suszarkę to nagle trafo zaczynało się wzbudzać. W tym przypadku żaden DC blocker, listwa zasialająca czy kondycjoner się nie sprawdził. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Takich rzeczy się nie mówi w testach 😛

Nie mówię tu o audiolabie konkretnie ale o każdym produkcie, producencie.

Dlaczego nie ? Nie jest to wprowadzanie klienta w błąd ?

Jedne transformatory cichutko pomrukują, a niektóre wręcz przeciwnie. niektórym to przeszkadza, innym nie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bautek napisał:

Dlaczego nie ? Nie jest to wprowadzanie klienta w błąd ?

No pomyśl dlaczego nie ?:)

A czy jest wprowadzeniem w błąd? No nie jest.

Nigdzie przecież nie pisze że jest cichy. To gdzie?

11 godzin temu, Mike24 napisał:

Nie ukrywam ze drażni mnie takie cos :( jak buczenie transformatora w nowym klocku. Do tej pory unikałem takich wynalazków :) które od nowości sprawiają już kłopoty

Wybór na rynku jest. Jeśli nie uda się zawalczyć z DC blockerem jakiegokolwiek typu to po prostu można szukać czegoś innego. Rynek jest szeroki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...